źródło: www.leisureopportunities.co.uk

W ankiecie Savanta ComRes, we współpracy ze Sport England, badano wpływ pandemii koronawirusa na postawy i zachowania wobec aktywności fizycznej.

Ankieta została sporządzona w oparciu o nawyki społeczeństwa, związane z ćwiczeniami przed i po ograniczeniach Covid-19, koncentrując się na rodzaju aktywności fizycznej, którą obecnie wykonują i jak często. Patrzy na to, jak zmieniły się postawy w wyniku wybuchu epidemii, przy czym większość respondentów wykazuje zmianę postaw wobec aktywności fizycznej w obecnych okolicznościach. Pyta również rodziców, w jaki sposób ich dzieci zmieniły nawyki związane z ćwiczeniami od czasu ograniczeń Covid-19.

87 % członków siłowni w Anglii prawdopodobnie powróci po zniesieniu kwarantanny

Ustalenia podają, że 87 procent obecnych członków siłowni stwierdziło, że prawdopodobnie wznowią członkostwo, gdy obiekty zostaną ponownie otwarte. Zachęcająco dla sektora fitness 27 procent osób, które nie są obecnie członkami klubu zdrowia, stwierdziło, że prawdopodobnie dołączy.

Liczba ta jest częściowo spowodowana tym, że ludzie odkrywają treningi online podczas kwarantanny i zamierzają kontynuować nawyk po zniesieniu ograniczeń.

Badanie oparte jest na wywiadach z reprezentatywną grupą ponad 2000 dorosłych. Wykazało ono również, że ludzie tęsknią za siłownią (14 procent wszystkich ankietowanych) bardziej niż za jakąkolwiek inną aktywnością fizyczną, tj. pływaniem (13 procent), piłką nożną (5 procent) i jazdą na rowerze (2 procent) wśród innych popularnych aktywności.

Siłownie i aktywność fizyczna są istotne w życiu społeczeństwa

„Wyniki pokazują, że wiele osób naprawdę nie może się doczekać powrotu na siłownie po zniesieniu ograniczeń”, powiedział Huw Edwards, CEO UKactive. „Ludzie tęsknią za siłownią, ponieważ odgrywa ona tak ważną rolę w ich życiu, pomagając im zachować zdrowie psychiczne i fizyczne.”

„Wiemy, że ludzie chcą wracać do naszych obiektów i dlatego jesteśmy zdeterminowani, aby zapewnić najwyższy poziom czystości i bezpieczeństwa w siłowniach i ośrodkach rekreacyjnych, gdy ponownie się otworzą”. – dodał.

Polecamy także:

Pure Gym ujawnia wprowadzenie na rynek globalnego modelu franczyzy