artykuł partnerski

Od 6 czerwca siłownie i kluby fitness wracają do pracy. Reżim sanitarny będzie jednakowy dla wszystkich obiektów, niezależnie od powierzchni czy stopnia zautomatyzowania klubu. Lista procedur i wytycznych regulujących korzystanie z klubów fitness i siłowni jest naprawdę długa.

Warto zadać jednak pytanie, co się stanie w sytuacji, kiedy wydane rozporządzenia nie spełnią jednak oczekiwań samych klientów w stosunku do bezpieczeństwa w klubie?

Determinacja właścicieli klubów jest ogromna, gdyż dobrze wiedzą, iż w dużej mierze to właśnie od poczucia bezpieczeństwa klientów będzie zależeć funkcjonowanie obiektu, w tych wymagających czasach.

W Europie Zachodniej, mimo braku wyraźnych zaleceń ze strony rządu, właściciele klubów masowo wprowadzają dodatkowe środki bezpieczeństwa, stosując m.in. regularne ozonowanie systemu klimatyzacji, antywirusowe osłony między maszynami lub wydzielają małe przestrzenie treningowe w klubie za pomocą ścianek z pleksi.

Takie osłony antywirusowe dają klientom klubów mozliwość wykonywania ćwiczeń w izolowanym miejscu, co znacznie wpływa na ich komfort oraz bezpieczeństwo.

Ścianka z przeźroczystą plexi to doskonała osłona stanowiąca zabezpieczenie przed bezpośrednim kontaktem, ale co bardzo istotne, pozwala na kontakt wizualny między ćwiczącymi.

W klubach stosujących takie rozwiązanie wzrasta liczba odwiedzających, a kreatywność właścicieli klubów doceniana jest przez klientów w social media.

Klienci klubów fitness w Polsce stanowią bardzo świadomą grupę konsumentów, dlatego też zapewnienie dodatkowych środków bezpieczeństwa może okazać się kluczowe w nadchodzącym czasie.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą specjalną sieci UpFitness – OFERTA

Polecamy także:

Siłownie w Dubaju już otwarte – jakie zasady obowiązują?