Fit Invest kupił 9 klubów fitness na południu Polski

 

Fitness Place oraz Fit Invest, spółki zależne Benefit System, zawarły warunkową umowę ze spółką Platinium Wellness, na mocy której nabędą 9 klubów fitness za łączną cenę nieprzekraczającą 38.568.124,91 zł. Umowa dotycząca zakupu 9 klubów fitness została podpisała dnia 20 lipca br. Zgodnie z postanowieniami dokumentu do sieci klubów inwestycyjnych Grupy Benefit Systems przyłączonych zostanie 5 klubów w Krakowie, i po jednym w Zabrzu, Sosnowcu, Bielsku-Białej i w Opolu. Celem zakupu klubów fitness jest zapewnienie odpowiedniej bazy treningowej dla użytkowników kart sportowych MultiSport, flagowego produktu grupy kapitałowej Benefit Systems.

Kluby dotychczas działały pod nazwą Fitness Platinium (Kraków) i SmartGym (Śląsk i Opole). Od 1 października 2017 roku utworzą one odrębną sieć pod nazwą My Fitness Place (http://myfitnessplace.pl/). Nowa marka należy do Fitness Place sp. z o.o. spółki zależnej od Fit Invest Sp. z o.o. Pierwszy klub tej sieci został otwarty w Krakowie w ubiegłym miesiącu przy ulicy Osiedle na Lotnisku 3.

Dotychczasowi klienci – posiadacze karnetów będą mogli pozostać w sieci Fitness Platinium i korzystać z pozostałych klubów tej sieci lub podpisać nową umowę członkowską z My Fitness Place. Dodatkowo, nieograniczony dostęp do tych klubów utrzymają użytkownicy kart MultiSport, których w Polsce jest już 803 tysiące. Z czasem w nowych klubach pojawią się dodatkowe aktywności i zajęcia sportowe. Pracownicy przejmowanych klubów mają gwarancję dalszego zatrudnienia.

Przyłączenie nowych klubów do sieci inwestycyjnej Benefit Systems to kontynuacja przyjętej strategii rozwoju firmy. – Uruchamiając te kluby pod naszą marką chcemy zapewnić odpowiednią bazę treningową dla Użytkowników naszych kart sportowych – mówi Izabela Walczewska-Schneyder, prezes zarządu Fit Invest Sp. z o.o. – Wpłynie to na pewno na poprawę dostępności klubów i zwiększenie oferty aktywności sportowych w aglomeracjach krakowskiej i śląskiej. Naszym celem jest wspieranie i propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia.– czytamy w komunikacie podanym przez Centrum Brasowe Benefit.

Kilkadziesiąt klubów inwestycyjnych w największych miastach Polski posiadanych obecnie przez firmę znakomicie uzupełnia sieć około 4000 partnerskich obiektów sportowych, do których dostęp mają posiadacze flagowego produktu firmy – Karty MultiSport. Po przyłączeniu nowych klubów udział Benefit Systems w lokalnym rynku fitness zarówno w Krakowie jak i na Śląsku nie przekroczy 10%. Jako, że w dwóch latach poprzedzających transakcję obrót przejmowanych klubów nie przekroczył 10 mln euro, zgoda regulatora na transakcję nie jest wymagana.

Benefit Systems działa na polskim rynku od 2001 roku, a od 2011 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest twórcą programu sportowo-rekreacyjnego MultiSport, który wspiera aktywny i zdrowy tryb życia jego Użytkowników. Karty sportowe zapewniają dostęp do blisko 4 000 obiektów sportowo-rekreacyjnych w ponad 650 miastach na terenie całego kraju. Oferta sportowa jest rozwijana z powodzeniem przez Spółkę również w Czechach, na Słowacji i w Bułgarii, gdzie systematycznie rośnie liczba korzystających z kart sportowych.