źródło: www.businesstraveller.com

Najczęściej osoby często podróżujące oraz członkowie załogi, zdają sobie sprawę ze znaczenia aktywności i wykonywania ćwiczeń rozciągających podczas długiego lotu. Długotrwały brak aktywności jest jedną z przyczyn zakrzepicy żył głębokich (DVT), ponieważ ograniczony przepływ krwi prowadzi do powstania zakrzepu w żyłach. Dlatego też firma Air New Zealand połączyła siły z firmą fitness – Les Mills i stworzyła serię ćwiczeń w samolotach specjalnie zaprojektowanych w celu poprawy samopoczucia swoich klientów.

Przewoźnik Air New Zealand od 1 grudnia wprowadził dla wszystkich swoich klientów, podróżujących ich międzynarodowymi usługami dostęp do szeregu ćwiczeń i technik medytacyjnych, w systemie rozrywki linii lotniczych „w celu złagodzenia napięć związanych z podróżowaniem”.

Niki Chave, doświadczony menedżer Air w Nowej Zelandii mówi, że usługa ta koncentruje się na klientach podróżujących w klasach ekonomicznych. Usługi odnowy biologicznej będą bezpłatne dla wszystkich klientów w ramach platformy rozrywki lotniczej Air New Zealand z „dostosowaniem do foteli Economy i Business Premier”.

Dyrektor kreatywny Les Mills – Diana Mills, powiedziała: „Nie chodzi o robienie burpee i skakanie w przejściu. Chodzi o to, aby pokazać lekkie i specjalnie opracowane techniki rozciągania i relaksacji, które każdy może dyskretnie zrobić na swoim siedzeniu, aby skutecznie złagodzić wszelkie objawy związane z podróżowaniem.”

Nie jest to pierwsza inicjatywa Air New Zealand wprowadzona w ostatnich miesiącach. Na początku roku linia lotnicza zapowiedziała, że ​​będzie chciała wprowadzić nową poduszkę dla pasażerów klasy biznes, która wykorzystuje technologię opracowaną pierwotnie dla astronautów w celu poprawy jakości snu i dobrego nastroju pasażerów.

Inne linie lotnicze w regionie Azji i Pacyfiku również wprowadzają elementy wellness do swojej oferty produktowej. Na początku tego roku przewoźnik flagowy Hongkongu Cathay Pacific otworzył przestrzeń do jogi i medytacji w salonie klasy biznesowej The Pier. Wszystko dla poprawy zdrowia, dobrego samopoczucia i kondycji podróżujących.

 

Polecamy także:

Duńska filizofia hygge kluczem do sukcesu sieci Loop Fitness – rozmowa z Szymonem Okrojkiem