photo: Sikov / Fotolia

CRM po mistrzowsku

Część III

W drugiej części listopadowego cyklu “CRM po mistrzowsku” ustaliliśmy, jakie są możliwości wykorzystania CRM w klubie fitness. Wciąż nie jesteś przekonany? Tym razem dowiesz się, jakie wymierne korzyści przynosi zastosowanie systemu zarządzania relacjami z klientem.

Dlaczego warto? Wiedza, którą gromadzisz w systemie CRM jest bezcenna. Szybka i skuteczna reakcja na potrzeby klienta pozwoli Ci ograniczyć do minimum utracone korzyści oraz stwarza kolejne okazje do pozyskania klienta. Oczywiście, zadowolenie klubowicza bezpośrednio przekłada się na efekty sprzedażowe. Niektóre wyniki z niezależnych badań (przeprowadzone przez Aberdeen Group oraz Forrester Research) wskazują, że wykorzystanie CRM może zwiększyć zyski prowadzonego biznesu nawet o 15%, spowodować wzrost retencji i skupić się na klientach z prawdziwym potencjałem.

Zadowolenie, podniesienie jakości obsługi oraz podtrzymanie stałego kontaktu z klientem są przecież tym, na czym w prowadzeniu klubu fitness zależy nam najbardziej. Wykorzystanie systemu CRM pomaga wcielić tę filozofię w życie. Dzięki CRM dowiesz się także, które z podjętych działań przynoszą najwięcej efektów, nie tylko w całej grupie odbiorców, ale również u indywidualnego klienta. Może Twój klubowicz zupełnie pomija wiadomości wysłane emailem, a najlepsze wyniki osiągamy przy telefonicznej rozmowie?

Co więcej, CRM ułatwia wdrożenie odpowiedniej obsługi przedsprzedażowej i sterowanie przebiegiem relacji z klientem. Wykorzystaj też system CRM do wpływania na motywację i efektywność pracowników. Praca z tym narzędziem pozwala na efektywniejsze i szybsze działanie, dzięki zebraniu wszystkich informacji o klientach w jednym miejscu. Dzięki narzędziu nie tylko zarabiamy poprzez wyższy wynik sprzedaży, ale także oszczędzamy na kosztach działań marketingowych, wykorzystując ich maksimum skuteczności. Czy to nie jest proste?

Łukasz Balicki – Prezes i współtwórca eFitness, producenta oprogramowania do zarządzania klubami fitness, będącego liderem na polskim rynku. Pozytywna siła napędowa do rozwoju zespołu eFitness i produktów dostępnych w portfolio marki. Od wielu lat aktywny partner, uczestnik i prelegent imprez branżowych w kraju i zagranicą. Autor licznych artykułów merytorycznych na łamach prasy związanej z fitnessem i zarządzaniem. Pomysłodawca i organizator Fitness Management Maraton – warsztatów dla kadry zarządzającej klubami fitness. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i programu MBA Poznań-Atlanta.