źródło: informacja prasowa

Od miesiąca w całej Polsce, Kluby Fitness nie mogą prowadził działalności w zakresie komercyjnym. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów dopuszczone zostało prowadzenie działalności siłowni, klubów i centrów fitness przeznaczonych dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych.

W związku z powyższym, wiele Klubów nawet największych sieci mogło powrócić do funkcjonowania w “nowej rzeczywistości”. Niestety, ostatnie zmiany jakie wprowadzono do rozporządzenia dnia 7 listopada br. ponownie wykluczyło z rynku Kluby o powierzchni powyżej 2tys. mkw. oraz znajdujące się w galeriach handlowych.

Grupa Benefit Systems, w skład której wchodzą sieci: Zdrofit, S4 Fitness Club, Fabryka Formy, My Fitness Place oraz Fitness Academy funkcjonowała w myśl nowych przepisów jedynie kilka dni, ponieważ Kluby, które zostały przygotowane do otwarcia, głównie znajdowały się w galeriach i były to obiekty wielkopowierzchniowe.

Od dzisiaj natomiast 60 obiektów Benefit Systems ponownie wznowiła swoją działalność. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie:

Drodzy,

Dziękujemy Wam ogromnie, za to, że jesteście z nami na dobre i na złe.
Mimo niezależnych od nas warunków – zmian przepisów oraz dynamicznej sytuacji epidemicznej – nieustająco pracujemy nad tym, aby ćwiczenia i dbanie o zdrowie w naszych obiektach były możliwe.

Ostatnie rozporządzenie zmusiło nas do zamknięcia dużych klubów (powyżej 2 tys. mkw) oraz tych zlokalizowanych w galeriach handlowych.
W tym czasie nie próżnowaliśmy i przygotowaliśmy do otwarcia obiekty, które spełniają obowiązujące wytyczne.
Dzięki temu, od środy 18.11.2020 r. otwieramy wybrane lokalizacje.
Jednocześnie chcemy Wam przypomnieć o zasadach, do których powinny się stosować wszystkie osoby przebywające na terenie naszych obiektów sportowych:

Zgodnie z przepisami prawa wskazane kluby fitness będą działać z zachowaniem podwyższonego reżimu sanitarnego i wyłącznie dla osób uprawiających sport w ramach zorganizowanych zajęć sportowych (w tym zajęć fitness).

Treningi personalne na terenie naszych obiektów odbywają się z zachowaniem wymienionych zasad.

Zorganizowane zajęcia sportowe oraz zajęcia fitness odbywają się zgodnie z ustalonym grafikiem, dostępnym w klubach i na stronach internetowych:
➡️Wprowadzamy 15-minutowe przerwy sanitarne, nad którymi będzie czuwał zespół klubowy.
➡️W trakcie przerwy sanitarnej poprosimy Cię o opuszczenie stref treningowych.

Jakie zasady sanitarne obowiązują w klubach?
➡️Dezynfekuj ręce przy wejściu do klubu.
➡️Obowiązkowo dezynfekuj sprzęt oraz szafki po każdym użyciu.
➡️Stosuj ręcznik na urządzeniach i matach do ćwiczeń.
➡️Zakrywaj nos i usta we wszystkich strefach klubu. Nie musisz nosić jednak maseczki podczas treningu 

Jeśli tylko obserwujesz u siebie jakiekolwiek objawy chorobowe, w trosce o siebie i innych, pozostań w domu.

Co z umowami?
Jeśli tylko możesz i chcesz brać udział w treningach na terenie naszych obiektów, wystarczy, że udasz się do klubu. W aktywacji karnetu pomoże Ci nasz zespół klubowy. Zakup karnetów w najbliższych dniach będzie możliwy wyłącznie w klubach.

Jednocześnie w ramach nieodpłatnej promocji „GigaFit dla Przyjaciół” z aktywnym karnetem możesz korzystać ze wszystkich otwartych klubów należących do Benefit Systems.

W przypadku Klubowiczów, którzy nie będą kontynuować swoich treningów, ich umowy pozostaną zawieszone do odwołania i w tym czasie nie będziemy pobierać opłat za okres zawieszenia karnetu.
Na zorganizowane zajęcia sportowe, w tym zajęcia fitness zapraszamy również posiadaczy partnerskich kart sportowych.

Lista wszystkich 60 funkcjonujących obiektów znajduje się tutaj

Więcej informacji z branży fitness znajdziesz na stronie głównej

Polecamy także:

Duże sieci wracają do gry – kto wznowił działalność?