Jak stworzyć interesującą atmosferę w butiku fitness?

Z roku na rok moda na aktywny, zdrowy tryb życia intensywnie nasila się, umacnia i staje się nieodłącznym elementem życia codziennego większości społeczeństwa. Polacy coraz chętniej podejmują członkostwo w klubach fitness i siłowniach, uczestnicząc i próbując coraz nowszych i bardziej wymyślnych form aktywności. Na przestrzeni ostatnich kilku lat obserwowany jest wyraźny wzrost liczby powstających placówek o takim charakterze. Kluczowym elementem działalności sieciówek lub niewielkich, kameralnych siłowni jest interesująca skonkretyzowana oferta. W jaki sposób skutecznie dotrzeć z nią do Klienta? Jak wyróżnić się wśród innych? O co przede wszystkim należy zadbać? Przedstawiamy 5 istotnych aspektów, które musisz wziąć pod uwagę, aby odnieść sukces.

Atrakcyjną pozycję fitness klubu zapewnia interesująca oferta, wykwalifikowany personel, dogodna lokalizacja, ale przede wszystkim atmosfera. Klimat panujący w Twojej placówce odgrywa ogromną rolę w odbiorze oraz ma decydujący wpływ na nastrój Twojego potencjalnego klienta.

Dźwięk i oświetlenie
Pierwszorzędną rolę w stworzeniu niezapomnianych wrażeń wizualnych i słuchowych w gościach Twojego klubu będą miały dźwięk oraz oświetlenie. Wyobraź sobie, że wybierasz się na imprezę do lokalu, który wzbudził Twoją ciekawość. Światła oraz dźwięk wpływają na Twój nastrój oraz chęć uczestniczenia w wydarzeniu. Jeżeli muzyka jest kiepska, a światła drażnią po prostu wychodzisz.

Muzyka
Fundamentalną kwestią budowy wizerunku oraz godnej uwagi atmosfery klubu jest jakość muzyki. Nagrania o wysokiej rozdzielczości powinny być dopasowane do możliwości posiadanego przez Ciebie sprzętu audio. Ponadto interesującym elementem wizualnym może być dopasowanie oświetlenia do odtwarzanej muzyki. Pamiętaj, że swoim gościom musisz zapewnić komfort podczas treningu. Lista odtwarzanych utworów powinna być dostosowana do nich oraz dopasowana do oferowanych form aktywności.

Technologia i nauka
Wyposażenie Twojego klubu ma ogromne znaczenie. Wiele nowo otwartych placówek dysponuje niewielką ilością sprzętu, ale szczególną uwagę poświęca budowie interesującego programu i wizerunku. Zastanów się nad nowościami technologicznymi, bazującymi na telemetrii, które jesteś w stanie wprowadzić w swoim klubie. Twoi klienci oczekują, że to właśnie Twój klub pomoże im uzyskać zamierzony efekt treningowy, więc powinieneś umożliwić im dostęp do danych uzyskanych z urządzeń informujących o skuteczności oraz efektach podjętej aktywności, aby wzmocnić ich doświadczenie. Musisz podążać za potrzebami tzw. „Millenialsów”, ludzi pokolenia Y – urodzonych między 1980 a 1894 rokiem, są to przedstawiciele grupy cechującej się przeświadczeniem o swojej wyjątkowości, przedsiębiorczości oraz wyróżniających się niebywałą pewnością siebie. Jest to pokolenie, które chce bezpośrednio decydować, o tym co wybiera, zamiast biernie korzystać z dostępnych ofert. To oni kształtują współczesny kierunek rozwoju rynku, więc to na ich potrzeby powinieneś być otwarty. Mają ogromny apetyt na informacje dotyczące tego, co dzieje się z ich ciałem, zarówno podczas treningu, jak i po jego zakończeniu. Kluby, które wykorzystują nowe technologie i nastawiają się na edukację swoich gości, zwiększają poziom wiarygodności i profesjonalizm.

Programy
Udana franczyza butiku opiera się na usystematyzowanej metodologii działań. Firmy dostarczające efektywne i oryginalne programy do największych siłowni i klubów fitness na całym świecie, dysponują oryginalnymi pomysłami, którymi właściciele siłowni powinni inspirować się na bieżąco, wdrażając je do oferty. Celem jest przede wszystkim wzbudzenie ciekawości w klientach oraz wzmocnienie doświadczenia, jakim jest wizyta w Twoim klubie.

Personel
Bardzo ważnym aspektem jest personel oraz kadra instruktorska, której głównym zadaniem ma być zapewnienie Twoim gościom ciekawego, efektywnego doświadczenia oraz wyjątkowej motywacji do działania. Twoi ludzie są kluczowym spoiwem wszystkich wyżej wymienionych elementów. Powinieneś dopilnować, aby byli odpowiednio przygotowani merytorycznie, psychologicznie oraz nastawieni na rozpowszechnianie motywacji do treningu i zdrowego stylu życia. Wykwalifikowana, profesjonalna kadra umacnia Twoją pozycję, dzięki czemu odniesiesz sukces w tej branży. Jeśli to jest Twoim celem, to powinieneś przeanalizować powyższe wskazówki i natychmiast zastosować je w swoim klubie. Z odpowiednio usystematyzowanym programem, skonkretyzowaną ofertą, wyszkolonym personelem, chęcią edukacji swoich klientów masz dużą siłę przebicia nawet, jeżeli Twoja placówka jest stosunkowo mała. Dysponując odpowiednim dźwiękiem, światłem, muzyką, programem, interesującymi technologiami i wykwalifikowanym personelem otrzymujesz receptę na sukces.