źródło: artykuł partnerski

Rok 2002. Prezes dobrze prosperującej firmy spożywczej postanawia zadbać o siebie i udaje się na siłownie. O ile w tamtych czasach wiele osób trenowało, nawet zawodowo, o tyle – tak jak się to dzieje teraz – nie panowała moda na bycie #fit. Maniacy siłowni dopiero zaczynali powoli się pojawiać. Bogusław Achinger, obecny prezes Activlab – bo o nim mowa – pracował nad formą pod opieką trenera personalnego, który pewnego dnia zaproponował mu uzupełnienie ćwiczeń siłowych suplementacją…

Jak narodził się Activab?

Prosta historia. Niedługo później, prezes zaczął obserwować pierwsze efekty, jakie daje praca na siłowni, zrównoważona dieta i odpowiednio dobrana suplementacja. I… postanowił, by i jego firma zajęła się produkcją odżywek dla sportowców i osób aktywnych.

Morał? Activlab zrodził się z potrzeby i jego misją jest spełnianie potrzeb swoich klientów już 18 lat. Przewodnie hasło marki – obok „Lift Your World” brzmi „Twoje cele są naszą pasją.”,  a kto lepiej zna potrzeby innych, jeśli nie producent, mający tożsame cele?

Pierwszy rok na rynku był dla Activlaba prawdziwym wyzwaniem. Wokół marki stały tylko 3 osoby, produktów w ofercie można było znaleźć tylko dwadzieścia i wszystko dla klienta z Polski. Jednak wkroczenie na rynek z nowymi produktami było o tyle łatwiejsze, że korzystając z zasobów firmy mającej zakład produkcyjny, r&D i laboratorium oraz stałych sprawdzonych jakościowo dostawców mogliśmy zaproponować od początku produkty dobrej jakości w atrakcyjnych cenach. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale za ofertą Activlab stoi własna produkcja. Tak, posiadamy własne laboratorium, a suplementy diety, jakie trafiają w Wasze ręce to nasze autorskie receptury.

Activlab produkcja suplementówZ roku na rok sytuacja ulegała zmianie, rozwój był dynamiczny. Na przestrzeni lat powiększał się zarówno zasób osób pracujących na sukces marki, jak i rynek, na który suplementy diety były dystrybuowane. Od lokalnej marki, aż po międzynarodową. Obecnie dla Activlaba pracuje ponad 300 osób, a marka może poszczycić się mianem międzynarodowej. Co więcej, dziś możemy poszczycić się ponad dwoma tysiącami produktów w ofercie!

Nasza produkcja i laboratoria to nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy, a także inteligentne centrum logistyczne, które gwarantuje możliwość produkowania suplementów na najwyższym poziomie. Te lata rozwoju doprowadziły do tego, że Activlab przy wielkim zaangażowaniu wszystkich pracowników stał się dziś jednym z największych producentów, gdy chodzi o rynek suplementów diety.

Co jeszcze nas wyróżnia? Kanały dystrybucji! Klienci znajdą nas dosłownie wszędzie: w Internecie, stacjonarnie w wielu sieciach znanych sklepów, w aptekach, na stronach zagranicznych, w klubach fitness. Jesteśmy na wyciągnięcie ręki dla każdego, kto marzy o nowej sylwetce!

Rozwój każdego produktu Activlab rozpoczyna się po zgłoszeniu pomysłu na dany produkt. Dzieje się tak pod wpływem wnikliwej obserwacji rynku i zapotrzebowań naszych klientów, dokładnie tak, jak cała przygoda zaczęła się w 2002 roku. Analiza trendów rynku suplementów diety, fitness stanowi inspiracje naszych działań.  Zawsze staramy się być na bieżąco, a nawet wyprzedzać konkurencję o krok.

