źródło: zis.krakow.pl

Już jutro odbędzie się siedemnasta edycja znanego w całej Polsce, Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. Zapraszamy na trasy biegu, jak i do kibicowania w tej nietypowej imprezie, organizowanej w szczytnym celu.

Po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, wraca Krakowski Bieg Sylwestrowy! W ostatnim dniu roku Stare Miasto tradycyjnie zostanie opanowane przez biegaczy – przebierańców. W samo południe, z Małego Rynku, na trasę „Smoczej Piątki” lub „Radosnej Dziesiątki” wyruszą uczestnicy 17. edycji imprezy. Obowiązuje limit startujących – 1500 osób. Po raz kolejny kolorowy korowód pobiegnie na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

„Smocza Piątka” (5 km) przeznaczona jest dla wszystkich chętnych, a „Radosna Dziesiątka” (10 km) dla osób pełnoletnich (w drodze wyjątku – za zgodą rodzica – dopuszczone do biegu mogą być osoby, które ukończyły 16 lat). Maksymalny czas przewidziany na pokonanie jednego z dwóch dystansów to 90 minut.

Zapisy internetowe do 17. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego potrwają do 22 grudnia (do godz. 11:00). Po tym terminie zgłoszenia będą przyjmowane jeszcze w Biurze Zawodów (zlokalizowanym w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Św. Marka 34) – 30 grudnia (czynne w godz. 15:00-20:00) i 31 grudnia (czynne w godz. 7:30-11:00), o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit startujących – ustalony na 1500 osób (łącznie na oba dystanse).

Poza klasyfikacją generalną kobiet i mężczyzn na obu dystansach, prowadzona będzie także klasyfikacja drużynowa – dla najliczniej reprezentowanych grup biegowych (kluby, stowarzyszenia). Nagrodzone zostaną trzy kluby, z których największa liczba reprezentantów ukończy zawody. Pod uwagę brana będzie nazwa klubu podana indywidualnie przez każdego zawodnika podczas zapisów.

Zachęcamy do przebrania się w fantazyjne stroje – mile widziane kostiumy nawiązujące do historii, tradycji i kultury Krakowa. Autorom najbardziej pomysłowych kreacji specjalnie powołane Jury przyzna nagrody finansowe i rzeczowe w kategoriach: najlepiej przebrany zespół (liczący minimum 3 osoby; miejsca I-III), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce; miejsca I-III), najlepsze przebranie indywidualne (miejsca I-X) oraz najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia (miejsca I-III).

Szczegóły znajdują się w regulaminie 17. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego.

Podobnie jak to było w przypadku czterech poprzednich edycji, dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.