materiały: Sporttechie

Głównym prognozowanym trendem na 2019 rok są nowoczesne technologie. Po treściach, które pokazują się w internecie widać niezwykły dynamizm rozwoju. Technologie stają się łatwiej dostępne dla każdego a ich wykorzystanie pojawia się w różnych obszarach i dziedzinach branży fitness – także w sektorze odzieżowym.

W zeszłym tygodniu na CES Under Armour zaprezentował pakiet powiązanych produktów. Obecnie firma pracuje nad dalszą integracją użytkowników z cyfrowym ekosystemem inteligentnych butów, zegarków, wkładek dousznych i aplikacji MapMyRun.

Wraz z wypuszczeniem na rynek butów czwartej generacji HOVR firma odzieżowa ogłosiła integrację ze smartfonem Samsunga i bezprzewodowymi słuchawkami JBL. Rozwijający się system pozwoli użytkownikom uzyskać wgląd w takie dane jak analiza chodu, rytm i tętno, bez konieczności noszenia przy sobie telefonów. Jima Mollicy, starszy wiceprezes Under Armor ds. zaangażowania klientów i technologii cyfrowej, poinformował, że wszystkie buty do biegania w 2019 roku będą miały połączony “komponent”.

Zdecydowaliśmy się na stworzenie zamkniętego systemu dla konsumenta. Żeby to zrobić w sposób właściwy, zamiast robić to sami, zdecydowaliśmy się na współpracę ze światowej klasy dostawcami, którzy posiadają doświadczenie w każdym obszarze– powiedział Mollica. Zaproponowane przez Under Armour rozwiązanie może ułatwić klientom osiąganie lepszych wyników. Na podstawie zdobytych danych, biegacz jest w stanie podnieść swoje wyniki o 5% w trakcie 5 tygodniowego treningu. Tworzone przez firmę produkty dostarczają szczegółowych informacji na temat długości kroku, kadencji i treningu “bramkowego” osadzonego w bucie.

Inne markowe produkty, takie jak Apple Watch i bezprzewodowe słuchawki inne niż JBL, mogą być również używane do śledzenia wyników w aplikacji MapMyRun firmy Under Armour. jednak firma Under Armour podłączyła zegarek Galaxy bezpośrednio do platformy HOVR, co oznacza, że ​​smartwatch automatycznie wykrywa, kiedy rozpoczął się trening, a użytkownicy Galaxy mogą uzyskać w czasie rzeczywistym informacje zwrotne oraz wskazówki w czasie treningu, a następnie analizować dane.

Under Armor planuje kontynuować współpracę z producentami urządzeń innych producentów, poza Samsung i JBL, ponieważ szuka różnych rozwiązań dla szerokiej grupy odbiorców. Firma koncentruje się na rozwiązaniach technicznych już kilka lat. Obecnie stworzona przez nich fitnessowa społeczność sieciowa liczy 260 milionów ludzi. Precyzyjne dane uzyskane dzięki platformom cyfrowym umożliwiły dostosowanie strategii i oferowanie bardziej spersonalizowanych produktów.

Nowoczesne technologie stanowią dużą wartość. Umożliwiają nam głęboki wgląd w ludzkie zachowania dotyczące zdrowia i kondycji fizycznej, snu, odżywiania, biegania, ćwiczeń. Wszystkie te dane można wykorzystać do tworzenia lepszych doświadczeń i narzędzi, które pomogą ludziom uzyskać lepsze wyniki, powiedział Mollica. “Myślę, że nadal będziecie obserwować, jak poruszamy się w kierunku, w którym aktywność fizyczna staje się bardziej normatywna”.

 

Polecamy także:

Testujemy VR – czy HOLOFIT to innowacja, która pomoże zwiększyć atrakcyjność oferty klubów fitness?