Activlab produkcja

Activlab: eksperci od białek

Activlab to nie tylko skuteczne produkty o wysokiej jakości. To również szereg innowacji, które wytyczają nowe trendy w suplementacji sportowej. Na przestrzeni ostatnich lat w naszej ofercie pojawiły się pozycje, o których można powiedzieć „przełomowe”. Activlab jako pierwszy na świecie zaproponował napój oparty na aminokwasach rozgałęzionych BCAA.

Tytuł lidera innowacji w branży sportowej to duża odpowiedzialność, zatem każdego dnia dokładamy wszelkich starań, by nasze produkty spełniały najwyższe oczekiwania trenujących.

Dzięki odpowiednio dobranym surowcom sprowadzanym z najlepszych światowych laboratoriów, naszemu długoletniemu doświadczeniu i wykształconej kadrze pracowniczej, a także ścisłej współpracy ze światem nauki nasze produkty można równać z najlepszymi tego typu produktami na świecie.

Jedno możemy o sobie z podniesionym czołem powiedzieć. Jesteśmy ekspertami od białek i w tej dziedzinie zawsze wyprzedzamy konkurencję o krok.

Dlaczego? Na to pytanie odpowiada nasz ekspert, dyrektor ds. rozwoju produkcji i kontroli jakości, Artur Kamzol:

Dla dużej grupy sportowców oraz osób amatorsko uprawiających sporty (w szczególności siłowe)  białko i jego ilość w diecie stały się pewnego rodzaju obsesją. Czy to naprawdę potrzebne?

Białko przyczynia się do wzrostu i utrzymania masy mięśniowej. Dla sportowców najlepsze są białka pełnowartościowe zawierające wszystkie aminokwasy egzogenne w odpowiednich ilościach oraz w odpowiednim wzajemnym stosunku. Pełnowartościowe są białka zwierzęce (bogate są w nie np. jaja, mięso, drób, ryby, ser i mleko).

Czy za duża ilość białka w diecie może zaszkodzić?

Activlab

Referencyjna wartość spożycia białka dla osoby dorosłej wynosi 50 g / 2000 kcal, co dla zawodnika uprawiającego sporty siłowe o wydatku energetycznym 6000 kcal oznacza zapotrzebowanie 150 g białka pełnowartościowego w codziennej diecie. Spożycie ilości białka większej od zapotrzebowania nie jest wskazane, gdyż nadmiar białka nie wpłynie na jego większe wykorzystanie w dodatnim bilansie azotowym. W zbilansowanej diecie (260 g węglowodanów / 2000 kcal), nie ma potrzeby stosowania nadmiaru białka, z którego po strawieniu aminokwasy nie są wykorzystywane na cele budulcowe białek strukturalnych i funkcjonalnych organizmu. Zbyt duża ilość białka w diecie nie jest korzystna. Niewykorzystane aminokwasy są usuwane z organizmu, rozpoczynając od odłączenia grupy aminowej przekształcanej w mocznik, który z krwią wędruje do nerek, gdzie jest filtrowany i wydalany. Nadwyżki zasad azotowych, puryny przekształcane są w kwas moczowy.

Dlaczego o marce Activlab można powiedzieć „eksperci od białek”?

Optymalizując skład aminokwasowy białka serwatkowego, uzyskaliśmy Patent nr 229405 na wynalazek pt. Kompozycja dietetyczna oparta na koncentracie białka serwatkowego oraz zastosowanie aminokwasów egzogennych do wytwarzania tej kompozycji. Pomysł, który zrealizowaliśmy polega na stworzeniu optymalnego białka dla człowieka przez dodanie do białka serwatkowego aminokwasów egzogennych w ilościach eliminujących kolejno wszystkie aminokwasy ograniczające (możliwość wykorzystania aminokwasów egzogennych do syntezy własnych białek ustrojowych) – takie białko, które łączy WPC+EAA charakteryzuje się profilem aminokwasowych w 100% zgodnym z referencyjnym zapotrzebowaniem dorosłego człowieka na niezbędne aminokwasy określonym przez WHO

Co wyróżnia nasze produkty na tle konkurencji?

