Rok 2019 był bardzo dynamiczny również w firmie TOP-GYM. Udało się zrealizować kilka znaczących projektów, umocnić pozycję na rynku, a także poszerzyć dystrybucję o nowe marki. Na temat rozwoju w branży fitness a także niespodziankach, które szykują, rozmawiam z Maciejem Wolnym, współzałożycielem firmy.

Rok 2019 był bardzo dynamiczny. Czy mogliby Państwo przybliżyć najważniejsze wydarzenia, które wpisały się w rozwój firmy?

Tak, to był kolejny intensywny i udany rok dla TOP-GYM. W lutym odbyło się coroczne spotkanie dystrybutorów Life Fitness z całego świata w Warszawie, co dla nas jako dystrybutora było wielkim wyróżnieniem. Poza tym, coraz częściej zdarza się, że kluby, w tym sieciowe wymieniają sprzęt na Life Fitness, czyli stawiają na najwyższa jakość. Rosnącym zainteresowaniem cieszy się nasza druga główna marka, czyli Hammer Strength, w zawrotnym tempie przybywa kolejnych klubów, Oficjalnych Centrów Treningowych Hammer Strength – wyposażonych w ten najlepszy sprzęt do treningu siłowego na świecie. Kolejnym istotnym wydarzeniem w 2019, było skrócenie czasu naprawy maszyn nowych i regenerowanych do 48 h w dni robocze, ważne jest tu słowo naprawy, a nie reakcji. Mamy największe zaplecze techniczno-logistyczne w Polsce, dlatego w 2020 zawiesimy poprzeczkę jeszcze wyżej, mianowicie zaoferujemy czas naprawy 24 h w dni robocze i udzielimy 3-letniej gwarancji na maszyny nowe i regenerowane. Jako TOP-GYM od kilku lat konsekwentnie i niestrudzenie wyznaczamy trendy w jakości obsługi klienta, oraz wsparciu posprzedażowym i edukacyjnym. Mamy zamiar kontynuować obraną ścieżkę.

Jakimi ważnymi projektami możecie się pochwalić?

Mamy na koncie kilka spektakularnych realizacji jak chociażby MedGym w Białej Podlaskiej, klub Impuls Centrum Hammera w Warszawie, Fitness Academy Maślicka we Wrocławiu pierwszy klub tej sieci kompleksowo wyposażony przez TOP-GYM w maszyny Life Fitness, czy siłownię hotelową Hampton by Hilton w Kaliszu. Zapoczątkowaliśmy współpracę z siecią S4, już cztery warszawskie kluby tej sieci już zyskały status Oficjalnego Centrum Treningowego Hammer Strength. Wielu naszych klientów tez doposażyło się u nas w sprzęt Life Fitness i Hammer Strength jak chociażby Formownia w Pabianicach czy Art Fitness w Kościanie. Warto wspomnieć o naszych projektach edukacyjnych dla klientów, jak wideoporadnik inwestorów realizowany z Krzysztofem Pakulcem, cykl filmów Hammer Strength Cilinics we współpracy z Trener3.0 ) czy niedawne szkolenie dla klientów TOP-GYM ze sprzedaży, rekrutacji i marketingu z Marcinem Zaworonkiem w Renaissance Warsaw Airport Hotel.

Czym wyróżnia się TOP-GYM na rynku dostawców wyposażenia siłowni ?

Strategia TOP-GYM bazuje na 4 filarach: niezrównanej mechanice oferowanych maszyn, rozwiązaniach technologicznych budujących lojalność klienta, a zarazem kreujących unikalne doświadczenia treningowe, najszerszym portfolio marek i usług, dzięki czemu możemy naszym klientom zaproponować ofertę skrojoną na miarę, oraz najwyższym poziomem obsługi posprzedażowej – gwarantujemy zapisem w umowie, naprawę maszyn w 24 h w dzień roboczy, pod rygorem kary.

Jakie nowe trendy sprzętu będą istotne w 2020?

Rosnącym trendem są kluby butikowe i tutaj możemy obserwować całą gamę studiów, specjalizujących się w danym treningu, czy to treningu funkcjonalnym, HIIT, EMS, Indoor Cycling, pilatesie, cross-fit, sztukach walki. Oczywiście dalej będzie się rozwijał typowy biznes fitnessowy, czyli średnie i duże kluby z urozmaiconą ofertą. Cieszymy się, że TOP-GYM pokrywa wszystkie te obszary i możemy zaproponować skrojoną na miarę kompleksową ofertę w tym zakresie dla naszych partnerów.

Zapraszamy do współpracy

📲 +668 018 040

📩m.wolny@top-gym.pl

🌐www.top-gym.pl/offers/kluby-fitness

Obejrzy życzenia świąteczno-noworoczne od TOP-GYM oraz zapowiedź nowej usługi w 2020

Polecamy także:

Podsumowanie roku w miha bodytec ®