Joga Festiwal – V Górski Maraton Jogi w Wierchomli
Największe takie wydarzenie w Polsce o charakterze otwartym

Górski Maraton Jogi w Wierchomli to już tradycja. W ostatni weekend sierpnia do malowniczej Wierchomli, w Beskidzie Sądeckim przyjeżdżają pasjonaci jogi z całej Polski, aby wspólnie na szycie góry wykonać 108 Powitań Słońca. Właśnie ruszyły zapisy do V edycji wydarzenia. To największa otwarta impreza związana z jogą się w takiej skali, która odbędzie się w dniach 25 – 27 sierpnia 2017 r. Organizatorami wydarzenia są portal Joga-Joga.pl, kompleks narciarsko-turystyczny Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla oraz Hotel Wierchomla Ski&SPA Resort.

Ideą imprezy jest propagowanie zdrowego trybu życia poprzez ruch i aktywny wypoczynek. Joga Festiwal jest dedykowany, zarówno profesjonalnym joginom, jak i osobom, które nigdy wcześniej nie miał nic wspólnego z jogą. 3-dniowe wydarzenie w całości poświęcone jest jodze, medytacji, zdrowemu stylowi życia, dzięki któremu można uwolnić się od stresu, poznać nowych, interesujących ludzi, zdobyć doświadczenie i bezcenną wiedzę.

W Dwóch Dolinach przygotowano bogaty program warsztatów, wykładów oraz zajęć, m.in. zajęcia jogi funkcjonalnej z Radkiem Rychlikiem, zajęcia jogi w formule RUCH – ODDECH – RELAKS z Wiktorem Morgulcem, wieczór filmowy oraz warsztaty partnerskie z kuchni wegetariańskiej, kosmetyków naturalnych, o naturalnym anti-agingu twarzy, a także Wakacyjny Dotyk Uważności organizowany przez Polski Instytut Mindfulness. Organizatorzy przewidzieli także koncert na gongi i misy tybetańskie oraz konkurs z nagrodami. Wydarzenie uświetni Katarzyna Enerlich, pisarka i nauczyciel hatha jogi, która poprowadzi warsztaty jogi oraz zaprosi na własny wieczór autorski. Cały program wydarzenia można poznać tutaj.

Wstęp na warsztaty jogi, prowadzone przez Radka Rychlika i Wiktora Morgulca jest bezpłatny dla wszystkich. Ambasadorkami imprezy są: Paulina Holtz, Iwona Guzowska, Katarzyna Enerlich.