Nasze odżywki białkowe, zarówno WPC ‘100% Whey Premium’ jak i WPI ‘100% Isolate DeLuxe Zero’ wyróżniają się najwyższej jakości surowcami WPC i WPI dostępnymi na rynku oraz maksymalną ich zawartością w odżywkach, wynosząca 98% (pozostałe 2% stanowią dodatki smakowe) – tak wysoka 98% zawartość surowca białkowego, zapewnia najwyższą możliwą do uzyskania zawartością czystego białka serwatkowego (koncentratu i izolatu), wynoszącą odpowiednio 75% i 85% białka w odżywkach.

***

Konkludując, bez wystarczającej ilości białka nie ma szans na skuteczne rozbudowanie masy mięśniowej. Po odżywki białkowe sięgają zarówno sportowcy profesjonalni, jak i osoby rekreacyjnie trenujące.

Najprostszy podział odżywek białkowych dotyczy pochodzenia protein będących podstawą tych suplementów. Według tego kryterium, odżywki dzielimy na te oparte o białka serwatkowe oraz te, których podstawę stanowią białka roślinne.

Odżywki oparte o białko serwatkowe to rodzaj protein zawierają mieszaninę białek pochodzenia mlecznego, które uzyskuje się syntetycznie na drodze procesów termiczno-chemicznych, mających na celu m.in. usunięcie zbędnego cukru i tłuszczu. Białko serwatkowe charakteryzuje się wysoką zawartością wartości odżywczych oraz zdolnością syntezy białek mięśniowych. Odżywki białkowe oparte na serwatce to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj odżywek stosowanych przez osoby uprawiające sport.

Jeżeli należysz do osób, które nie spożywają produktów pochodzenia zwierzęcego lub posiadasz nietolerancje i alergie pokarmowe, nie musisz rezygnować z możliwości suplementacji białkowej.  Mamy też dostępne produkty, które w swoim składzie zawierają jedynie proteiny pochodzenia roślinnego. Najpopularniejsze z nich to odżywki z białka sojowego. U nas ma ona wyborny smak i doskonałą konsystencję.

Chcesz zobaczyć efekty? Spróbuj naszych produktów!

Pandemiczne refleksje: marka w dobie kryzysu

Pomimo ciężkiej sytuacji związanej z wybuchem pandemii koronawirusa, nasza marka bez szwanku prowadzi swoją działalność i mimo przeszkód zapewnia swoim klientom w dalszym ciągu najwyższej jakości usługi.

„Nie da się ukryć – wszyscy odczuwamy efekty kryzysu, w ten czy inny sposób. Bez wątpienia, niepewne czasy nie sprzyjają wzmożonym zakupom, a konsumenci – zaspokoiwszy podstawowe potrzeby – mniej skłonni są teraz na produkty „ekstra”. Co więcej, odgórnie nałożone ograniczenia sprawiają, że nie możemy wszyscy spędzać czasu tak aktywnie, jak lubimy. Siłownie, kluby fitness, baseny są obecnie zamknięte.

Spodziewam się, że kiedy tylko sytuacja się unormuje, wszyscy będziemy chcieli sobie zrekompensować ten czas niewiarygodnych ograniczeń. Konsumenci wrócą do swoich przyzwyczajeń i pasji, poszczególne kategorie produktów wrócą na wysokie pozycje na listach zakupów, a sektor odzyska żywotność. Myślę, że momenty kryzysowe stymulują kreatywność i możemy się spodziewać nowych form promocji produktów i usług. Jeżeli nie da się zorganizować eventów i targów w realu, może można wymyślić interesującą alternatywę? Szerokopasmowy dostęp do Internetu, mocne procesory i dobry software mogą zdziałać cuda. Musimy udowodnić, że zasługujemy na miano „digital citizens”!” – zauważa prezes marki Activlab, Bogusław Achinger.