Akcje OK System dla Medicover

Klienci Medicover bardziej fit

Medicover, firma medyczna będąca drugim graczem na polskim rynku opieki medycznej (po Lux Medzie) przejęła część akcji operatora programu benefitowego dla pracowników. 78% akcji OK System należy do Medicover.

OK System rośnie w siłę

Z programów proponowanych przez OK System korzysta około 60 tys. osób, a najsilniejszą pozycję posiada w Łodzi. W ciągu ostatnich dwóch lat podwoili liczbę użytkowników, a współpraca z Medicover ma przyczynić się do zwiększenia zasięgu. Jak podaje Puls Biznesu, OK System od dwóch lat jest rentowny. W 2017 r. zarobił na czysto 2,7 mln zł przy 40 mln zł przychodów.

Klienci Medicover bardziej fit

Medicover notowany jest na giełdzie w Sztokholmie, a w ubiegłym roku miał 580 mln EUR przychodów. W Polsce posiada około 700 tys. pacjentów, którzy opłacają abonament. Medicover obserwuje rynek, a synergia z OK System to odpowiedź na zapotrzebowanie społeczeństwa na aktywność fizyczną, która idealnie wpisuje się w profilaktykę zdrowotną.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez firmę Sedlak&Sedlak „Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników”, karnety na siłownię oraz do klubów fitness są najpopularniejszym świadczeniem dodatkowym w polskich firmach.

źródło: Puls Biznesu

Zobacz także: