16 marca na PGE Narodowym, odbyła się 5 jubileuszowa edycja Konferencji PEI – The best of PEI. W jednym miejscu spotkali się pasjonaci branży fitness, szukający wzajemnej inspiracji i stawiający na ciągły rozwój. Bycie trenerem personalnym to misja, która nie ma końca. To nieustanne pogłębianie swojej wiedzy, wyrabianie własnego zdania oraz opinii spośród różnych podejść, szkół, filozofii i opinii. Na przestrzeni tych 5 edycji wiele się zmieniło, poza jednym – zrzeszeniem ludzi, którzy tego dnia skupili się wokół 3ch kluczowych haseł wydarzenia – PASJA – EDUKACJA – INSPIRACJA.  Z kuluarów wydarzenia, wiem że pomysł na stworzenie PEI zrodził się na schodach w głowach młodych ludzi marzących o zrobieniu czegoś wielkiego. Myślę, że im się udało. O początkach, zmianach oraz planach na przyszłość rozmawiamy z Edytą Owczarek – pomyslodawczynią konferencji oraz współwłaścicielką agencji eventowej IC Eventes

Edyta, z wielu względów tegoroczna edycja PEI jest dla Ciebie szczególna. Opowiesz dlaczego?

Tak, zgadza się. Wyjątkowa ponieważ to Jubileusz. Odbyło się już 5 edycji. Pisząc scenariusz do filmu podsumowującego wszystkie edycje zdałam sobie sprawę jak wiele udało się dokonać. W ciągu 3 lat gościliśmy największe persony ze świata Fitness w tym Michelle Lewin, Simeon Panda, Paige Hathaway, Erko Jun, Lazar Angelov, Ulisess. Zaprosiliśmy do współpracy ponad 60 wykładowców z najwyższymi kwalifikacjami w Polsce w tym: Michał Karmowski, Anna Lewandowska, Akop Szostak, Sylwia Szostak, Paweł Głuchowski, Martin Lewandowski, Edyta Litwiniuk, Radosław Słodkiewicz czy Tadeusz Słodkiewicz. Pozyskaliśmy ponad 100 Gości specjalnych oraz w mediach ukazało się ponad 250 publikacji. Były to bardzo intensywne 3lata ale jak widać młodzieńczy upór dążenia do celu sprzyja nam. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.

Skąd wziął się pomysł na stworzenie Konferencji PEI?

Pomysł zrodził się z pasji do sportu. Chcieliśmy stworzyć miejsce łączące Pasję, Edukację i Inspirację – stąd także nazwa. Nikt wcześniej w Polsce nie organizował konferencji fitness na ponad 1000 osób, z gwiazdami zagranicznymi oraz strefą wystawienniczą. Dlatego postanowiliśmy zaryzykować i zorganizować pierwszą edycję. Jak widać pomysł był bardzo celny.

Jakie były pierwsze początki? Co najbardziej pamiętasz podczas organizacji pierwszej Konferencji?

Jak to początki nie było łatwo, tym bardziej, że nie mieliśmy żadnego odniesienia do innych wydarzeń tego typu. Wszystko tworzyliśmy od zera. Najbardziej pamiętam pozyskanie oraz dogrywanie szczegółów przyjazdu gwiazdy zagranicznej Michelle Lewin. Był to niesamowity stres i strach czy aby na pewno osoba, która do tej pory jest w pierwszej trójce we wszystkich rankingach fitness na świecie, przyjedzie do nas do Polski na pierwszą edycję konferencji, która została wymyślona w mojej i Bartka (wspólnika) głowie. Dopiero jak na oficjalnym fanpage opublikowała post , że u nas będzie – odetchnęłam. Wtedy do nas dotarło, że to wszystko dzieje się naprawdę.

Jak zmieniało się wydarzenie na przestrzeni kolejnych edycji?

Wydarzenie na przestrzeni lat bardzo zakorzeniło się na fitnessowej mapie eventowej. Do każdej edycji wprowadzaliśmy coś nowego, aby formuła wydarzenia była wciąż pożądana. Tak powstał w III edycji jedyny w kraju Ogólnopolski Zjazd Trenerów Personalnych. Sukcesywnie tworzyliśmy nowe możliwości edukacji dla uczestników w postaci kursów, badań czy też warsztatów.

Słyszałam, że bilety na V edycję bardzo szybko się rozeszły. Na co mogli liczyć uczestnicy jubileuszowej edycji? Czym zaskoczyliście uczestników?

Piąta edycja jest pewnego rodzaju podsumowaniem. Zaprosiliśmy do współpracy Prelegentów, którzy otrzymali najwyższe noty w poprzednich edycjach. To uczestnicy na specjalne stworzonej grupie tworzyli agendę. To oni mieli realny wpływ na to jak wyglądały ostatecznie tematy. Pomysł ten spotkał się z ogromnym uznaniem… bo przecież wszystkie wydarzenia tworzymy dla ludzi. Dodatkowo stworzyliśmy strefę rekrutacji oraz zorganizowaliśmy konkurs na Trenera Roku by PEI. Liczba oddanych głosów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. W sumie zostało oddanych ponad 100tys głosów.

Czy możesz zdradzić, czy szykujecie kolejne wydarzenie za rok?

Niespodzianka  Na pewno nie zwalniamy tempa, będziemy wprowadzać nowości. Już niebawem na stronie internetowej i na social media będzie można zobaczyć czym zaskoczy 6 edycja.

Polecamy również:

 

ZARZĄDZANIE – Jak stracić pracownika w 10 krokach?