źródło: informacja prasowa

5 marca br. firma Intersport Polska zawarła ze spółką OTCF umowę warunkową przejęcia od 1 kwietnia br. umów najmu sklepów multibrandowych 4Faces zlokalizowanych w Warszawie (Galeria Północna), Katowicach (Galeria Katowicka) i Poznaniu (Galeria Avenida).

Intersport Polska S.A. to wiodąca od 30 lat na polskim rynku sieć specjalistycznych sklepów sportowych z markową odzieżą, obuwiem i sprzętem sportowym. Około 80 proc. oferty to asortyment największych światowych marek takich jak: Adidas, Asisc, Nike, Reebok itd. i ich oferty specjalne dostępne wyłącznie w salonach Intersport. Kolekcja wzbogacana jest markami uzupełniającymi oraz markami własnymi Intersport: McKinley, Pro Touch, Energetics i inne. Sezonowo uruchamiany jest profesjonalny serwis narciarski firm Montana i Wintersteiger oraz serwisy: rowerowy, tenisowy, rolkowy oraz ostrzenia łyżew.

Obecnie w Polsce funkcjonuje 28 sklepów Intersport o łącznej powierzchni sprzedaży ok. 24,58 tys. mkw., zlokalizowanych głównie w prestiżowych centrach handlowych dużych i średnich miast.

Zarząd Intersport oczekuje, że w wyniku planowanej transakcji spółka w nowym roku obrotowym rozpoczynającym się od 1 kwietnia 2020 roku uzyska dodatkowy przychód w kwocie około 13 mln zł, i dodatkowo zwiększy rozpoznawalność oraz zasięg terytorialny marki Intersport w Polsce. Spółka zakłada, że przejmowane sklepy będą rentowne (zgodnie z opisem w raporcie bieżącym nr 62 z dnia 23 grudnia 2019 r.) – co przyczyni się do poprawy wyniku finansowego.

Sieć przejmie prawa i obowiązki najemcy wynikające z umów najmu, środki trwałe i towary znajdujące się w tych sklepach, aby następnie prowadzić w nich działalność handlową pod szyldem Intersport.

23 grudnia br. spółka Intersport podpisała z OTCF S.A. list intencyjny dotyczący potencjalnego przejęcia sieci sklepów multibrandowych, prowadzonych pod szyldem 4Faces, które zlokalizowane są w Warszawie (Galeria Północna), Katowicach (Galeria Katowicka) i Poznaniu (Galeria Avenida).

Jednocześnie spółka oświadcza, że OTCF jest znaczącym akcjonariuszem Intersport posiadającym (łącznie z podmiotami powiązanymi) 7,5 mln akcji spółki, stanowiących 24,69 proc. w kapitale zakładowym i zapewniających 20,63 proc. udział w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.

Polecamy także:

Premiera nowej kolekcji Gipara Wear – odzież z recyclingu podbija rynek