W ostatnich czasach EMS staje się coraz bardziej popularny. Coraz częściej słyszy się o nowo otwartym studium treningowym. Koszt otwarcia zależy od modelu biznesowego, rodzaju sprzętu i w zależności od dystrybutora oraz firmy, która zajmuje się otwarciami, może się różnić. W dzisiejszym wywiadzie rozmawiam z Michałem Solarzem, założycielem Dream Body, o konkretach. Jaki jest koszt otworzenia studia EMS, kto może zostać franczyzobiorcą, czy EMS to dochodowy interes?

Michał, powiedz mi proszę jaki jest profil potencjalnego franczyzobiorcy studiów EMS? Kto może otworzyć studio treningowe?

Witaj Ilona, dziękuję za zaproszenie do naszej kolejnej rozmowy. Studio EMS, a dokładniej studio treningu personalnego w oparciu o urządzenia do elektrostymulacji mięśni może otworzyć prawie każdy. Piszę prawie, bo w tym słowie jest ukryta cała filozofia skutecznego prowadzenia takiego biznesu. Przede wszystkim musisz wierzyć w zalety treningu elektrostymulacyjnego. Musisz być przekonana, że EMS nie jest jedynie chwilową modą a jego wartość treningowo-rehabilitacyjna jest realną pomocą i wsparciem dla pokaźnej rzeszy osób. Po drugie Ilona, musisz chcieć się uczyć, podnosić swoje kwalifikacje i wiedzieć, że samo posiadanie lokalu i maszyny nie załatwia sprawy. Musisz uczciwie odpowiedzieć sobie na pytanie czy jesteś przedsiębiorcza i zaangażowana. Czy nie naczytałaś się w internecie bzdurnych treści na temat EMS i studiów, które z racji samego „bycia” przynoszą właścicielowi krocie. Musisz sama być wykwalifikowanym trenerem personalnym, lub wykazywać gotowość na zatrudnienie takiego trenera. W tej profesji liczy się tylko prawda, Klienci nie dadzą się nabrać na Twój pseudo trenerski dyplom. Musisz być przygotowana na atak konkurencji, która była, jest i będzie oraz nauczyć się czerpać z niej. Musisz wiedzieć, że konkurencja to doskonałe paliwo do rozwoju. Musisz lubić ludzi i chcieć zrobić coś wyjątkowego dla lokalnej społeczności. Musisz stanąć przed lustrem i przed podjęciem ostatecznej decyzji „wchodzę w to” uczciwie sama przed sobą odpowiedzieć na pytanie – “czy spełniam powyższe warunki?”. Jeśli tak, gra warta jest świeczki. Studio EMS to dobry biznes dla PRAWIE wszystkich 🙂 Ja zachęcam do formatu Dream Body EMS, który działa i przynosi finansową satysfakcję.

Aktualnie wielu trenerów, instruktorów marzy o swoim własnym biznesie, ale wszystkim się wydaje, że inwestycja w studio treningowe jest bardzo droga. Powiedz proszę jaki jest koszt związany z otwarciem?

Rzeczywiście, w wielu trenerach drzemią marzenia o własnym biznesie, który pozwoli na wykorzystanie ich umiejętności i pasji. Na ciasnym rynku trzeba się czymś wyróżnić. Tym biznesem może być własne studio EMS w koncepcji Dream Body EMS. Pytasz o koszta. Udzielę konkretnej odpowiedzi bo konkretów domagają się Wasi czytelnicy. Rzeczywiście, dość już naczytaliśmy się ogólnych treści, które niewiele wnoszą poza podsycaniem marzeń. Przejdźmy do cyfr. Ostatnio otwarte przez nas studio Dream Body EMS kosztowało inwestora 70 tysięcy złotych brutto. Na tym poziomie finansowym, od 65 tysięcy brutto do 80 tysięcy brutto, w zależności od stanu wybranego lokalu, otwieramy wszystkie studia pod naszym szyldem. Na kwotę tę składają się: zakup od nas doskonałego urządzenia EMS, zakup sprzętu uzupełniającego w oparciu o relacje Dream Body EMS z partnerem sprzętowym, adaptacja lokalu, wyposażenie lokalu w konieczne meble, nagłośnienie, strefę recepcyjną, szyldy czy oklejenie witryn. Inwestor, który wiąże się z nami w ramach zaskakująco niskiej opłaty franczyzowej, której wysokość podajemy na etapie konkretnych rozmów, dostaje od nas potężne wsparcie na start w postaci celowanych działań reklamowych wśród lokalnej społeczności. Nie pobieramy opłat dodatkowych za przeszkolenie personelu, organizujemy wewnętrzne szkolenia sprzedażwo-marketingowe. Najbliższe z takich szkoleń już na początku marca, a poprowadzi je wybitny znawca tematu, Pan Sebastian Goszcz z Espresso Fitness.  Najważniejszy jednak pozostaje fakt, że w ramach grupy wspieramy się wzajemnie, wymieniamy opiniami i doświadczeniami. Nie hejtujemy konkurencji, lubimy hejt w naszą stronę, który nas motywuje i pokazuje, że konkurencja nas zauważa. Inwestujemy nasz czas w lokalne działania jak biegi, turnieje, akcje społeczne. Lubimy naszych Klientów a Klienci lubią nas. 

Czy studia EMS to dochodowy interes? 

