Jak ułożyć grafik, aby zainteresować klubowiczów?

Aby dzisiaj odnieść sukces, musisz być elastyczny, mieć dobre umiejętności planowania i organizacji. Wielu ludzi zaczyna myśleć, że włączając swoje komputery lub otwierając drzwi (np. do swojego nowego klubu fitness) zaczną zarabiać pieniądze, niestety bardzo szybko przekonują się, że prowadzenie biznesu jest dużo trudniejsze niż sądzili. Możesz uniknąć rozczarowania w przedsięwzięciach biznesowych, jeśli zaczniesz planować swój czas i podejmiesz wszystkie niezbędne kroki do osiągnięcia celu.

Nowoczesne studia i sprzęty w klubie fitness nie są gwarancją sukcesu – są to jedynie jedne z wielu czynników, które mają pozytywny wpływ na rozwój klubu, jednak nie sprawią, że tłumy nowych klientów będą wdzierać się drzwiami i oknami do naszego klubu. Niestety wciąż wielu właścicieli i managerów nie wykorzystuje potencjału, który drzemie w ich klubach i w zatrudnionym zespole.

Biznesowa analiza harmonogramu zajęć grupowych jest jedną z prostych strategii przybliżającą do sukcesu każdy klub fitness, który ją wykorzystuje. Powinna być to czynność wykonywana regularnie, ponieważ jest ona tak samo ważna, jak choćby promocja klubu.

Grafik zajęć, który oferujemy swoim klubowiczom nie może być wynikiem nieprzemyślanych decyzji lub dopasowywany do preferencji instruktora. Klient i jego satysfakcja w każdym biznesie to priorytet, który zapewnia jego rozwój. Zadowolony klubowicz, którego potrzeby są zaspokojone w klubie z pewnością pozostanie naszym klientem na lata, dlatego ważne jest aby w słuchać się w jego oczekiwania.

Analiza grafiku zajęć grupowych pomaga wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klubowiczów poprzez zidentyfikowanie top programów cieszących się największa frekwencja, a także najlepszych instruktorów. Grafik powinien być elastycznie dopasowany nie tylko do klienta, ale także do sezonu. Pora roku wpływa znacząco na wyniki zajęć grupowych dlatego ważne jest, aby zmieniać, odświeżać harmonogram np. co trzy miesiące. Im lepiej zrozumiemy tygodniowe, miesięczne i kwartalne zmiany frekwencji, tym lepsze decyzje będzie można podjąć przed planowaniem kolejnych grafików i odnosić sukcesy nawet podczas sezonu letniego. Analiza danych pozwala zrozumieć znaczenie zajęć grupowych i utrzymanie wysokiej frekwencji, która jest kluczem do zwiększenia retencji w klubie. Jeśli jednak Twój klub już cieszy się wysoką frekwencją analiza jest w stanie wskazać następne kroki, które musisz podjąć, aby skutecznie rozbudować grafik, tak aby zapewnić swobodny dostęp do treningów o różnych porach dnia. Będziesz w stanie nie tylko z łatwością zaplanować odpowiedni grafik, ale również określić następne działania, bowiem okazać się może, że potrzebujesz dodatkowej przestrzeni na stworzenie kolejnego studio. Ważnym aspektem jest również monitorowanie frekwencji, dzięki analizie jesteś w stanie potwierdzić dokładną liczbę uczestników zajęć grupowych i podjąć strategiczne działania wokół swojego budżetu.

Każdy klub, który oferuje znaczną liczbę zajęć grupowych powinien mieć osobę odpowiedzialną za planowanie, koordynowanie i analizę grafiku zajęć. Manager klubu w natłoku innych obowiązków nie jest w stanie z pełnym zaangażowaniem podjąć się tego wyzwania. Koordynator zajeć grupowych odgrywa ważna role w klubie fitness, dlatego odpowiednio dobrana osoba na to stanowisko może w dużej mierze przyczynić się do sukcesu w Twoim biznesie.

Prowadzenie biznesu to nie jest łatwy kawałek chleba, wymaga dużo ciężkiej pracy, poświęceń i wyrzeczeń. Branża fitness zdecydowanie nie należy do łatwych, ale z pewnością jest fascynująca i ma swoja misję. Les Mills stara się pomóc obudzić w ludziach pasję do fitnessu i miłość do miejsca, w którym trenują. Dzielimy się naszą wiedzą, doświadczeniem, sprawdzonymi strategiami i pomagamy klubom podjąć odpowiednie działania w drodze do sukcesu. Biznesowa Analiza Harmonogramu Zajęć Grupowych powinna być podstawowym narzędziem wykorzystywanym w klubach fitness do ich rozwoju. Pomaga ona nie tylko wprowadzić efektywne zmiany w zarządzaniu zajęciami, ale zmienia również sposób myślenia o zajęciach grupowych i przede wszystkim pozwala poznać potrzeby klubowiczów, dzięki czemu klub może zbudować strategie biznesowe, które wyjdą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów.

Magdalena Konstańczak – Szkoleniowiec z ramienia Les Mills w zakresie technik zarządzania i tworzenia grafików zajęć grupowych oraz budowania relacji w klubie w oparciu o zajęcia grupowe. 16 lat w branży fitness. Były menadżer klubu, koordynator fitness, instruktor fitness, trener personalny.