źródło: fibo.com

Generowanie leadów to tylko pierwszy krok w pozyskaniu nowych członków, ale jest niezbędny w kontekście dalszego rozwoju społeczności fitness. Wspieranie poczucia wspólnoty i zapewnienie obsługi klienta na wysokim poziomie to dwa sposoby na utrzymanie zaangażowania obecnych klubowiczów i zmniejszenie strat. Obecnie generowanie leadów wymaga jednak innego podejścia w zależności od aktualnych danych demograficznych, programów i lokalnego rynku.

Warto zawęzić swoje podejście marketingowe do kanałów, które najlepiej odpowiadają Twoim odbiorcom , a następnie zastosować jedną lub więcej z poniższych taktyk, aby rozwinąć relacje z marką, które przełożą się na nowe członkostwo w Klubie Fitness.

Strona internetowa

Twoja witryna jest bramą do Twojej społeczności dla większości ruchu marketingowego, więc upewnij się, że zapewnia pozytywny odbiór u potencjalnych członków. Powinna ułatwiać znalezienie podstawowych informacji i kontakt z personelem. Upewnij się, że witryna jest również regularnie aktualizowana, a formularze zgłoszeniowe są wysyłane do odpowiedniego pracownika w celu wstępnego sprawdzenia w ciągu 24 godzin.

  1. Poproś o informacje o potencjalnych klientach na każdej stronie. Udostępnij opcję w menu na pasku bocznym lub u góry każdej strony, gdzie potencjalny klient może przesłać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i numer telefonu, aby uzyskać więcej informacji na temat jaki go interesuje.
  2. Wezwij do działania. „Dowiedz się więcej” to o wiele bardziej produktywne wezwanie do działania niż „Dołącz teraz”.

Blog

Celem bloga jest optymalizacja ekspozycji Twojej marki w wyszukiwarkach. Blog to miejsce, w którym można udostępniać przydatne treści, dzięki którym Twoje centrum fitness i personel są godne zaufania. Na Twoim blogu:

  1. Publikuj co najmniej raz w tygodniu, aby treść bloga była aktualna. Pomaga to w pozycjonowaniu i daje obserwującym na blogu regularną dawkę wiedzy i aktualności z  Twojego Klubu, utrzymując ich w kontakcie z Twoją marką.
  2. Wezwij do działania. Zaoferuj odwiedzającym pomoc w znalezieniu poszukiwanych informacji za pomocą formularza kontaktowego lub poproś ich o obserwowanie bloga, dodanie komentarza albo też udostępnienie posta w mediach społecznościowych.

Twitter

Skonfiguruj konto na Twitterze swojego klubu, aby otrzymywać natychmiastowe powiadomienia o wszelkich wzmiankach, odpowiedziach lub obserwujących. To pozwala szybko nawiązać kontakt z odbiorcami – publicznością skupioną tu i teraz. Następnie możesz:

  1. Poproś komentujących o śledzenie. Nie widzą oni twoich zwykłych treści, chyba że śledzą cię celowo.
  2. Posty krzyżowe, łącząc Twittera z kontami na Facebooku i blogu. Pozwól swoim połączonym kontom publikować za Ciebie. Pamiętaj, aby okresowo angażować się w budowanie tych relacji i stwarzanie okazji do interakcji z Twoją marką.

Filmy

Rekrutuj trenerów zaznajomionych z technologią, aby regularnie tworzyli 1-minutowe filmy ze wskazówkami dla klubowiczów, przygotuj krótką wycieczkę po obiekcie lub przedstaw nowe rozwiązania w twoim obiekcie. Wykorzystaj te krótkie filmy na wielu kanałach:

  1. Instagram. Użyj istniejących, zyskujących popularność hashtagów, aby lepiej dotrzeć do potencjalnych członków.
  2. Opublikuj na swoim blogu. Dołącz akapit wprowadzający i transkrypcję dla SEO i poproś widzów o udostępnienie posta.
  3. Opublikuj na swoim kanale YouTube i udostępnij na Facebooku. Chociaż Facebook Live świetnie nadaje się do wyświetlania kanałów informacyjnych, może nie być najlepszym miejscem do oferowania wysokiej jakości treści, takich jak wskazówki dla trenerów/klubowiczów. Skonfiguruj konto firmowe YouTube, aby publikować filmy i badać możliwości reklamowe, aby zmaksymalizować zasięg. Udostępniaj adresy URL filmów z YouTube w kanałach mediów społecznościowych, a następnie podaj link do swojej witryny w każdej sekcji komentarzy do filmów.

Facebook

Facebook jest królem w angażowaniu odbiorców. W przypadku każdego wydarzenia w klubie fitness, które organizujesz i każdej imprezy targowej, w której uczestniczysz:

  1. Korzystaj z płatnych reklam karuzelowych na Facebooku do promocji. Skorzystaj z podobnej publiczności, która odzwierciedla Twoją obecną listę członków, i zwiększ liczbę postów, aby trafiły do ​​właściwych osób. Zaangażuj Facebook Pixel do retargetingu, aby zmaksymalizować wydatki na reklamy na Facebooku.

Polecamy także:

Jak wejść w nowy sezon w czasach epidemii ?