Studia treningu personalnego z wykorzystaniem technologii EMS to dochodowy interes prawie dla wszystkich. W tym momencie odsyłam do odpowiedzi na Twoje pierwsze pytanie. Ilona, prawda jest taka, że wszystko można położyć. Jeśli jednak podchodzimy do naszego biznesu poważnie to studio EMS pozwala na dobre zarobki rzędu kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Ważne jest żeby słuchać praktyków, nie inwestować na hura, na żywioł i bez sensu. Studio nie może Cię zabić finansowo na starcie. Oczywiście wielu inwestorów ma spore zaplecze finansowe. W takim wypadku komfort psychiczny jest bez wątpienia większy.  My jednak staramy się minimalizować ryzyko inwestycji tym, którzy są samodzielni i nie mają wsparcia finansowego.


Czy mógłbyś przytoczyć przykłady takich dobrze prosperujących studiów EMS? Które polecasz odwiedzić?

Łódzkie studio Dream Body EMS w dzielnicy Nowosolna to bez wątpienia dobry przykład sukcesu. Jeszcze zanim zostało oficjalnie otwarte sprzedane były pierwsze karnety. Lokalna społeczność dobrze wiedziała, że w okolicy szykuje się coś ekstra. Nie zapomnę nigdy pytań, rozmów z sąsiadami i żartów w stylu – to wy Polaka chcecie tu prądem…? Zaznaczam, że o nowej inwestycji w Nowosolnej wiedzieli wszyscy. Fryzjerka, kosmetyczka, właścicielka pizzerii, Panie na poczcie, nauczyciele w pobliskiej szkole oraz fejsbukowe grupy lokalne. Szkoła zrobiła festyn, Studio Dream Body EMS oczywiście dołączyło do festynu, pizzeria rozwozi pizzę. Klient otwiera wieko pudełka a tu… Dream Body EMS, jak już zjesz to pomyśl o nas. 🙂

Fantastycznie rozwija się studio w pod-łódzkim Ozorkowie i w Pabianicach. Dobrze wystartowała Rawa Mazowiecka, gdzie inwestor był jednocześnie trenerem i oparł przekaz o lokalne kontakty. Świetnie radzą sobie inwestorzy z Radomska. Już dziś zaczynamy lokalny szum w Piotrkowie Trybunalskim gdzie niebawem pojawi się fantastyczne studio konceptu Dream Body EMS. Potem Zgierz i kolejne studio w Łodzi. Dzieje się w Dream Body.

Jak wygląda opieka nad franczyzobiorcami? Czy zapewniacie im system szkoleń?

O opiece nad franczyzobiorcami wspominałem w naszych wcześniejszych rozmowach. Przypomnę jednak ogólnie. Już pierwszy mail czy telefon uruchamia w nas program pod tytułem „Twój sukces”. Wybór i adaptacja lokalu, przygotowanie personelu, lokalne akcje marketingowe, zakupy sprzętowe w oparciu o duże zniżki dla sieci Dream Body EMS i oczywiście szkolenia. Bez nich, bez ciągłej wzajemnej motywacji i bez podnoszenia kwalifikacji nie ma sukcesu. Bycie z nami nie pozwala Ci na lenistwo. Dostajesz dobry znak, za który jesteś odpowiedzialny także Ty. Pisałem już kiedyś, że koncept Dream Body to pociąg, który się rozpędza. Ważna jest sprawna lokomotywa i każdy pojedynczy wagon w składzie.


Jakie są strategie na pozyskanie potencjalnych klientów? Otworzyć klub przy takich kosztach to nie jest problem, ale trzeba go zapełnić, mieć klientów na konkretną usługę.

O konkretach rozmawiam oczywiście z inwestorami. Strategia to zdecydowanie lokalne podejście. Nie wierzę w prawdę objawioną na ogólnych kongresach. W Dream Body to kongres przyjeżdża do inwestora. Imprezy tego typu są bardzo wartościowe w rozumieniu ogólnym, nie odpowiadają jednak na konkretne pytania wynikające z lokalnych zależności. Inaczej biznes poprowadzi właściciel studia np na łódzkim Teofilowie, który musi dotrzeć do Klientów w pobliskim Rąbieniu a inaczej inwestor z Pabianic. Czym innym jest prowadzenie studia na warszawkim Wilanowie a czym innym w Rawie Mazowieckiej czy Pszczynie. Szkolenia, które zapewniamy naszej grupie, w tym najbliższe z Panem Goszczem, mają rozpatrywać konkretne przypadki.

Czy warto Twoim zdaniem stawiać na edukacje?

Edukacja i bezpieczeństwo naszych Klientów to absolutna podstawa. Szkolenia sprzedażowe i te podnoszące trenerski warsztat to wartość nie do przecenienia. W ramach naszej sieci wybieramy wspólnie te aktywności, które przekładają się realnie na nasz sukces. Wierzymy w PEI, wierzymy w FEM gdzie spotykają się wszyscy. Nie wierzymy natomiast w aktywności, które faworyzują określoną grupę a ich organizacja jest jedynie wytrychem do sprzedaży urządzeń. Wymiana doświadczeń, nauka i pozytywna energia to z pewnością ładunek dla akumulatorów a prąd w naszym biznesie to słowo klucz. Sam już nie wiem czy płyniemy z prądem czy pod prąd 🙂 Zapraszam jednak do Dream Body EMS a wszelkie pytania możecie kierować na biuro@dreambody.studio i zajrzeć na www.dreambody.studio.

Polecamy także:

Innowacja w treningu – Glute Drive – kreator mocnych mięśni pośladkowych