Rozmowa z prezesem firmy Panem Jakubem Ostapczukiem

Jak Pan ocenia obecną sytuację na polskim rynku fitness?

Jeżeli chodzi o rynek fitness w Polsce z roku na rok obserwuję znaczny wzrost świadomości społeczeństwa, które nie tylko „chce się ruszać”,  ale również robi to w świadomy i przemyślany sposób.
Następstwem zaistniałej sytuacji jest obserwowany wzrost liczby nowych specjalistycznych ośrodków, które swoją ofertę kierują do specyficznych, wąskich grup odbiorców. Stąd trend i duża popularność na tworzenie miejsc odbiegających od standardu zwykłego klubu fitness, a są to między innymi: boxy crossfitowe, ośrodki przygotowania motorycznego czy studia treningu personalnego. Kolejną bardzo istotną zmianą jaką zauważyłem to wejście na polski rynek dużych europejskich graczy, którzy otwierają coraz więcej klubów o ogromnych powierzchniach czynnych przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.  Moim zdaniem stopniowo rynek się nasyca, ale nadal jest w nim miejsce, dla tych którzy stawiają na jakość usług i profesjonalną obsługę klienta.

Jak zmienia się rynek  branży fitness w sektorze wyposażenia i akcesoriów?

 Według mnie w tym aspekcie następuje powolna stagnacja. Na rynku pojawia się mniej nowości produktowych, w porównaniu do lat poprzednich, a producenci głównie prześcigają się w designie oraz trwałości materiałów, które są wykorzystywane do produkcji sprzętu.

Co Was wyróżnia na tle konkurencji?

Podążamy ścieżką, którą niegdyś wyznaczyłem i dzięki mojemu zespołowi mogę realizować wszystkie cele krok po kroku. Ideą, która nam nieustannie przyświeca jest ulepszanie polskiego sportu.  Co miesiąc przeznaczamy część zysków ze sprzedaży sprzętu na funkcjonowanie i rozwój naszej Akademii Trenerów, w której edukujemy ludzi, na czym polega świadomy i dobrze zaplanowany trening.  Ponadto również comiesięcznie przeznaczamy pewną pulę środków na wsparcie dla młodych perspektywicznych sportowców.

Jesteśmy świadkami ofensywnego wejścia marki Training Showrom na polski rynek. Proszę o krótką charakterystykę firmy.

W styczniu 2017 roku przeszliśmy rebranding oraz jasno sprecyzowaliśmy kierunek rozwoju, sposób w jaki chcemy się komunikować z klientem jak też segmentację i skategoryzowanie produktów dla każdej z naszych marek. Teraz Training Showroom jest nie tylko nazwą sklepu internetowego i swoistym agregatorem, w którym możecie nabyć produkty naszych 3 marek:  PROUDfitness, TSRfitnesss, EASYfitness.

Czy poza produkcją sprzętu i wspomnianą Akademią Trenerów planuje Pan rozszerzać swoją działalność na innych frontach?

Poza sprzedażą sprzętu moim największym marzeniem, a zarazem celem jest własny ośrodek przygotowania motorycznego dla dzieci i młodzieży, który będzie zajmował się przygotowaniem fizycznym, mentalnym oraz biznesowym przyszłych profesjonalnych sportowców. Chciałbym ten cel zrealizować przed 35. rokiem życia, więc najpóźniej za 5 lat. Mam nadzieję, że będziemy mogli spotkać się właśnie tam.?

Kto jest docelowym klientem marki Training Showroom?

Posiadamy 3 własne marki, które są dedykowane dla różnych grup klientów:
*Proud fitness – komercyjna marka dedykowana do osób trenujących crossfit oraz wyczynowych sportowców,
*TSR fitness – komercyjna marka dedykowana do siłowni, klubów fitness i wyczynowych ośrodków sportowych,
*EASY fitness – dedykowana do klientów indywidualnych preferujących trening w domu.

Gdzie można Was odwiedzić? Na jakich eventach będziecie obecni w najbliższym roku ?

W tym roku mamy 2 główne imprezy, na których chcemy się pokazać i spotkać z klientami, zaprezentować naszych sportowców oraz nowe rozwiązania sprzętowe.  W kwietniu uczestniczyliśmy w targach FIBO w Kolonii (Niemcy), a we wrześniu pokażemy się na targach FIWE w Warszawie (Polska).

Jaki jest kierunek rozwoju firmy Training ShowRoom na najbliższy rok ?

Nasza firma notuje bardzo dynamiczny rozwój i nie da się ukryć, że rok 2017 jest dla nas czasem dużych zmian. Obecnie ciągle budujemy zespół, tworzymy nowe działy oraz ulepszamy strukturę, aby móc działać jeszcze szybciej i efektywniej. Wierzymy, że do końca tego roku cały proces kształtowania struktur do pewnego stopnia się ustabilizuje… Jeśli można mówić o jakiejkolwiek stabilizacji w biznesie.  Głównym celem naszej firmy jest ciągłe budowanie świadomości marki i pozyskiwanie nowych rynków zbytu. Chcielibyśmy, aby za kilka lat wszystkie nasze marki były nie tylko rozpoznawalne, ale miały bardzo dobrą renomę w całej Europie.  

Dziękuję za rozmowę.
www.trainingshowroom.pl