źródło – virtual gym

W Polsce od jakiegoś czasu zauważalny jest dynamiczny wzrost obiektów sportowo-rekreacyjnych. Rośnie liczba specjalistycznych klubów ukierunkowanych na sprecyzowane potrzeby użytkowników.
Powstają kameralne Fitness Studia, kluby butikowe, których działalność koncentruje się wokół zapewnienia różnorodnej oferty zajęć grupowych. Poniżej przedstawiamy najważniejsze obszary, na których warto się skoncentrować, żeby zwiększyć liczbę klubowiczów w Studiach Fitness:

 1. Zatrudniaj pasjonatów!

Czy wiesz, że 95% członków klubów butikowych twierdzi, że energiczny i entuzjastyczny instruktor jest jednym z głównych czynników, dla których wybierają dane miejsce? Studia fitness często charakteryzują się świetną, pełną energii kadrą instruktorów, którzy potrafią motywować i wspierać klubowiczów tak często, jak to możliwe. Dobrzy instruktorzy nie tylko uczą technik, ale również nadają ton całemu zespołowi fitness. Odpowiedni instruktorzy motywują do cięższej pracy nad swoimi celami i sprawiają, że klienci pojawiają się na zajęciach regularnie przedłużając karnet.

       2. Lokalizacja

Czy wiesz, że do 50% klubowiczów uczęszcza do danego klubu, ponieważ znajduje się w dogodnej lokalizacji?

Dogodna lokalizacja w dużej mierze decyduje o tym, czy ludzie powrócą do Twojego klubu po pierwszej wizycie. Pomimo tego, że nie jesteś w stanie zmienić lokalizacji studia fitness, możesz zadbać o komfort klubowiczów, poprzez:

 • oferowanie większej ilości zajęć, w tym wczesnych poranków, w porze lunchu i po pracy,
 • oferowanie specjalistycznych zajęć,
 • oferuj od czasu do czasu poczęstunek, dietetyczne przekąski, które klubowicze mogą otrzymać po efektywnym treningu,
 • dodaj aplikację do swojego studia, aby Twoi członkowie mogli łatwo zarezerwować zajęcia ze smartfonów

 

3. Wartość oferty w stosunku do ceny

Czy wiesz, że aż 46% byłych klubowiczów, wymienia cenę, jako główny powód rezygnacji z członkostwa?

Kiedy Twoi klubowicze twierdzą, że członkostwo jest zbyt drogie, oznacza to, że nie czują tego, że usługa jest na tyle wartościowa, żeby odpowiadała tej kwocie. Przeanalizuj dokładnie co Twoje studio fitness ma do zaoferowania. Czy Twoi klubowicze zazwyczaj pojawiają się, trenują i odchodzą? Czy integrują się na zajęciach, nawiązują relacje, spotykają poza klubem? Czy Twoi instruktorzy poświęcają czas, aby nawiązać kontakt z każdym, czy pomijają niektórych? Jaka jest kultura twojego studia i czy pasuje do tego, co Twoim zdaniem powinno być? Dzięki takiej analizie, odkryjesz obszary, nad którymi możesz jeszcze popracować.

         4. Pamiętaj o byłych klubowiczach

Czy wiesz, że 60% klubowiczów, którzy zrezygnowali z członkostwa, rozważyłoby ponowne dołączenie do klubu?

Gdy klubowicz zrezygnuje z członkostwa, dodaj jego adres e-mail do osobnej listy mailingowej stworzonej specjalnie dla byłych klubowiczów. Wysyłaj do nich newsletter co drugi miesiąc lub co kwartał, w którym możesz uwzględnić:

 • Oferty lub promocje,
 • Najważniejsze rzeczy, które wydarzyły się na siłowni od ostatniego newslettera,
 • Informacje na temat planowanych wydarzeń,

      5. Konkurencyjność

Czy wiesz, że ponad 40% studiów oferuje teraz grupowe zajęcia fitness z Jogi i Kickboxingu? Jeśli twoje studio fitness mieści się w tych 40%, jesteś na dobrej drodze. Jednak samo oferowanie zajęć grupowych to za mało, powinieneś spojrzeć na sposoby wyróżnienia się z tłumu.

Możesz to zrobić przez:

 • Zwiększenie konkurencji poprzez dodanie monitorów tętna do zajęć,
 • ankiety oraz rozmowy z klubowiczami. Pytanie ich na jakie zajęcia jest zapotrzebowanie,
 • próbowanie nowości

Wniosek
Wiele studiów fitness ma problemy z rozpoznaniem swoich indywidualnych punktów, nad którymi musi jeszcze popracować aby zwiększyć liczbę klubowiczów. Korzystając z powyższych kroków, powinieneś być w stanie zapewnić wspaniałe doświadczenie klubowiczów, aby móc rozwinąć swój biznes jeszcze szybciej,

Polecamy także

Wyprowadź swój klub fitness na najwyższy poziom z pomocą Xtreme Fitness Gyms!