Zarządzanie siłownią lub fitness wymaga pewnego poziomu poświęcenia, wiedzy i znajomości branży fitness. Jak zawsze, ważny jest dobry zespół, który ci pomoże.

Oto pięć przydatnych wskazówek dotyczących zarządzania klubem, autorstwa Jim’a Tomas:

Wybierz właściwych ludzi

Ważne jest, aby wybrać odpowiednich ludzi, zarówno tych, z którymi współpracujesz, jak i współwłaścicieli oraz tych, którzy są w twoim zespole. Współpraca z niewłaściwymi ludźmi lub posiadanie zespołu, który nie identyfikuje się z celami i wartościami kultury organizacyjnej Twojego klubu, poprowadzi Twoją siłownię w złym kierunku. Upewnij się, że rozmawiasz ze swoimi pracownikami uważnie i upewnij się, że mają pełne kwalifikacje na to stanowisko. Jednym z najważniejszych elementów jest zawsze odpowiednia rekrutacja – ona pomoże Ci stworzyć opcje i nie pozwoli dopuścić do sytuacji, w której będziesz miał lukę w teamie.
(Dygresja od redakcji: Wielu doświadczonych managerów pracujących w branży fitness przeprowadza rekrutacje cyklicznie, nawet w przypadku kiedy ma pełen zespół, bądź wyszkolonych specjalistów. Weź z nich przykład. Warto zawsze być na bieżąco i poszukiwać diamentów, zapobiegać sytuacją, w których nagle pojawią się braki kadrowe.

Wybierz odpowiednie narzędzia

Równie ważne jest wybranie odpowiednich narzędzi i oprogramowania do swojej klubu. Upewnij się, że stawiasz klienta na pierwszym miejscu we wszystkich swoich wyborach. Ponadto należy zachować spójny wizerunek marki.

Ustaw realistyczne cele

Ustalając cele wzrostu, przychodów i zysków, zawsze ustalaj cele, które są realistyczne. Możesz podzielić większe cele na mniejsze kamienie milowe i skupić się na ich osiągnięciu pojedynczo. Zawsze należy pamiętać o wyznaczaniu celów, ponieważ pomoże Ci to w podniesieniu poziomu działań, aby osiągnąć ten cel.

Outsource i Delegate

Daremne jest podejmowanie prób wypełnienia wszystkich obowiązków w swoim klubie fitness samodzielnie. Jako menedżer, musisz mieć czas na skupienie się na najważniejszych rzeczach, które bezpośrednio wpłyną na trajektorię twojego centrum fitness i na wysokość zysku, jaki osiągniesz. W związku z tym należy zlecić outsourcing i zlecić mniejsze zadania wykwalifikowanym osobom lub firmom.

Zwiększ swój krąg wpływów

Tworzenie sieci kontaktów jest niezwykle ważne, jeśli chodzi o zarządzanie dowolnym rodzajem działalności. Połącz się z innymi osobami z branży fitness; Nawiąż kontakt z innymi lokalnymi właścicielami firm, z którymi możesz tworzyć partnerskie relacje, bądź podejmować współprace.

Kilka słów o autorze:

Jim Thomas jest założycielem i prezesem Fitness Management USA Inc., firmy konsultingowej, zarządzającej i maklerskiej specjalizującej się w branży siłowej i sportowej. Z ponad 25-letnim doświadczeniem w prowadzeniu klubów różnej wielkości, zarządzaniu nimi, Thomas wykłada i prowadzi seminaria, szkolenia online i warsztaty na całym świecie dotyczące praktycznych umiejętności wymaganych do skutecznego pokonywania niejasności, poprawy sprzedaży, tworzenia pracy zespołowej i programów fitness na rynku.

Polecamy także:

Adidas – coraz bardziej ECO