źródło: artykuł sponsorowany

Jest taka zależność w branży fitness, że z początkiem każdego roku Klubowicze wracają do siłowni i studiów fitness w większej liczbie. Magia „postanowień noworocznych” ciągle jeszcze działa.  Dlatego końcówkę roku warto poświęcić nie tylko na podsumowania, ale także, a może zwłaszcza na planowanie kolejnego okresu działalności. klubu klubu klubu

Warto na chwilę się zatrzymać i poddać analizie swoje dotychczasowe działania i wybrać właściwe sposoby zaprogramowania się na przyszłość. Jako obiekt fitness, w jaki sposób wyróżnisz się, aby być pewnym, że zatrzymujesz obecnych Członków i przyciągasz nowych? Odpowiedź jest prosta, odpowiada za to właśnie odpowiednie zaplanowanie i zaprogramowanie Twojego biznesu!

Powinieneś zaproponować swoim Klubowiczom szerokie doświadczania fitnessu wykraczającego poza sam sprzęt. Dzięki temu zbudujesz Ich trwałe relacje z Twoim obiektem i Personelem, a to z kolei jest jednym z kluczy do tego, aby z Tobą zostali i wracali po więcej. Jeśli wykorzystasz cztery poniższe wskazówki, z pewnością sprawisz, że Nowy Rok będzie świetny dla Twojego obiektu i Twoich Klubowiczów.

1. Stwórz doświadczenie, którym warto się pochwalić

Doświadczenia, które Członkowie najbardziej cenią, to „momenty”, które mocno wbijają się w pamięć. W ciekawy sposób zostały one zdefiniowane przez Nicole Scott w jej artykule “Creating Powerful Moments“. Te „mocne chwile” składają się z czterech komponentów, które ona nazywa: szczególne traktowanie, wnikliwość, poczucie dumy i przynależności, połączenia i relacje.

“W naszej branży te cztery elementy pomagają stworzyć podstawę narracji naszych Klientów i Pracowników w ich doświadczeniach” – wyjaśnia Scott. “Kiedy te elementy są przyjmowane, celebrowane w naszych firmach i wbudowane w kulturę naszej pracy, możemy mocniej wspierać kluczowe, zmieniające życie chwile. Efekt? Wyższe wskaźniki zadowolenia i retencji Klientów, ale też bogatsze doświadczenia dla naszych Pracowników, dla naszych Klientów i dla nas. Możemy stać się projektantami momentów, które zapewniają dobre samopoczucie”.

Scott oferuje listę przykładowych pytań, które właściciele klubów mogą zadać sobie, a następnie w oparciu o odpowiedzi i wnioski, podjąć kroki w celu wdrożenia wraz ze swoimi Pracownikami działań, aby stworzyć bardziej niezapomniane i znaczące doświadczenia dla Członków.

  • Czy znasz swoich Klientów, zwracasz się do nich po imieniu i odnosisz się do czegoś, o czym wiesz, że dzieje się w ich życiu?
  • Czy Twoje zajęcia są skonstruowane tak, aby stworzyć te magiczne chwile coachingu, kiedy mija 50 minut wylewania potu w czasie zajęć fitness?
  • Czy pozwalasz swoim Klientom bezmyślnie iść na bieżni, czy też angażujesz się z nimi w przeżywanie treningu i uwolnienie głowy od nadmiaru spraw dnia codziennego?
  • Co możesz zrobić ze swoim Klientem, aby sprawić, żeby Jego dzień minął z poczuciem zadowolenia po treningu?
  • Czy wiesz w jaki sposób najważniejsze momenty dnia dla Twojego Personelu odróżniają się od momentów ważnych dla Twojego Klienta?
    • Przykład: W sprzedaży kluczowe momenty koncentrują się na zakończeniu sprzedaży, zarejestrowaniu się, zgodzie na produkt, nakłonieniu Klienta do podpisania umowy itp. Dla Klienta kluczowe momenty koncentrują się na dostawie produktu, zakończeniu wyzwania/kursu, zakończeniu świetnego treningu itp.

2. Profesjonalnie wykształceni instruktorzy

Posiadanie szerokiego wyboru maszyn, najbardziej modnych lub nowoczesnych sprzętów fitness, zaprocentuje w Twoim obiekcie tylko wtedy, gdy Twoi Klubowicze są z nimi zaznajomieni i wiedzą, jak ich używać. Jednym ze sposobów, w jaki kluby mogą się wyróżnić, jest zapewnienie szkolenia, które uczy Klubowiczów, jak prawidłowo korzystać ze sprzętu. Członkowie klubu osiągną wtedy lepsze wyniki i wyższą ogólną satysfakcję. Można to osiągnąć poprzez trening obwodowy, która wykorzystuje różne elementy wyposażenia lub prostą grupę wprowadzającą. Praktyczne instrukcje lub szkolenie, mogą zapewnić dalszą edukację członków na temat sprzętu i opcji jakie trening na konkretnej jednostce, może im zapewnić.

