Rozmowa z Bartoszem Reślińskim – właścicielem Oficjalnego Ośrodka Treningowego Hammer Strength

Lokalna ekspansja marki Behapowiec Gym?

28-letni Bartosz Reśliński szalenie zafascynowany kulturystyką postawił na rozwój rodzinnego, lokalnego biznesu. Zaczynając od niewielkiej siłowni w hotelu, prowadzonym wspólnie z rodzicami i bratem, stworzył miejsce, które aktualnie jest najbardziej popularnym i rozpoznawalnym klubem sportowym na Wielkopolsce, plasującym się na światowej liście Oficjalnych Centrów Treningowych Hammer Strength. Chęć zarażania pasją oraz amerykańska wizja prawdziwego bodybuilding center skłoniła go do podjęcia kolejnych kroków. Już za kilka miesięcy otwarcie kolejnej inwestycji pod marką Behapowiec Gym. Zainteresowani prężnym rozwojem oraz popularnością w regionie, postanowiliśmy w rozmowie poruszyć kwestie dotyczące filozofii klubu, historii powstania oraz planów na przyszłość.

Behapowiec Gym to centrum sportu o powierzchni 1000 m2 zlokalizowane w Grodzisku Wielkopolskim, będące pierwszym Oficjalnym Ośrodkiem Treningowym Hammer Strength na Wielkopolsce. To ultranowoczesna siłownia nastawiona przede wszystkim na kulturystów i entuzjastów treningu siłowego oraz zawodników sztuk walki (na terenie siłowni funkcjonuje Sihasapa Gold Team, w niedźwiedziej jamie, gdzie odbywają się zajęcia BJJ, boksu i samoobrony). Pokaźna liczba maszyn w oryginalnym niebieskim kolorze, odpowiada za specyficzny, surowy design, przyciągający na myśl typową amerykańską siłownię w starym dobrym stylu. Miejsce wyróżnia się spośród innych klubów, możliwością zastosowania gigantycznych obciążeń.

Mój klub to dla mnie wielka duma. To drugi dom – nie tylko dla mnie, ale dla większości klubowiczów. 

Bartosz Reśliński – właściciel Behapowiec Gym, współwłaściciel 3* hotelu Behapowiec. Absolwent Politechniki Poznańskiej, Wyższej Szkoły Logistyki oraz Wyższej Szkoły Gastronomii i Hotelarstwa w Poznaniu o specjalności menadżerskiej. Instruktor sportów siłowych ze specjalnością kulturystyka, trener personalny. Kulturysta IFBB. Obecnie przygotowuje pracę doktorską na temat wpływu treningu kulturystycznego na zmiany składu ciała.

 

Behapowiec Gym to jeden z najprężniej działających Oficjalnych Ośrodków Treningowych Hammer Strength w Polsce, wyposażony przez znaną i cenioną firmę TOP-GYM. Jak doszło do powstania marki Behapowiec Gym? Skąd pomysł na założenie własnej siłowni?

Pierwszy klub powstał w naszym hotelu Behapowiec, który wraz z rodzicami i bratem prowadzimy od 2005 roku w Grodzisku Wielkopolskim. Miejsce to docelowo miało być kręgielnią, ale ja mocno wierzyłem w ten pierwszy „mały” projekt. Lokal o powierzchni 250 m2 otworzyliśmy równo dwa miesiące po EURO 2012 pod nazwą Behapowiec Fitness Club. Byłem całkowicie „zielony” w branży fitness. Kupiłem anonimowy sprzęt, ponieważ wtedy było to kwestią ceny i wystartowaliśmy… Biznes zaczął się bardzo szybko rozwijać! Klub cieszył się popularnością i dobrą opinią wśród lokalnych mieszkańców. Wieczorami byliśmy, tak mocno oblegani, że nasi klienci cofali się z recepcji do domów. Po dwóch latach od otwarcia pierwszego małego klubu podjąłem ryzyko i rozpocząłem budowę nowego obiektu od podstaw. Wiedziałem, że muszę się szybko rozwinąć, by nie stracić coraz bardziej świadomych klientów. Wybór sprzętu był dla mnie oczywisty – HAMMER STRENGTH. Chciałem dać klientom najlepsze możliwe rozwiązania, stworzyć legendarne bodybuilding center. Miałem wizję stworzenia prawdziwego klubu sportowego, a nie miejsca do pogawędek z plastykowymi maszynami. Od stycznia 2016 roku jestem dumnym posiadaczem swojego własnego Oficjalnego Centrum Treningowego Hammer Strength!

Behapowiec Gym to siłownia przeznaczona w głównej mierze dla zaawansowanych zawodników, ciężarowców, crossfit’owców oraz osób, dla których trening nie jest nowością. Czy grupa docelowa siłowni jest zawężona czy na trening do Was również trafiają osoby zaczynające swoją przygodę ze sportem?

