źródło: materiały prasowe

W dzisiejszej rozmowie z Krzysztofem Ziemcem, Premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że do 18 stycznia Kluby Fitness na pewno pozostaną zamknięte. Ograniczenie działalności branży fitness trwa od 17 października i mimo wcześniejszych zapewnień o przywróceniu pełnej działalności tego sektora w pierwszej kolejności “odmrażania” gospodarki, tak się nie dzieje.

Więcej informacji z branży fitness znajdziesz na stronie głównej.

Morawiecki nazwał tę decyzję “poświątecznym odpoczynkiem od różnego rodzaju aktywności”. Dodając, że do 18 stycznia cały czas utrzymywane są obostrzenia po to, aby wejść w okres szczepień. Ma też nadzieję, że będzie to trzecia dekada stycznia, ale są to terminy zależne od Europejskiej Agencji Lekowej. A decyzję w Unii Europejskiej są wg premiera podejmowane za wolno.

Chociaż obecne rozporządzenie trwa do 27 grudnia, wiemy że obostrzenia dla branży fitness będą trwały nadal. Firmy liczyły jednak na powrót wraz z przełomem roku. Sieć Klubów City Fit już wcześniej zapowiedziała otwarcie swoich obiektów w Nowy Rok dla wszystkich, bez organizacji zawodów sportowych lub przygotowań do nich. Członek zarządu sieci, Łukasz Gądek, pytany o podjęcie decyzji bez oficjalnego komunikatu ze strony rządu, odpowiedział:

Datę ponownego otwarcia naszych klubów zaplanowaliśmy opierając się na terminie, do którego obowiązują obecne obostrzenia rządowe. Jesteśmy jednak gotowi na różne scenariusze – również na sytuację, w której obecne restrykcje zostaną podtrzymane. Klubowicze i trenerzy czekają na otwarcie naszych klubów od dłuższego czasu. Chcemy również wyjść naprzeciw oczekiwaniom nowych użytkowników, którzy będą chcieli realizować z nami swoje noworoczne postanowienia. Wiemy, że jesteśmy w stanie wszystkim tym grupom zapewnić warunki do bezpiecznego i komfortowego treningu.

Polecamy także:

Andreas Paulsen – Dyrektor EuropeActive analizuje sytuację branży fitness w Europie