Nowe trendy na rynku polskim

EMS jest obecnie gałęzią fitnessu rozwijającą się niezwykle szybko zarówno w Polsce jak i na rynkach zagranicznych. Metoda EMS znana jest już od około 10-15 lat. W Polsce jej początki nie były łatwe lecz obecnie zbiera coraz większą rzeszę fanów, a jej skuteczność poparta jest coraz to nowymi naukowymi badaniami. Obserwujemy coraz większe zainteresowanie tą metodą treningową zarówno wśród osób ćwiczących jak i związanych z branżą fitness trenerów i właścicieli klubów.

Jeszcze kilka lat temu głównym zagadnieniem związanym z treningiem EMS było pytanie czy jest to metoda skuteczna i bezpieczna. Obecnie mamy już odpowiedź na to pytanie. W sieci można znaleźć liczne materiały i badania potwierdzające zarówno skuteczność tej metody jak i jej bezpieczeństwo. Wielu trenerów i osób związanych z branżą fitness na własnej skórze miało okazję przekonać się iż ta nowoczesna metoda treningu jest czymś wartym zainteresowania. W Polsce dopiero zaczyna tworzyć się rynek który na ten moment liczy około dwustu studiów EMS. W Niemczech jest to kilka tysięcy takich punktów.

Jakie urządzenie wybrać do swojego studia?

Urządzenia do treningu EMS będące prekursorem dzisiejszych znacznie nowocześniejszych maszyn są urządzeniami których system opiera się na łączności przewodowej. Oznacza to iż urządzenie jest połączone za pomocą kabla z kamizelka wyposażoną w specjalne elektrody. Urządzenia te ograniczają nas do treningu tylko z jedną osobą, posiadały duże konsole co utrudniało trening mobilny ( mamy tu na myśli trening w domu klienta). Na przestrzeni kilku lat dokonały się jednak ogromne zmiany na płaszczyźnie technologicznej co doprowadziło do powstania nowych możliwości w dziedzinie elektrostymulacji : powstał trening bezprzewodowy i trening grupowy.
Firma Lexter Microelectronic produkująca urządzenie AQ8 System zajmuje się projektowaniem i na szeroka skale produkcja urządzeń przeznaczonych do treningów i rehabilitacji od prawie 20 lat wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie w dziedzinie elektroniki. Obecnie AQ8 System prężnie rozwija się na rynku zarówno europejskim jak i na rynkach światowych. Ma on wyłączonych dystrybutorów w 25 krajach m.in w Polsce, Niemczech, Turcji, Rosji, Australii, Holandii a sprzedawana jest do 42 krajów świata. W Polsce w ostatnim roku sprzedało się kilkanaście systemów AQ8 a ich liczba nadal rośnie.

Czym wyróżnia się AQ8 System?

Nasze urządzenie jest bezprzewodowe oznacza to iż kamizelka nie jest połączona kablem ż konsola a połączenie jest oparte na łączności radiowej. Jest to wyjątek na rynku EMS gdyż większość bezprzewodowych urządzeń opartą jest na technologii Bluetooth, która niestety jest dość zawodna. Połączenie jest niestabilne i często się zrywa, i co ważne pozwala na trenowanie klienta w niewielkiej odległości od konsoli. Technologia radiowa pozwala na utrzymanie stabilnego połączenia nawet do 5000m.
AQ8 System pozwala trenować jednocześnie nawet 8 osób. Jak już wspomniano wcześniej trening grupowy to przyszłość treningu EMS , pozwala on ograniczyć koszta pojedynczego treningu i sprawić iż będzie mogło skorzystać z niego więcej osób generując znacznie większe zyski dla studia.
Specjalnie zaprojektowany kombinezon wyposażony jest w 18 mobilnych elektrod, pozwala to na jeszcze bardziej indywidualne dopasowanie do klienta jest również zaletą iż w przypadku awarii jednej z elektrod można ją łatwo wymienić i nie ma konieczności zakupu całego kombinezonu.
Urządzenie posiada specjalnie zaprogramowane programy treningowe takie jak : cardio, fitness, relax, antycellulit, core czy meta które pomogą osobom ćwiczącym szybciej osiągnąć postawione sobie cele treningowe.
Pozycja urządzenia AQ8 System na polskim rynku cały czas się umacnia dzięki jego niezawodności i elastycznym modelom współpracy. Jest to doskonały wybór zarówno dla trenerów personalnych chcących otworzyć studio EMS jak i dla wielkopowierzchniowych klubów fitness, które chciałyby poszerzyć swoją dotychczasową ofertę.

www.aq8system.pl

 

Źródło: Artykuł sponsorowany