Drzwi naszej siłowni są otwarte dla każdego! Kładziemy mocny nacisk na początkujących i młodych ludzi poprzez ukierunkowanie ich stylu życia, odpowiedniego żywienia i poprawnego treningu, aby w bezpieczny, świadomy sposób dbali o swoje zdrowie i ciało przez cały rok. Większość osób zaczęło przygodę z siłownią od naszej – z czego bardzo cieszymy się i jesteśmy dumni. Początkujące osoby mają do dyspozycji profesjonalną kadrę instruktorów, która składa się z zawodników kulturystyki i fitness oraz zawodników sportów walki. Jesteśmy przygotowani by naszych początkujących klientów wprowadzić w świat żelaznego sportu. Trenerzy, w tym moja żona Natalia (zawodniczka Bikini Fitness), ambitnie podchodzą do tematu angażując zarówno siebie, jak i naszych klubowiczów. Uważam, że nasz model perfekcyjnie sprawdza się! Stworzyliśmy klub dla zaawansowanych, w którym początkujący odnajdują się w 100%, dzięki przyjaznej atmosferze i pomocy tych bardziej doświadczonych. Jesteśmy przesiąknięci pasją do kulturystyki i fitnessu, dlatego dbamy, o to by nikt nie wyszedł od nas bez niezbędnej wiedzy dietetyczno-treningowej. Ten aspekt jest dla nas priorytetem.

Behapowiec GYM dumnie figuruje na światowej liście Oficjalnych Ośrodków Treningowych Hammer Strength. Co skłoniło Cię do wyboru sprzętu tej marki?

Pierwszy raz zetknąłem się z Hammer’em obserwując najlepszych kulturystów z USA lat 90-tych, którzy ćwiczyli na tym sprzęcie. Pamiętam, że wtedy marzyłem o tym, żeby chociażby dotknąć takiego sprzętu. Gdyby w tamtym momencie ktoś powiedział mi, że będę miał cały klub, a w nim kilkadziesiąt maszyn marki Hammer Strength – wybuchnąłbym śmiechem. Jeszcze kilka lat temu trudno było, o chociaż jedną maszynę amerykańskiej marki na jakiejkolwiek polskiej siłowni.  Moim zdaniem w marce Hammer Strength jest magia. I chciałbym, żeby taką samą marką był Behapowiec Gym®.

Nazywacie się najlepszą siłownią w Polsce. Proszę o kilka słów dotyczących oferty oraz czynników wyróżniających Behapowiec Gym spośród konkurencji?

Nieskromnie powiem, ale zaliczam nas do polskiej czołówki prawdziwych siłowni. Mocno odchodzimy od modelu fitness klubu. Kładziemy nacisk na trening siłowy. Podjęliśmy decyzję, że od września poświęcamy kolejne 150m2 na adaptacje pod strefę siłową. Odbędzie się to kosztem sali fitness. Ambitnie podeszliśmy do sprawy – począwszy od projektu budynku przez wybór sprzętu. Wszystko było skrupulatnie zaplanowane i prowadzone w taki sposób, aby stworzyć miejsce na wzór prawdziwych, najlepszych amerykańskich bodybuilding center. Myślę, że udało nam się to! J Świadczą, o tym, m.in. pochlebne recenzje na temat siłowni, które otrzymujemy nie tylko od naszych stałych klubowiczów, ale również od czołowych zawodników kulturystyki. Wyróżnia nas przede wszystkim najlepsze wyposażenie! Mamy ogromną ilość maszyn – przede wszystkim plate loaded (po 5-6 na daną partię ciała), które robią wrażenie na każdym ćwiczącym. Nasz team jest naprawdę fantastyczny! Każdy z nich tratuje ten klub, jak własny. Życzę każdemu właścicielowi takich pracowników!

Jak wygląda sytuacja na rynku fitness w Waszej lokalizacji?

Behapowiec Gym zlokalizowany jest w niewielkim mieście (około 15 000 mieszkańców). W 2012 roku byłem pionierem na lokalnym rynku fitness. Obecnie w mieście jest kilka siłowni, ale nasz klub w dalszym ciągu jest numerem jeden J

Na październik 2017 r. planowane jest otwarcie drugiego klubu Behapowiec Gym. Co skłoniło Was do otwarcia kolejnego klubu? Czy obserwujecie duże zapotrzebowanie na kulturystykę i fitness w tej lokalizacji?

To nasi Klienci skłonili nas do podjęcia decyzji o otwarciu klubu w kolejnej lokalizacji. Klienci z Nowego Tomyśla chcieli mieć taki sam klub, jak Behapowiec w Grodzisku, więc wyszliśmy naprzeciw ich oczekiwaniom. Na tym etapie sam jeszcze nie byłbym w stanie podjąć się tego finansowo. Pomoc naszego inwestora jest kluczowa.

Jakie macie plany na najbliższy czas?  Planujecie kolejne kluby – czy będziemy świadkami prawdziwej ekspansji Behapowiec Gym?

Moim marzeniem jest lokalna ekspansja naszej marki Behapowiec Gym, do tego potrzebne są duże pieniądze lub inwestorzy, na chwilę obecną Nowy Tomyśl. A co dalej? Czas pokaże 🙂 !

Mamy to! – Zobacz wizualizację drugiego klubu Behapowiec Gym w Nowym Tomyślu. 

 

Photo: Grzegorz Mądroszyk, Maciej Bogaczyk