źródło: Microsoft

Gigant technologiczny, firma Microsoft otworzyła kampus badawczo-rozwojowy w Izraelu, aby przedefiniować pracę biurową. Pracownicy zyskali rekreacyjną przestrzeń do pracy o powierzchni 46 000 mkw.

Kampus ma być częścią życia społecznego i kulturalnego pracowników. Ma dostarczać załodze wszystkie elementy codziennej rutyny i możliwość nieskończonego dostosowywania się do ich potrzeb. Od kawiarni z baristami, którzy mogą przygotować taką kawę, jaką tylko chcesz, po salę do jogi, plac zabaw dla psów, obiekty sportowe, ogrody, salę modlitewną i różnorodne pawilony z jedzeniem wewnątrz i na zewnątrz.

Microsoft

Microsoft zapewnił także pracownikom siłownię o powierzchni 1000 mkw. wyposażoną w sprzęt cardio, siłowy oraz system treningu obwodowego. Osobno wydzielono salę fitness oraz salę do zajęć jogi.

Microsoft

“Naszym celem było stworzenie przestrzeni, która będzie aktualna przez dziesięciolecia, bez względu na to, co będzie dalej. Przestrzeń, za którą ludzie będą tęsknić, gdy ich tam nie będzie. Chcemy wspierać wszystkich, aby zyskali lepsze, bardziej wydajne i bardziej dynamiczne życie zawodowe” – podsumowali przedstawiciele Microsoft.

„To był projekt jedyny w swoim rodzaju”, powiedział główny architekt z Tel Awiwu, Vered Gindi z Vered Gindi Architects, który zaprojektował kampus jako wspólne przedsięwzięcie z izraelsko-francuską firmą GSArch. „Zaczęliśmy od podstawowych pytań, takich jak „Dlaczego dana osoba rzeczywiście chce wejść do biura i dlaczego oni w ogóle potrzebują biura. Naszym celem było stworzenie przestrzeni, która będzie aktualna przez dziesięciolecia.

Herzliya jest pierwszym budynkiem z certyfikatem LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) w Izraelu, co czyni go jednym z najbardziej zrównoważonych budynków w kraju.

Kampus wykorzystuje generatory atmosferyczne, które pobierają wilgoć z powietrza do produkcji wody pitnej. System będzie wytwarzał około 237 000 litrów świeżej wody rocznie, a system filtracji powietrza nie tylko oczyszcza powietrze w pomieszczeniach, w tym wewnątrz wind, ale także zbiera i ponownie wykorzystuje skondensowaną wodę. Rosenbaum powiedział: „Cała skroplona woda z klimatyzacji jest ponownie wykorzystywana do nawadniania i zmniejszania zapotrzebowania na energię do chłodzenia. To dodatkowe szacunkowe oszczędności w wysokości ponad 3 milionów litrów wody rocznie”.