Szkolenia mogą być również cennym narzędziem dla obiektów do odświeżenia oferty i do wykorzystania nowego, ekscytującego sprzętu. Na przykład program StairMaster HIIT  obejmuje sposób wykorzystania unikalnej linii produktów HIIT oferowanych przez StairMaster®, takich jak HIITMillXBoxMaster, w celu promowania obiektu i tworzenia zajęć generujących przychody. Idzie to w parze ze wspomnianymi wcześniej korzyściami płynącymi z edukowania Klubowiczów na temat nowego sprzętu i budowania relacji między nimi a Pracownikami.

klubu

3. Oferuj zajęcia odpowiednie do Twojego sprzętu

“Różnica, jaką profesjonalnie wykształcony Instruktor robi w programie zajęć fitness w danym klubie, jest kolosalna” – wyjaśniła Becky Muck, kierownik ds. Edukacji w Core Health & Fitness. “Zapewniasz swoim Klubowiczom lepszą, bezpieczniejszą i bardziej zaangażowaną obsługę, gdy zatrudniasz certyfikowanych Trenerów lub poświęcisz czas na samodzielne uzyskanie certyfikatu Trenera”.

Odpowiednio wyszkolony i certyfikowany Instruktor nie tylko lepiej zrozumie wykonywane ćwiczenia i konstrukcję zajęć, ale także lepiej zrozumie, jak zmniejszyć ryzyko kontuzji oraz zaangażować, zachęcić i zmotywować uczestników. Stwarza to lepsze odczucia i pełniejszy, bezpieczniejszy trening dla Członków Twojego Klubu. Wykorzystując kontakt z dobrze wyszkolonym członkiem personelu, możesz stworzyć lepsze relacje ze swoimi Klubowiczami, pomóc im osiągnąć ich osobiste cele i poprawić wskaźniki retencji. Core Health & Fitness ma międzynarodowy  zespół Master Instruktorów, który co roku  certyfikuje tysiące profesjonalistów  fitness w  zajęciach grupowych na rowerach stacjonarnych Indoor Cycling, treningu  interwałowym o wysokiej intensywności -treningu HIIT, treningu  siłowym, cardio  i  innych.

4. Zapewnij sprzęt, który pozwoli Instruktorom wpływać na unikalne cele i osiągniecia Klubowiczów

Funkcje, które otrzymujesz dzięki wysokiej jakości produktów, takie jak łączność trackerów fitness z konsolami, odpowiednia biomechanika i obciążenie mięśni na maszynach siłowych, dokładne odczyty mocy w cyklach wewnętrznych i tak dalej, dodają ogromną wartość do członkostwa w obiektach. Ta dodatkowa wartość daje Członkom narzędzia potrzebne do osiągnięcia indywidualnych celów fitness. Pozwala im rozwijać swoją aktywność świadomie.

klubu

Na przykład, wraz z boomem na trening interwałowy, posiadanie wyznaczonego obszaru HIIT z intuicyjnymi maszynami, pozwala wykorzystać modę i zapał osób wyznaczających swoje cele wokół tej aktywności. Podobnie, funkcjonalny sprzęt treningowy, taki jak Throwdown®  lub  Nautilus HumanSport®, który ma bardzo konfigurowalne programy treningowe dostosowane do konkretnych celów sportowych, może przynieść korzyści szerokiemu gronu Klubowiczów i daje Tobie opcje lepszego planowania zajęć w klubie. Możesz też dostosować ćwiczenia dla Członków, którzy mają bardzo konkretne cele treningowe, takie jak budowanie mięśni związanych z golfem, tenisem lub wspinaczką.

“Konsumenci mają więcej opcji niż kiedykolwiek wcześniej, jeśli chodzi o wybór obiektu fitness” – dodał Travis Vaughan, starszy dyrektor ds. Zarządzania produktem i technologii w Core Health & Fitness. “Przy tak ciężkiej konkurencji każdy szczegół oferty klubu ma wpływ na pozyskiwanie nowych Członków, a rodzaj i stan sprzętu jest kluczowym elementem tej mieszanki.”

Czy chcesz stworzyć w swoim klubie prawdziwe doświadczanie fitnessu, kreując te „mocne chwile”, które będę niezapomniane dla Twoich Klubowiczów i Twojego Personelu?  Niezależnie od tego, czy chcesz odświeżyć swój obiekt, czy otworzyć zupełnie nowy, nasz zespół ekspertów, jest otwarty na zrozumienie Twoich potrzeb i wspólne zbudowanie obiektu, jakiego pragniesz, od wyboru sprzętu, na doradztwie i szkoleniach kończąc. Skontaktuj się z ekspertem Core Health & Fitness już dziś!

Zapraszamy do kontaktu z polskim oddziałem firmy, który reprezentuje Maciej Dufrat – Dyrektor Sprzedaży,
tel.: +48 575700084
mail: sprzedaz@corehandf.com