Rozprzestrzenianie się koronawirusa sparaliżowało rywalizację sportową. Zdecydowana większość wydarzeń została odwoływana lub odbywa się bez udziału publiczności. Zamknięte zostały również wszelkie siłownie, kluby fitness oraz ośrodki sportowo – rekreacyjne. Cała branża odczuwa skutki tego kryzysu. Wiele organizacji stara się walczyć i szuka pomocy u Państwa.

Do walki o poprawę sytuacji w branży fitness dołączyła się firma Podioom wraz z zespołem Trenuj Odpowiedzialnie.

Podioom jest mobilną platformą przeznaczoną dla wszystkich chcących dbać o formę i rozwijać się pod profesjonalnym nadzorem trenera personalnego. Jest jedyną platformą w której klienci mają pewność, że umawiane treningi są realizowane przez profesjonalnych trenerów personalnych.

Wraz z całym zespołem Trenuj Odpowiedzialnie, postanowili wysłać Apel do Ministerstwa Sportu, Edukacji Narodowej oraz Zdrowia zaznaczając, że branża fitness, sportu jest im szalenie bliska i również należy ją wesprzeć, w tej trudnej sytuacji.

Poniżej publikujemy treść pisma do Ministerstwa Sportu, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Zdrowia.

Szanowna Pani Minister,

sport to ludzie. Ludzie, którzy przychodzą codziennie do klubów fitness, aby być zdrowszym i sprawniejszym, sport to trenerzy personalni i instruktorzy szeroko rozumianego fitnessu, sport to trenerzy przygotowania motorycznego, sport to trenerzy poszczególnych dyscyplin sportowych i ich zawodnicy. Sport to również edukacja przyszłych trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego. Sport to infrastruktura i sprzęt treningowy. Sport to my wszyscy RAZEM.

Organizacje sportowe i inne związane z wszelkimi formami aktywności fizycznej straciły z powodu epidemii swoje naturalne cele. Odwołane są zawody, zamknięte obiekty sportowe, ludzie nie mogą się gromadzić. W takiej sytuacji mamy jeden wspólny cel – utrzymać potencjał kadrowy, organizacyjny i finansowy, a jednocześnie utrzymać sportowców i ludzi trenujących dla zdrowia i przyjemności w ciągłej aktywności.

Bardzo poważnie traktujemy naszą rolę, jaką jest wspieranie polskiego sportu w każdym jego segmencie, zarówno amatorskim jak i wyczynowym, młodzieżowym oraz seniorskim. W ciągu ostatnich kilku dni cała branża sportowa i fitness stanęła w obliczu dużego wyzwania spowodowanego koronawirusem. Zdrowie psychiczne i mentalne, bezpieczeństwo i dobro naszych polskich sportowców, klientów, pracowników, nauczycieli wychowania fizycznego i wszystkich członków szerokiej społeczności sportowej jest dla nas absolutnym priorytetem.

Jest to czas pełen niepewności, a celem naszego projektu jest praca ze zdwojoną siłą, by pomóc w sytuacji, w której znalazły się miliony ludzi. Pomagamy wszystkim klubom sportowym, klubom fitness, trenerom, nauczycielom, młodzieży poprzez relatywne uspokojenie nastrojów, poprzez edukację. Naszym celem jest opracowanie standardów postępowania w obecnej sytuacji, znalezienie i przedstawienie optymalnych rozwiązań, aby
utrzymać w miarę możliwości, proces treningowy sportowców, działalność klubów sportowych oraz komercyjnych – utrzymać rynek przy życiu.

Jesteśmy przekonani, że wspólnie możemy więcej. Żyjemy razem na jednej planecie, dlatego działając razem dla sportu, możemy spodziewać się mądrych rozwiązań. Obecne czasy wymagają konkretnych działań i niestandardowych, ale efektywnych rozwiązań. Takie rozwiązania znamy i pragniemy się nimi podzielić, jako liderzy rynku. Nasze doświadczenie sportowe, instytucjonalne, edukacyjne oraz biznesowe pomogło zidentyfikować problemy, z jakimi już dziś borykają się poszczególne elementy rynku, dlatego jesteśmy gotowi nieść pomoc technologiczną i merytoryczną. Już dziś organizujemy edukacyjne webinary, proponujemy dobre praktyki, pracujemy nad standardami pracy w nowych okolicznościach, a kolejnym krokiem jest konsultacja w szerokim gronie w ramach społecznych debat.

Pragniemy stale monitorować tę dynamiczną sytuację i bezzwłocznie informować o rozwoju wydarzeń, przekazując wiadomości, które mogą być pomocne w czasie zmagań z kryzysem zarażeń koronawirusem (COVID-19) jednocześnie zgłaszając swoją gotowość do działalności, jako ciało doradcze Ministerstwa, jeśli tylko nastanie taka potrzeba.

Jesteśmy świadomi natłoku spraw w poszczególnych resortach, jednak zwracamy się z prośbą, w imieniu co najmniej 1/5 społeczeństwa, w tym ponad 4500 przedsiębiorców rynku sportowego, ponad 45 000 trenerów, niespełna 70 000 nauczycieli wychowania fizycznego, rodziców oraz całej rzeszy uczestników życia sportowego w Polsce, o pomoc instytucjonalną w propagowaniu naszej społecznej inicjatywy „TRENUJ ODPOWIEDZIALNIE – RAZEM DLA SPORTU”, która również bezpośrednio odciąży i pomoże w działaniu Ministerstwa Sportu.

#trenujodpowiedzialnie
#razemdlasportu

Z poważaniem
Zespół Trenuj Odpowiedzialnie – Razem dla Sportu

Polecamy także: