źródło

Jednym z głównych prognozowanych trendów na 2019 rok są nowoczesne technologie. Z roku na rok przybywa innowacji, które zmieniają podejście do treningu, motywują do aktywności fizycznej oraz wplatają element rywalizacji do zajęć.

Kolejne nowinki, które mają szansę pojawić się w Polsce dotyczą świata e-sportu i są skierowane do kolarzy oraz miłośników jazdy rowerem.
Zwift – firma z siedzibą w Long Beach opracowała plany nowej ligi e-sportowej, która łączy profesjonalne oprogramowanie do kolarstwa, gier wideo oraz monitorowanie aktywności fizycznej. Chce w ten sposób zrewolucjonizować świat e-sportu. Rzecznik Zwift, Chris Snook, informuje, że propozycja firmy jest skierowana do stałych entuzjastów jazdy na rowerze, czerpiąc korzyści głównie z rosnącego rynku kolarstwa i wirtualnego treningu fitness w Wielkiej Brytanii i Europie.

Zwift jest pierwszym, który naprawdę łączy świat fizyczny ze światem e-sportu i tworzy wyścigi na wysokim poziomie z pro sportowcami, po raz pierwszy wprowadzając obecnych sportowców na platformę e-sportową – powiedział Snook.
Zwift działa na modelu subskrypcji i pobiera 15 USD miesięcznie za dostęp do swojego oprogramowania, co pozwala użytkownikom uczestniczyć w wirtualnych wyścigach rowerowych. W przeciwieństwie do niektórych innych programów fitness, Zwift nie wymaga od użytkowników zobowiązywania się do podpisywania długoterminowych.

Zwift nie jest sprzedawany zwykłym rowerzystom lub tradycyjnym graczom, którzy chcą spróbować czegoś nowego. Naszym prawdziwym rynkiem jest entuzjasta rowerzysty, a nie użytkownik klubów fitness. … Dążymy do tego podstawowego kolarza, który chce zmaksymalizować swój trening. Chcemy być czymś, co pozwala rowerzystom trenować częściej niż byliby w stanie w innym przypadku – powiedział.

Aby korzystać z cyklu Zwift, użytkownik musi posiadać własnego trenera lub rower stacjonarny wyposażony w technologię monitorującą wydajność i mieć podłączenie do Internetu. Istnieją modele, które mają wbudowany sprzęt, który mierzy kadencję, szybkość i przetwarza dane podejmowanej aktywności. Tradycyjne stacjonarne rowery treningowe mogą być wyposażone w czujniki, które łączą się z oprogramowaniem Zwift (i smartfonami użytkowników), aby śledzić aktywność użytkowników i przekazywać je na platformę do gier. Umożliwia to dogłębne analizy.

Wyniki z podejmowanych aktywności w świecie rzeczywistym są przekazywane bezpośrednio do Zwift i umożliwiają użytkownikom szkolenie, organizowanie imprez towarzyskich i ściganie się na platformie” – powiedział Snook.
Dyrektor Zwift Mirakian, uważa że aktualnie większość ludzi gra w gry Sprawy zaczynają się bardziej ustrukturyzować i myślę, że ten charakter hybrydowej rozrywki pomiędzy światem wirtualnym a rzeczywistym będzie nadal się rozwijać.

Jesteśmy ciekawi czy innowacje wpłyną na rozwój branży fitness, sprawią że więcej osób będzie korzystać z klubów fitness czy też odwrotnie. E-sport oraz liga stworzona przez Zwifit motywuje do aktywności fizycznej, wplata element gry oraz rywalizacji a także dostarcza poczucie bycia w społeczeństwie. Z zaciekawieniem patrzymy na nowe trendy oraz rozwój rynku fitness.

Polecamy także:

Zależność między branżą fitness, branżą medyczną, nowoczesnymi technologiami – wywiad z Shaunem Hall