źródło: informacja prasowa

28 kwietnia 2020 r. ruszyła pierwsza część akcji pod hasłem Wojskowa Forma online – Ćwicz z nami! W tym roku w wojsku nie będzie egzaminu ze sprawności fizycznej. Jednak żołnierze wiedzą, że każdego dnia trzeba dbać o formę fizyczną, wzmacniać w ten sposób ogólną kondycję, wytrzymałość i odporność. Dlatego do wspólnych ćwiczeń online na Facebooku zapraszają najlepsi żołnierze i sportowcy.

Akcja pod hasłem Wojskowa Forma online – Ćwicz z nami!, po udanym starcie i przy wsparciu tysięcy fanów, utrzymuje dobre tempo. Kolejnych 6 spośród najlepszych żołnierzy i sportowców, zaprasza na wspólne treningi online na Facebooku. W każdy wtorek i czwartek o godz. 10.00 przez pół godziny można razem poćwiczyć, wymienić doświadczenia, podpatrzeć jak robią to mistrzowie. W ten sposób motywujemy siebie nawzajem.

Treningi rozkładają się w następujący sposób:

12 maja ćwiczymy wspólnie z szer. Justyną ŚWIĘTY-ERSETIC, wielokrotną medalistką Mistrzostw Świata i Europy w biegu na 400m i w sztafecie 4x400m. W ubiegłym roku zdobyła złoty medal w sztafecie 4x400m i brązowy medal w biegu na 400m na VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Wuhan oraz złoty medal w sztafecie 4x400m podczas HME w Glasgow i srebrny medal w sztafecie 4x400m na Mistrzostwach Świata w Doha.

W czwartek 14 maja ćwiczenia wzmacniające kręgosłup poprowadzi w swoim domu szer. Kacper MAJCHRZAK, pływak, brązowy medalista Mistrzostw Europy w 2018 roku, zdobywca 5 brązowych medali (2 indywidualne, 3 w sztafecie) na VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Wuhan 2019.

We wtorek 19 maja na wspólny trening zaprasza st. szer. Michał OLEJNIK, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w biegu na orientację. Mistrz Świata Juniorów z 2011 roku, zdobywca brązowego medalu w klasyfikacji drużynowej w biegu na orientację na VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Wuhan 2019.

W czwartek 21 maja ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha i grzbietu poprowadzi kpr. Paweł WOJCIECHOWSKI, Mistrz Świata w skoku o tyczce z 2011 roku, Mistrz Europy w HME 2019 w Glasgow, złoty medalista w skoku o tyczce na VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Wuhan 2019.

We wtorek 26 maja na wspólne ćwiczenia ogólnorozwojowe zaprasza mar. Angelika CICHOCKA, Mistrzyni Europy w biegu na dystansie 1500 m z 2016 roku, zdobywczyni srebrnego medalu na Halowych MŚ w 2014 roku. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski i Europy.

W czwartek 28 maja trening z gumami oporowymi poprowadzi szer. Marcin KRUKOWSKI, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, rekordzista Polski w rzucie oszczepem, zdobywca srebrnego medalu w rzucie oszczepem na VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Wuhan 2019, finalista Mistrzostw Świata w Doha 2019 w rzucie oszczepem.

We wtorek 2 czerwca zajęcia w terenie poprowadzi kpr. Arkadiusz GARDZIELEWSKI, wielokrotny medalista Wojskowych Mistrzostw Świata w maratonie, zdobywca złotego medalu w drużynie w maratonie na VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Wuhan 2019.

Polecamy także:

Pierwsze kluby sieci McFit w Niemczech ponownie otwarte!