Rozwój osobisty oraz pogłębianie wiedzy jest najważniejszym aspektem w każdej branży. W tym celu powstają kursy, szkolenia mające pomóc w poszerzaniu umiejętności. Rozmawiamy z naszym ekspertem – Jakubem Żukiem, który przedstawi szczegóły kursu dla trenerów, którego jest autorem.

Jakub, wprowadzasz nowy program szkoleniowy dla trenerów – powiedz proszę do kogo jest skierowany?

Akademia Biznesu Trenera Personalnego to projekt przede wszystkim dla trenerów personalnych i instruktorów, także tych z doświadczeniem. Jego celem jest wyposażenie w wiedzę, umożliwiającą przejście od samego początku drogi do skalowania biznesu i spełnienie swoich marzeń, czyli osiągnięcie pełnego sukcesu, jako trener.

Program będzie też bardzo użyteczny dla osób, które chcą zostać trenerami, czy też takich, których ciekawi ten rynek. Polecam go również masażystom i fizjoterapeutom, ponieważ zasady promowania się na rynku fitness są bardzo podobne.

Co będzie w nim zawarte? Jak będzie podzielony?

To kompleksowy program podzielony na trzy pakiety, z czego każdy ma wyszczególnienie na moduły.

Pakiet start to 27 filmów, które pomogą zacząć każdemu trenerowi z pełną mocą. Pakiet standard to dotychczas ponad 60 filmów oraz pełne dokumenty trenerskie, których jest aż 11, natomiast pakiet expert to 107 filmów. Całość stanowi edukacyjną mieszankę, jakiej jeszcze nie było i na pewno długo nie będzie.

Docelowo na platformie znajdzie się aż 400 materiałów oraz powstanie portal, lub coś w rodzaju aplikacji. Takie mamy plany.

Skąd czerpałeś wiedzę niezbędną do stworzenia treści?

Przede wszystkim jest to moje wieloletnie doświadczenie w pracy. Najpierw jako instruktor, następnie trener personalny, koordynator trenerów, aż do teraz, kiedy wspomagam indywidualnie kilka sporych branżowych biznesów. W tej chwili przenieśliśmy je na system online z powodu sytuacji na rynku.

Jestem propagatorem działań online jako trener personalny i tej formy biznesu również się trzymałem. Mając sporo klientów zza granicy, mam również wielu znajomych trenerów, ekspertów branżowych, którzy wspomagali nas swoją wiedzą i są to osoby między innymi z Oslo, Dubaju, Nowego Jorku, Austrii, czy Londynu.

Zanim projekt wystartował poświęciliśmy mnóstwo czasu, aby opracować program, który będzie kompleksowy.

Czy uczestnicy kursu otrzymują jakiś certyfikat?

Oczywiście. Po zdanym egzaminie osoba, która posiada wykupiony pakiet szkoleniowy, otrzyma na życzenie oficjalny certyfikat ukończenia Akademii Biznesu Trenera Personalnego, z podpisem całego zespołu.

Jak szkolenia będą przeprowadzone? Online czy również w późniejszym czasie stacjonarnie?

Akademia zakłada głównie formę video, online, natomiast mamy w planie również szkolenia Premium – dostępne tylko dla naszych trenerów, korzystających z platformy. Będą tam cyklicznie zapraszani eksperci branżowi, osoby ze świata biznesu, nie tylko z naszego rodzimego rynku, ale również zza granicy.

Zapraszam na stronę internetową, gdzie zawarte są wszystkie szczegóły oraz możliwość zapisu na kurs: https://kierunektrener.pl/akademia/

Dziękujemy za rozmowę i życzymy powodzenia!

Polecamy także:

Duże zmiany w grupie Sodexo! Co dalej z projektem Andjoy?