źródło: artykuł partnerski

Jeszcze do niedawna bezstykowe działania czy korzystanie z wirtualnych rozwiązań mogły być uważane za przejaw niezrozumiałej i niedostępnej nowej technologii lub nawet ekstrawagancji. Dzisiaj jednak, zmieniająca się rzeczywistość zmusza nas do szukania nowych ścieżek komunikacji, nowych metod i rozwiązań, by nadal pracować mimo ograniczeń i restrykcji. Przyjrzyjmy się więc, jakie obszary w klubie fitness mogą zyskać dzięki takim rozwiązaniom. 

Płatności

“Zachęcamy do płatności bezgotówkowych” – taki komunikat spotykamy niemal na każdym kroku. Sprzedając usługi w klubie, możemy pójść odrobinę dalej i zaproponować klubowiczom skorzystanie z płatności cyklicznych. Z jednej strony jest to wygoda dla klubowiczów, bo nie trzeba już pamiętać o comiesięcznym przelewie, a płatności dokonują się “same”. Z drugiej strony, jest to gwarancja wpływu do klubu, która może pozytywnie oddziaływać na płynność finansową i zminimalizować koszty windykacji.

Kontakt z klubowiczami

Nic nie zastąpi kontaktu bezpośredniego, szczególnie w klubie fitness i oczywiście do tego nie namawiamy. Jednak zachęcamy do wzbogacenia komunikacji w klubie, wykorzystując inne kanały dotarcia do klientów. Obecnie wszyscy są “online” i korzystają z dobrodziejstw smartfonów, aplikacji czy usług dostępnych internetowo. Warto iść z duchem czasu i stworzyć nowe ścieżki komunikacji z klubowiczami. Po pierwsze Strefa Klienta, czyli “klubowiczu czuj się jak u siebie” i wygodnie załatw wszystko, z wyjątkiem treningu, na smartfonie lub korzystając z aplikacji. Po drugie, aktualności klubowe automatycznie wysyłane mailem, smsem, dostępne w mediach społecznościowych i oczywiście w aplikacji

Witaj w klubie

Trenować bez kontaktu i bez obecności w klubie też można, zajęcia online na stałe wpisały się w fitnessową rzeczywistość. Oczywiście zachęcamy do korzystania, może być to doskonałe uzupełnienie oferty podstawowej. Jednak główna oferta klubu fitness, jak dobrze wiemy, dotyczy zajęć i usług dostępnych właśnie w obiekcie. 

Jak sprostać wymogom bezpieczeństwa i nie rezygnować z tego, co lubimy robić najbardziej? Technologia ułatwia nam zadanie również i na tym polu. Z jednej strony, sprawne zarządzanie limitami wejść do klubu zgodnie z aktualnymi wytycznymi, z drugiej strony nowa aplikacja mobilna umożliwiająca klubowiczom wejście do klubu z wykorzystaniem qr kodów czyli całkowicie bezdotykowo. 

Niezależnie od usprawnień, jakie wybierzemy, by jeszcze lepiej i efektywniej pracować, warto wziąć pod uwagę rozwiązania bezdotykowe. Z jednej strony, wpłyną na bezpieczeństwo, z drugiej stanowią wygodę i ułatwienie nie tylko dla klubu, ale też dla klubowiczów. 

Polecamy także:

Sezon rozwiązań mobilnych – rozmowa z Tomaszem Sierpińskim