Instruktorze zajęć grupowych – opowiedz mi swoją historię.

Agnieszka – świeżo po kursie instruktora. Marzy o prowadzeniu zajęć, o pracy w klubie.

Jacek – w branży od 5 lat. W jego życiu pojawia się nowa istota- mała Zuzia, wyczekana córeczka. Zmiana mieszkania, wydatki, kredyt. Potrzebuje dodatkowych godzin, składa CV do klubów, prosi o polecenie.

Ania – świeżo po kursie, zaczyna prowadzić zajęcia rowerowe. W klubie doświadczona – mocna instruktorska ekipa – ktoś ściga się na rowerach, ktoś staruje w triathlonie, ktoś biega i pracuje na recepcji. Mistrzowie roztaczania czaru i budowanie relacji. Nikt jeszcze nie wie, kim jest Ania, a grupy trzeba budować.

Kasia – po 11 latach ma dosyć prowadzenie zajęć grupowych, potrzebuje zmiany, nowych wyzwań. Kończy szkolenie Trenera Personalnego.

I w końcu Pani Agnieszka – klientka – marzy o tym, żeby schudnąć.

Ewa – manager klubu, potrzebuje nowego instruktora.

Andrzej – potrzebuje pomocy dla mamy, która ma problemy z kręgosłupem.

Co łączy tych wszystkich ludzi?

Historia, którą z jednej strony ktoś musi stworzyć, napisać, opowiedzieć po to by, z drugiej strony ktoś mógł do niej dotrzeć, wysłuchać, przeczytać, zweryfikować, polecić.
Nie jestem ekspertem w budowaniu marki i nie mam zamiaru pretendować do tego tytułu, ale jestem klientem, instruktorem i managerem. I dzisiaj zwracam się do Ciebie – Instruktorze z prośbą o Twoją historię. Wiarygodną, autentyczną, spójną, opartą na wartościach, dostarczającą emocji a przede wszystkim rozwiązań moich problemów.

Dlaczego warto budować swoją markę osobistą pracując jako instruktor zajęć grupowych?

1. Opowiadając swoją historię – świadomie zarządzasz tym, co myślę o Tobie jako klient/pracodawca, jaki obraz Ciebie dostaję. Dzięki temu, mam mniejsze szanse na dowolną interpretację. Pamiętaj jednak, że trudniej mnie dzisiaj oszukać, bo szukam przede wszystkim autentyczności i wiem, jak ją sprawdzić.

2. Zostajesz zauważony, wyróżniasz się na tle innych instruktorów – nie giniesz w tłumie, zaciekawiasz mnie – chętniej przyjdę na Twoje zajęcia. Jako manager, mam większe szanse Cię dostrzec lub o Tobie usłyszeć. Tobie zaoferuję pracę/nowe zajęcia. Nawet jeśli nie dziś, to „jutro”.

3. Budujesz zaufanie – Ty też o wiele bardziej ufasz komuś, kogo znasz. Jako klient – szukam poza marką klubu konkretnego człowieka. Często przychodzę do klubu właśnie ze względu na Ciebie.

4. Udowadniasz, że potrafisz rozwiązać moje problemy – potrafisz odchudzać, motywować, wspierać, pracować z kobietami, sportowcami itd. Jako klient wybiorę Ciebie, bo widzę dowody Twojej pracy. Jesteś zaangażowany w pracę klubu, współpracujesz z zespołem, masz wysoką frekwencję. Jeśli tego potrzebuję jako manager – do Ciebie właśnie zadzwonię.

5. Trudniej Cię zastąpić, trudniej mi porzucić Cię dla innego instruktora, o wiele trudniej mi przejść na inne zajęcia. Jako managerowi, o wiele trudniej zastąpić człowieka o silnej marce, który zbudował mocne więzi z klubowiczami.

6. Polecę Cię – jeśli Ci ufam. Wyznajemy te same wartości i potrafisz rozwiązać moje problemy, więc chętnie o Tobie opowiem innym. Polecę Cię i Twoje zajęcia, również jako manager jeśli np. kiedyś przyjdzie nam się rozstać.

7. Budujesz swoją pozycję jako „eksperta”, „doradcy”, „opiekuna” itd. – udowadniasz swoją wiedzę, budujesz wiarygodność.

8. Łatwiej osiągniesz cel – masz na siebie plan, zarządzasz sobą. Świadomie wybierasz odpowiednie szkolenia, planujesz działania, które szybciej Cię do tego celu doprowadzą. Jako manager wiem, jak mogę Cię wspierać i jak Ci w tym pomóc.

Drogi Instruktorze – Daj mi się zauważyć.
Wakacje to dobry czas, by odrobić zadanie domowe.
Pod warunkiem oczywiście, że czujesz się przekonany, bo budowanie marki nie jest obowiązkowe.

Trzymam kciuki jako klient i jako manager!

Artykuł eksperta:

Małgorzata Piasecka – Mróz

Manager Roku 2016 (kluby o powierzchni do 500m2) wg Magazynu Fitness Biznes. Instruktor fitness, trener personalny, trener przygotowania motorycznego, a od 6 lat współwłaściciel i manager klubu „Warsztat Formy”. Od 2016 roku szkoleniowiec i partner zarządzający Espresso Fitness Business Solutions. Wykładowca w Programie Akademia Multisport. Certyfikowany Konsultant DISC D3. Zafascynowana zagadnieniami dotyczącymi budowania relacji, kreowania pozytywnych doświadczeń i obsługą klienta.

 

 

 

Polecamy także:

Jak pozyskać i utrzymać Millenialsów w klubie fitness?