Trafia do klientów poprzez nieszablonowe kanały dystrybucji

Innowacyjna formuła na rynku suplementów

W ostatnim czasie obserwujemy ogromny wzrost świadomości konsumenckiej osób aktywnych fizycznie, a nowym trendem panującym na rynku jest wysokojakościowe podejście do produkcji suplementów diety. W grudniu na rynku pojawiła się nowa polska marka Ergovit, która rozpoczęła dystrybucję suplementów dla szerszego grona odbiorców.

Oferta firmy dedykowana jest dla wegan, wegetarian oraz dla osób z nietolerancją glutenu. Firma Ergovit w swojej ofercie zrezygnowała bowiem całkowicie z najbardziej popularnych na rynku kapsułek żelatynowych, zamiast tego do swojej produkcji używa wyłącznie kapsułek pochodzenia roślinnego. To nowość, głównie ze względu na finansowy aspekt produkcji suplementów diety. Żelatynowe kapsułki, choć najtańsze, pozyskiwane są w drodze częściowej hydrolizy kolagenu  zawartego w skórze, chrząstkach i kościach zwierząt. Bardzo często żelatyna działa alergizująco, a wchłaniane substancji aktywnych z kapsułek żelatynowych jest zdecydowanie wolniejsze niż w przypadku kapsułek celulozowych (HPMC, pochodzenia roślinnego). Przewaga kapsułek z HPMC nad kapsułkami z żelatyny wynika przede wszystkim z niskiej zawartości wody w materiale otoczki i braku podatności na rozkład proteolityczny. Niska zawartość wilgoci przeciwdziała “sklejaniu” produktu z kapsułką. Kapsułki HPMC mają słabą przyczepność (kleistość), dzięki czemu dobrze rozpuszczają się w przewodzie pokarmowym (rozpad kapsułki następuje w ciągu zaledwie 5 minut).

Kanały dystrybucji produktów firmy odbiegają nieco od przyjętych w branży standardów. Poza oczywistą sprzedażą na firmowej stronie internetowej, produkty dostępne są jedynie w wybranych aptekach, a także na stoiskach ze zdrową żywnością i produktami ekologicznymi. Właściciele marki podkreślają, że zależało im, aby konsumenci przy okazji zakupu ich produktów mogli skorzystać z konsultacji farmaceuty lub innego specjalisty ds. suplementacji diety tak, aby dobrać produkt, który sprosta ich oczekiwaniom i przede wszystkim potrzebom zdrowotnym.

Jak mówią właściciele firmy- główny cel to jakość i przemyślany skład, nie ilość pozycji ( w ofercie jest zaledwie 11 produktów). Taki wachlarz artykułów został stworzony we współpracy z doświadczonymi technologami i specjalistami, których zadaniem było zaproponowanie konsumentom realnie niezbędnych, a najczęściej deficytowych w naszej diecie składników. Na ofertę składają się, m.in. witamina D3 + K2 MK7, Magnez, Cynk + Selen, Glukozamina, 100% naturalna witamina C zawarta w ekstrakcie z owoców camu camu, ekstrakt z korzeni imbiru, czy antyoksydanty zawarte w młodym jęczmieniu.