źródło: informacja prasowa

W ostatnim kwartale 2019 roku z zajęć sportowo-rekreacyjnych dostępnych w ramach karty MultiSport korzystało 1 118,8 tys. osób w całym kraju oraz 334,6 tys. osób na rynkach zagranicznych (w Czechach, na Słowacji, w Bułgarii, Chorwacji i Grecji). Łącznie z Programu MultiSport korzysta 1 453,4 tys. pracowników.

– W minionym roku liczba kart sportowych w Polsce wzrosła o 15,2% czyli o 147,6 tys., a na rynkach zagranicznych aż o 50,1%, co oznacza zmianę o 111,6 tys. sztuk względem 2018 roku. Wynik ten to efekt m.in. rosnącego dotarcia do małych i średnich przedsiębiorstw w różnych regionach Polski, a także dobrze przeprowadzonej akcji wakacyjnej, która co roku motywuje użytkowników kart MultiSport do korzystania z oferty Programu w miesiącach letnich – wyjaśnia Emilia Rogalewicz, członek zarządu Benefit Systems odpowiadająca za sprzedaż kart w Polsce.

Jak podaje MultiSport Index 2019, 64 proc. Polaków jest aktywnych fizycznie przynajmniej raz w miesiącu (2 p.p. więcej niż w 2018 roku). W grupie tej powiększa się liczba osób, które intensywnie angażują się w sport – aż 19 proc. Polaków ćwiczy 5 razy w tygodniu. Ten wzrost jest napędzany m.in. przez rosnącą dostępność kart sportowych.

Polecamy także:

Połowa pracowników w Polsce ma nieprawidłową wagę, a co piąty – podwyższony cholesterol