źródło: artykuł sponsorowany

36 minut, najlepiej co najmniej 2 razy w ciągu 10 dni – to podstawowe zalecenie, które otrzymują klienci Butikowego Studio Treningowego 36 Minut. Takich klubów jest już 44, a sieć dynamicznie się rozwija, tworząc zarówno kluby franczyzowe, jak i otwierając kluby własne. Skąd taka popularność tego systemu? Sekretem jest trening, w którym na pierwszym miejscu stawiamy zdrowie i bezpieczeństwo, a przy okazji budujemy kondycję, odporność, siłę i dbamy o siebie.

Sekretem są także maszyny, które sprawiają wrażenie urządzeń przyszłości – Milon. Maszyny te pozwalają na pełną personalizację ustawień, dzięki czemu każdy klient jest traktowany w 100% indywidualnie. Trening zaczyna się od wywiadu z fizjotrenerem, który nie tylko poznaje historię, także zdrowotną, klienta, ale też dowiaduje się najważniejszych rzeczy o ewentualnych kontuzjach, dotychczasowych treningach, a nawet pyta o zainteresowania. Tak, to dla nas bardzo ważne – bo budujemy społeczność, w której każdy powinien czuć się dobrze, a społeczność powstaje, gdy ludzie się poznają. Wtedy też budujemy zaufanie klientów. Na podstawie wywiadu i analizy składu ciała fizjotrener zyskuje już podstawowy obraz potrzeb danego klienta. Wtedy też zaczynamy ustawiać maszyny. Ustawienia zostają zapamiętane, dzięki czemu klient już od następnego treningu może po prostu użyć karty magnetycznej by sprawnie przejść cały obwód (dwukrotnie, co daje nam pełne 36 minut), ale trener zawsze jest blisko – kontroluje, poprawia błędy, dodaje obciążeń, rozmawia…

Kluby 36 Minut nie tylko stawiają na kondycję fizyczną. Naszym priorytetem jest przekazywanie zdrowych nawyków i dlatego też zawsze działamy w oparciu o trzy podstawowe filary – regularność, odżywianie, regeneracja. Takie też zalecenia otrzymują nasi klienci, a ponieważ przeprowadzamy z nimi szczegółowy wywiad medyczny, zalecenia także mogą być spersonalizowane. Wyznajemy metodę małych kroków, a wszystkie drobne sukcesy z radością celebrujemy wraz z klientami. Już od początku wiedzą oni, że do sukcesu będą musieli iść powoli, ale pamiętają też, że mogą na nas liczyć – i może dlatego łatwiej im jest iść przed siebie i nie zatrzymywać się ani na chwilę.

W studio treningowym 36 Minut niezależnie od tego, czy jest ono prowadzone na zasadzie franczyzy czy jako klub własny, skupiamy się na zdrowiu klienta. Dlatego właśnie pracują u nas fizjoterapeuci, dlatego też często korygujemy ustawienia maszyn tak, by zakresy ruchu były optymalne, a proces treningowy przebiegał sprawnie. W naszych klubach przeprowadzamy zarówno prehabilitację (przygotowanie do zabiegów medycznych), jak i rehabilitację. Maszyny, które wyznaczają bezpieczny tor ruchu a przy tym są idealnie dostosowane zarówno pod kątem zakresu, jak i obciążenia, są do tego idealne. A satysfakcja na twarzy klienta, gdy po kilkunastu treningach w aplikacji MilonMe śledzi swoje postępy – bezcenna.

Tak naprawdę nasi klienci są osobami w każdym wieku i w bardzo różnej kondycji. Najmłodsi klienci mają czasem po 11 lat – przychodzą z rodzicami, trenują na minimalnym obciążeniu i ich celem jest poznanie wzorców ruchu, wypracowanie poprawnych zakresów i praca pod okiem fizjotrenera. Najstarsi klienci mają sporo ponad 90 lat i choć w Polsce wydawałoby się, że osoby w tym wieku nie trenują, to przychodząc do 36 Minut można się pozytywnie zdziwić. To niesamowite, ile siły możemy z siebie wykrzesać niezależnie od wieku, jeśli tylko trening jest dobrze dobrany. W końcu jesteśmy stworzeni do ruchu.

W Warszawie posiadamy w tej chwili 4 placówki, a jedną – w Pruszkowie. Oczywiście, w 2022 na pewno powiększymy tę liczbę! W naszym najnowszym warszawskim klubie, przy ul. Aspekt 79 na Bielanach, udało nam się pójść z bezpieczeństwem o krok dalej i w ramach dezynfekcji wykorzystujemy maszyny VireWall, które tworzą strefę bezpiecznego powietrza – ich skuteczność w oczyszczaniu powietrza została potwierdzona badaniami. W świetle ciągle panującej epidemii, dla naszych klientów szczególnie ważne jest nie tylko przyjazne otoczenie, ale też maksymalnie bezpieczne środowisko treningowe i dlatego staramy się sprostać tym oczekiwaniom i mamy nadzieję poszerzyć współpracę z VireWall w zakresie oczyszczania powietrza i dezynfekcji w naszych klubach.