photo: Nmedia/Fotolia

Atak hakerów na MyFitnessPal

Wyciekły dane 150 mln użytkowników

Popularna aplikacja fitness, której właścicielem jest marka odzieży sportowej Under Armour, padła ofiarą hakerów. Dane należące do 150 mln użytkowników trafiły w niepowołane ręce. Wydawca poinformował użytkowników oraz zawiadomił organy ścigania i ekspertów z branży cyberbezpieczeństwa. Użytkownicy MyFitnessPal powinni natychmiast podjąć kroki w celu ochrony swojego bezpieczeństwa w sieci.

Under Armour wydał komunikat, w którym poinformował użytkowników o ataku hakerów, na skutek którego mogły wyciec ich nazwy, adresy e-mail oraz zaszyfrowane hasła. Co ciekawe i najważniejsze, nie zostały naruszone informacje dotyczące sposobów płatności za wersję premium aplikacji, tj. numery kart kredytowych i numery dowodów tożsamości. Najprawdopodobniej atak miał miejsce pod koniec lutego, ale firma dowiedziała się o nim dopiero 25 marca. Trwa śledztwo w sprawie wykrycia sprawców.

Administratorzy MyFitnessPal polecają użytkownikom, aby zmienili hasło do logowania do aplikacji oraz zmienili hasło do każdego konta internetowego, w którym było używane to samo hasło. Najpewniej hakerzy nie będą mieli na celu ataków na konta na MyFitnessPal, ale spróbują przejąć skrzynki emailowe oraz konta w serwisach społecznościowych.

MyFitnessPal to aplikacja, za pomocą której można obliczyć dzienną liczbę kalorii potrzebną do kontroli wagi. W 2015 roku firma Under Armour weszła w jej posiadanie poprzez transakcję wartą 475 mln dolarów. Aplikacja posiada w swojej bazie ponad 6 mln produktów. Incydent zaważył na akcjach firmy, które spadły o 4 proc.

źródło: digitaljournal.com