Benefit Systems nie przejmie Calypso
Wniosek ws. przejęcia kontroli nad Calypso Fitness został wycofany

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wpłynęło pismo dotyczące wycofania wniosku z 10 października 2016 r. w sprawie koncentracji polegającej na przejęciu przez Benefit Systems kontroli nad największą pod względem lokalizacji siecią klubów fitness w Polsce – Calypso Fitness. Jak poinformowała spółka w komunikacie, w dniu 2 stycznia br. do UOKiK wpłynął również wniosek o umorzenie postępowania prowadzonego przez prezesa Urzędu w związku ze złożonym zgłoszeniem.

Przypomnijmy, że pod koniec listopada UOKiK poinformował, że ma zastrzeżenia, co do jednego z największych przejść w polskiej branży fitness. >>> UOKiK zablokuje przejęcie Calypso?  

Złożenie ww. wniosków jest konsekwencją wygaśnięcia w dniu 31 grudnia 2017 roku warunkowej umowy zobowiązującej sprzedaży akcji Calypso Fitness S.A. z dnia 5 października 2016 r. zawartej przez spółkę zależną emitenta: Fit Invest sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ze spółką Glastonbury Ventures Limited z siedzibą w Limassol oraz panem Mikołajem Nawackim – czytamy w komunikacie Benefit Systems.

Zarząd Benefit Systems jednocześnie poinformował, że w dalszym ciągu zamierza realizować strategię zapewniania odpowiedniej bazy klubów sportowych dla dynamicznie rosnącej grupy użytkowników kart MultiSport.

Spółka Benefit Systems jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od kwietnia 2011 roku. Poniedziałkowe notowania zakończyła na GPW na 0,44 proc. na plusie. Za jedną akcję trzeba było zapłacić 1150 zł. Benefit Systems S.A. od kilku lat realizuje strategię inwestycji w branżę fitness, wspiera jej rozwój oraz profesjonalizację. Spółka działa na polskim rynku od 2001 roku. Jest twórcą programu sportowo-rekreacyjnego MultiSport, który wspiera aktywny i zdrowy tryb życia jego Użytkowników. Karty sportowe zapewniają dostęp do blisko 4 000 obiektów sportowo-rekreacyjnych w ponad 650 miastach na terenie całego kraju. Oferta sportowa jest rozwijana z powodzeniem przez Spółkę również w Czechach, na Słowacji i w Bułgarii, gdzie systematycznie rośnie liczba korzystających z kart sportowych. Z kwartalnego raportu przedstawionego przez Benefit Systems, w trzecim kwartale 2017 po raz kolejny spółka odnotowała zwiększenie sprzedaży flagowego produktu. Ich łączna liczba przekroczyła 900 tysięcy sztuk.  Przychody ze sprzedaży Grupy Benefit w 3 kwartałach 2017 roku wzrosły o 29,3% do poziomu prawie 700 mln zł.

Calypso Fitness to sieć klubów fitness w Polsce obecna na polskim rynku od 1996 roku. Aktualnie posiada 43 kluby w 18 miastach, w tym aż 20 klubów w Warszawie. Priorytetem dla Calypso Fitness są lokalizacje klubów w miejscach wygodnych dla ich klientów. Wszystkie kluby Calypso Fitness znajdują się w kluczowych punktach miast, są bardzo dobrze skomunikowane, posiadają miejsca parkingowe.

Źródło: Money.pl