photo: nd3000/Fotolia

Pierwsze urządzenia fitness kompatybilne z Apple

Na świecie pojawiły się pierwsze maszyny fitness zsynchronizowane z GymKit

Sprzęt dostępny już w Europie

Trwa systematyczne wdrażanie technologii GymKit, głośno zapowiedzianej podczas tegorocznej, wrześniowej konferencji Apple. Pierwsze urządzenia fitness kompatybilne z technologią GymKit od firmy Apple pojawiły się w Australii oraz w Wielkiej Brytanii. Z innowacyjną technologią zostaną zintegrowane maszyny takich firm jak: TechnoGym, Schwinn, Matrix, Life Fitness oraz StairMaster. Zarząd Apple zapowiedział, że w najbliższym czasie nowe urządzenia pojawią się w kolejnych lokalizacjach.

Technologia GymKit umożliwia użytkownikom Apple Watch synchronizację danych w przystępny sposób. Polega ona na nawiązaniu komunikacji pomiędzy bieżnią, a zegarkiem ćwiczącego. Apple Watch wchodzi w posiadanie informacji dotyczących tego, jakie ćwiczenia zostały wykonane oraz pozwala maszynom fitness na dokładniejsze monitorowanie efektów treningu. Integracja GymKit to kolejna opcja sportowa Apple Watch, która pozwala użytkownikom na dokładniejsze kontrolowanie stylu życia.

Wystarczy jedno dotknięcie

Jak to działa? Podczas pobytu na siłowni wystarczy podejść do maszyny fitness kompatybilnej z GymKit i przyłożyć do niej swój zegarek. Apple Watch pozyskuje i przechowuje wszystkie rodzaje informacji, których normalnie nie byłbyś w stanie zmierzyć podczas pracy na siłowni. Zegarek gromadzi informacje dotyczące, już nie tylko spalonych kalorii, pokonanego dystansu, prędkości, tempa, ale również, np. kąta nachylenia bieżni oraz liczby pięter. Co więcej, aby gromadzić dane na tym poziomie, nie jest wymagane używanie niewygodnej opaski na klatkę piersiową ani połączenie przez Bluetooth. Po zakończonej sesji treningowej, dane zostają automatycznie usunięte ze sprzętu fitness.

Pierwsze maszyny fitness kompatybilne z technologią GymKit pojawiły się w listopadzie w klubach w Australii. Na wprowadzenie technologii w Europie nie musieliśmy długo czekać. W tym tygodniu w londyńskiej siłowni Mansion House Virgin Active umieszczono sprzęt włoskiej firmy Technogym, który jest kompatybilny z GymKit i urządzeniami Apple. Dyrektor ds. fitness w Apple, Jay Blahnik, zasugerował, że w najbliższym czasie nowe urządzenia pojawią się w kolejnych lokalizacjach. Ciekawe, kiedy pierwsze maszyny pojawią się na polskim rynku… Obserwując rozwój oraz ekspansję marki Apple, myślę, że na ten krok nie będziemy musieli długo czekać.

Źródło: 9to5mac.com