Po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Premiera Mateusza Morawieckiego w dniu 8 marca 2020 roku, po dokonaniu analizy sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych.

Organizacja imprez masowych każdorazowo podlega analizie pod kątem oceny ryzyka celem zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego uczestnikom. Decyzje podejmuje wojewoda, który może wystąpić o rekomendacje do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, a w wyjątkowych przypadkach (szczególnie skomplikowane okoliczności) do Głównego Inspektora Sanitarnego.

W przeciągu ostatnich dni zostało odwołanych wiele wydarzeń w branży fitness. Nie tylko imprez masowych, ale także konferencji oraz szkoleń. W ubiegłym tygodniu wyszedł oficjalny komunikat o przełożeniu Targów FIBO w Kolonii na październik.
W dniu dzisiejszym wyszedł komunikat od organizatorów KSW o przełożeniu popularnych walk.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników oraz pracowników, organizatorzy znanych w branży fitness wydarzeń, firma IC events wydała oficjalny komunikat na temat przełożenia takich wydarzeń jak: Konferencja PEI. Planowany termin zostanie podany wkrótce. Bartłomiej Pomarański CEO IC events, zapytany natomiast o organizację Fiwe Fitness Trade Show, największych targów biznesowych dla branży fitness uspokaja czytelników: “Wnikliwie obserwujemy informacje z Polski i świata na temat sytuacji związanej z koronawirusem. Prognozy dotyczące wrześniowych targów są optymistycznie. Na ten moment nie planujemy przekładania terminu. Wg prognoz do tego czasu sytuacja powinna się ustabilizować. Zagrożenia nie odczuwają również wystawcy, którzy z jeszcze większym zainteresowaniem zgłaszają uczestnictwo w wydarzeniu”

Również Ptak Expo, organizator dwóch dużych imprez targowych – Go active show i Warsaw Reha & care fair podał informację o odwołaniu wydarzeń w maju br. i przełożeniu ich na inne terminy. Targi rehabilitacyjne odbędą się w dniach 19-21.02.2021 roku. Datę targów Go Active Show poznamy wkrótce.

Polecamy także:

Kluby fitness we Włoszech zamknięte na 3 tygodnie!