źródło: https://www.leisureopportunities.co.uk

Rosnący stres w miejscu pracy wśród pracowników zmotywował firmy do zainwestowania w nagrody motywacyjne – wśród najpopularniejszych korzyści korporacyjnych znalazły się gadżety fitness do noszenia na co dzień.

Informacje pochodzą z nowego raportu CR Worldwide o nazwie Corporate Wellness 2.0. Raport opiera się na danych 120 przedsiębiorstw i ponad 287 000 pracowników. Pokazuje, że ogólne wydatki firm na nagrody i zachęty rosną z roku na rok, a region Azji i Pacyfiku podwoił swoje inwestycje w programy wynagrodzeń.

Brytyjskie przedsiębiorstwa podwoiły swoje średnie wydatki na nagrody pracownicze w ciągu ostatnich trzech lat, podczas gdy amerykańskie firmy wydały średnio 292 000 USD na nagrody pracownicze w 2019 roku.

Gadżety takie jak urządzenia fitness do noszenia na sobie i tablety należą do najpopularniejszych wybranych nagród przez pracowników. Poręczne akcesoria fitness, takie jak Fitbits, były jedną z dziesięciu najpopularniejszych nagród korporacyjnych w regionie EMEA (w tym w Wielkiej Brytanii) i Stanach Zjednoczonych w 2019 r.

Według Davida Goulda, dyrektora generalnego CR Worldwide, wzrost liczby firm inwestujących w nagrody jest wynikiem ewolucji sytuacji na rynku pracy. „Duże przedsiębiorstwa na całym świecie udoskonalają swoją markę w miejscu pracy w odpowiedzi na poważne zmiany demograficzne siły roboczej, które mają wpływ na rekrutację, utrzymanie pracownika i jego wydajność ”– powiedział.

Zmieniający się profil współczesnego pracownika prowadzi równoległą transformację w zakresie podróży służbowych, kultury, miejsc pracy oraz pakietów motywacyjnych.

Polecamy także:

Siedzący tryb życia sprzyja depresji