Ze względu na panującą epidemię, sytuacja na rynku pracy jest dość niestabilna. W związku z tym, Prezes Zarządu spółki Platinium Wellness, Pan Bartosz Gibała, zrzekł się na ten czas swojego wynagrodzenia na rzecz pracowników firm należących do spółki.

Pan Bartosz Gibała wysłał także dziś apel do Zarządów i Rad Nadzorczych polskich spółek, z prośbą o zrzeczenie się przez nich swoich wynagrodzeń na rzecz pracowników tych spółek lub na rzecz walki z epidemią.

Jest to prośba o solidarne działanie w czasie kryzysu.

Poniżej publikujemy treść apelu:

Drodzy Członkowie Zarządów oraz Rad Nadzorczych Spółek,

Piszę do Państwa z ogromną prośbą o zrzeczenie się pensji z tytułu pełnienia funkcji zarządczych lub nadzorczych w Waszych spółkach i pozostawienie tych środków na pensje dla Waszych zespołów lub przekazanie ich na wsparcie walki z epidemią. Ja zrobiłem to z dniem 1 marca 2020 i pozostanę przy wynagrodzeniu 1 zł do czasu, aż sytuacja się ustabilizuje.

Jako osoby zarządzające firmami jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za byt finansowy przedsiębiorstwa, którym zarządzamy, ale przede wszystkim za jego największą wartość – czyli pracowników. To oni tworzą DNA firmy i definiują jej sukces. Jestem przekonany, że są Państwo wybitnymi liderami, a obecna sytuacja pokazuje, że pracownicy mogą mieć do nas zaufanie i że dajemy im poczucie bezpieczeństwa, właśnie teraz liderzy budują swoją renomę na lata i właściwe decyzje będą procentowa długo po ustąpieniu epidemii.

Proszę, niech Państwo rozważą moją prośbę.

Bartosz Gibała

Polecamy także:

Branzafitness.com uruchamia Platformę Pracodawcy – ruszamy ze wsparciem