5 kroków, by zarabiać więcej jako trener personalny

Od czego zależą zarobki trenera? Nie chodzi tylko o wysokość stawek, bo je można podnieść, ale do pewnego momentu. Gdy stawka będzie zbyt wygórowana ogranicza się liczba osób, które będą mogły sobie pozwolić na skorzystanie z usług trenera. Zobacz inne sposoby, by zwiększyć swój dochód i nie martwić się o klientów.

  1. Pokaż się!

W dzisiejszym świecie mediów społecznościowych i ich potencjału warto potraktować poważnie prowadzone przez siebie profile. Czy na Twoim koncie dominuje tematyka sportu? Czy dzielisz się swoją pasją i wiedzą dotyczącą sportu? Buduj świadomie swój wizerunek – to Twoja marka osobista. W ten sposób potencjalni klienci mogą Cię znaleźć i podjąć współpracę, jeśli Twoje treści do nich trafią. Wykorzystaj w tym celu fanpage, Instagram i YouTube. Pamiętaj, aby założyć konto firmowe na Instagramie (do tego konieczny jest fanpage na Facebooku) wtedy masz dostęp do wszystkich statystyk: o płci, wieku i rozmieszczeniu na świecie Twoich followersów. Możesz zobaczyć, które posty cieszą się największym zainteresowaniem, kiedy na Twoim profilu jest najwięcej ludzi. To ważne dane, które możesz wykorzystać publikując nowe posty. Na swoim kanale w serwisie YouTube możesz prezentować fit przepisy, ćwiczenia, aktywny styl życia w Twoim wydaniu.

  1. Bądź aktywny w miejscu pracy

Pracując jako trener na siłowni masz doskonałą okazję, aby zdobyć klientów na treningi personalne, czy porady żywieniowe. Pomagaj, gdy zaobserwujesz osobę, która niepoprawnie wykonuje ćwiczenie, zapytaj czy nie potrzebuje pomocy, udzielaj rad, dawaj wskazówki. Dzięki temu staniesz się autorytetem i jeśli ktoś będzie zdeterminowany, by zacząć ćwiczyć pod fachowym okiem, tak będzie wiedział do kogo się zgłosić, bądź kogo polecić. Dając coś od siebie, możesz łatwiej przekonać do swoich usług ludzi.

  1. Przebywaj w środowisku ludzi z branży.

Doszkalaj się, uczestnicz w warsztatach, szkoleniach. Nie tylko podniesiesz swoje kwalifikacje, ale poznasz ludzi, którzy realizują się w tej dziedzinie. Czerp od nich inspiracje. Śmiało możesz zapytać, jak oni rozwijali swoją działalność, podpatrywać od nich przedsięwzięcia. Pierwszą okazję będziesz mieć już 21-23 września w Warszawie w Hali EXPO XXI na międzynarodowych targach FIWE FITNESS TRADE SHOW. Jest to najszybciej rozwijające się branżowe wydarzenie w Europie. W programie jest wielu wystawców (nowości gwarantowane), goście specjalni oraz konferencje.

  1. Działaj sprawniej z nowym programem TrainTop

Trenerzy dla trenerów i ich klientów stworzyli program, który ułatwi pracę każdemu trenerowi. Maile, foldery, ręczne rozpisywanie diet i treningów, obliczanie wartości, uzupełnianie tabelek w Excelu, stały kontakt z klientami poprzez komunikatory wreszcie zostaną zorganizowane! Wszystko w jednym miejscu. Błyskawiczne tworzenie diet (korzystasz z gotowej bazy posiłków + możesz dodać swoje własne), planów treningowych (ćwiczenia wybierasz z bazy, w której ćwiczenie jest opisane oraz zaprezentowane jak poprawnie je wykonywać). Dodając plan, aktualizując dane Twój klient ma natychmiastowo do nich dostęp. Nie musisz już przesyłać wszystkiego mailem. Wypróbuj za darmo przez 2 tygodnie -> tutaj i daj się poznać swoim klientom jako profesjonalista.

  1. Współpracuj

Bardzo istotne jest zbudowanie swojej sieci kontaktów biznesowych. W pierwszej kolejności ważnymi kontaktami są: zaufani trenerzy, którym bez obaw polecisz swojego klienta, gdy będziesz wybierać się na urlop lub będziesz mieć za dużo pracy. Na wymianę klientów będziesz mógł również liczyć z ich strony. Wspólnie możecie dotrzeć do większego grona osób. Dietetycy, gabinety dietetyczne mogą polecać Twoje usługi jako trenera, a w zamian Ty ich pod względem układania planów żywieniowych, jeśli nie czujesz się w tym dobrze, bądź brakuje Ci na to czasu. Oczywiście marki z suplementami, sprzętem sportowym i odzieżą. Możesz stać się ich ambasadorem i na zasadzie prowizji pozyskiwać dodatkowy dochód. Opcji współpracy jest wiele, wszystko zależy nie tylko od popularności trenera, ale od zaradności, więc do dzieła.

 

Artykuł sponsorowany