Animal Flow absolutny hit w treningu

Nowoczesny trening opierający się o naturalne ruchy zwierząt

Trenerzy na całym świecie zachodzą w głowę próbując wynaleźć kolejną formę aktywności, która zmotywuje jeszcze większą rzeszę ludzi do podjęcia aktywności fizycznej, a kluby fitness prześcigają się w urozmaicaniu ofert zajęć grupowych. Absolutną nowością na rynku fitness jest program treningowy Animal Flow, opracowany przez Mike’a Fitcha – jednego z twórców Global Bodyweight Training, który od lat poszukuje niekonwencjonalnych form ruchowych. Zajęcia zdobyły popularność na całym świecie i mocno wchodzą na polski rynek fitness. Sieć klubów fitness Tiger Gym wprowadza je już we wrześniu, będąc jednocześnie prekursorem w rozwoju zajęć na Pomorzu.

Animal flow to najnowszy trend na rynku fitness. Program oparty jest o ćwiczenia kalisteniczne oraz naturalne ruchy zwierząt. Obciążeniem jest wyłącznie ciało trenującego. Specjalnie opracowana sekwencja ćwiczeń, modeluje i uelastycznia sylwetkę. Zajęcia są bardzo wymagające – w trakcie godzinnych ćwiczeń można spalić nawet 600 kcal. Animal flow zawiera w sobie elementy treningu siłowego, akrobatyki, Capoeiry oraz jogi, łącząc wszystko w płynny, taneczno-gimnastyczny ruch, tzw. flow. Program zawiera także elementy ćwiczeń wzmacniających i stabilizujących kręgosłup. Wielopłaszczyznowe ruchy skutkują większą świadomością pracy z ciałem. Trening poprawia mobilność, elastyczność, stabilność, siłę, wytrzymałość oraz koordynacje nerwowo-mięśniową.

Animal flow zwiększa świadomość własnego ciała, a naśladowanie ruchów podpatrzonych u zwierząt korzystnie oddziałuje na naszą psychikę. Przełączamy się na pierwotne instynkty, rozbudzając przy tym swoją siłę funkcjonalną. Widzimy duży potencjał w zajęciach! 1 lipca przeprowadziliśmy lekcję pokazową, która wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród naszych klientów. Postanowiliśmy, że od września zajęcia pojawią się w naszym grafiku na stałe. – powiedziała nam Sylwia Kamińska, koordynator ds. fitness w sieci Tiger Gym.  W Tiger Gym zajęcia poprowadzi certyfikowany instruktor fitness – Joanna Kania.