źródło: TLDB

Pomimo ogromnych ograniczeń nałożonych na branżę fitness w okresie pandemii, część operatorów zdecydowała się na wykorzystanie tego momentu do poszerzenia swojej bazy klubów i otwarcie kolejnych lokalizacji. W samej Wielkiej Brytanii, od marca 2019r. do połowy września 2021r. na fitnessowej mapie pojawiło się 338 nowych obiektów.

Osiem z 20 największych prywatnych operatorów klubów fitness w Wielkiej Brytanii powiększało swoje sieci – pomimo pandemii, podczas gdy trzech innych zachowało tę samą liczbę lokalizacji.

Dane pochodzą z raportu Fitness Industry Preview Report 2021 , opublikowanego przez The Leisure Database Company (TLDB), który zawiera aktualne informacje na temat zmian w branży fitness od marca 2019 r. do połowy września 2021 r.

Z raportu wynika także, że ​​przepaść między czołowym operatorem (z 290 klubami) a operatorem na 20 miejscu (z 14 klubami) jest teraz większa niż kiedykolwiek w historii wspomnianej tabeli.

Najwięksi prywatni operatorzy w Wielkiej Brytanii utrzymali swoją pozycję w ciągu ostatnich 18 miesięcy, z PureGym i The Gym Group na czele. W sektorze publicznym największym operatorem pozostaje GLL, a za nim Everyone Active.

W sumie od 1 kwietnia 2019 r. w Wielkiej Brytanii otwarto 338 nowych siłowni – z czego 83 procent przypada na sektor prywatny.

David Minton, założyciel TLDB, powiedział: „Kiedy przechodzimy z trybu kryzysowego do trybu naprawczego, niniejszy raport przedstawia najbardziej aktualny obraz tego, jak branża się odradza”.

„Ogólnie rzecz biorąc, wśród czołowych operatorów w trzech sektorach, którymi się zajmowaliśmy (prywatnym, publicznym i niskobudżetowym), jest teraz więcej otwartych siłowni niż w marcu 2019 r., co potwierdza, że branża fitness odgrywa ogromną rolę w poprawie stanu zdrowia społeczeństwa.”