BF z wizytą w Core Fitness

Rozmowa z Agnieszką Tabor – Prezes Zarządu Core Fitness

 Warszawski Core Fitness to zwycięzca tegorocznego plebiscytu Fitness Motywatory w kategorii najbardziej motywujące miejsce 2017 roku. Agnieszka Tabor, Prezes Zarządu Core Fitness opowiedziała nam o działalności klubu oraz zdradziła, co wyróżnia klub spośród licznej konkurencji zlokalizowanej na tym samym obszarze.

Core Fitness rozpoczął działalność na polskim rynku branży fitness 15 maja 2016 roku. Klub znajduje się przy ulicyZamienieckiej 80 na warszawskiej Pradze Południe.  W tej części miasta zlokalizowanych jest wiele klubów fitness, zarówno sieciowych, jak i małych osiedlowych. Z racji dużej powierzchni klubu i jego szerokiej oferty konkurencję stanowią głównie cztery największe: Zdrofit, Total Fitness, McFIT oraz Jatomi Fitness. W pobliżu są też mniejsze kluby sieci: S4 oraz Energy, a także osiedlowe – z długimi tradycjami, tj. Olimpia czy Kamion. Klub zatrudnia ponad czterdzieści osób, które obsługują ponad 2000 klubowiczów.

 Całkowita powierzchnia klubu wynosi 2800 m2. Składają się na nią 4 sale fitness oraz siłownia o łącznej powierzchni 1500 m2. Pozostałą część lokalu stanowią, m.in. przestronne szatnie, strefa relaksu z trzema saunami i tężnią oraz mini przedszkole. Klub współpracuje z wieloma podmiotami takimi jak samorządy i organizacje pozarządowe – Urząd Dzielnicy Pragi Południe, Judo Targówek, UKS Niedźwiadek. Partnerami są również: Benefit Systems, Vanity Style, OK System i wiele innymi, w tym Kino Praha i Prywatna Szkoła Podstawowa nr 114.

Skąd inspiracja oraz sam pomysł na otworzenie Core Fitness?

Osoby, które były bezpośrednio zaangażowane w stworzenie CORE Fitness to grupa ludzi związana ze sportem od najmłodszych lat. Aktywny tryb życia i ciągłe poszukiwanie „idealnej” siłowni zainspirowały nas do stworzenia miejsca gdzie moglibyśmy urzeczywistnić i zrealizować to, czego najbardziej brakowało nam w innych fitness klubach. Inwestor obdarzył nas zaufaniem, a my dołożyliśmy wszelkich starań, aby stworzyć klub zdecydowanie wyróżniający się na polskim rynku. Koncepcja powstała w oparciu o szczegółową analizę rynku i biznes plan. Przygotowali ją specjaliści branży fitness z fachowcami z zakresu finansów i marketingu. Dzięki temu udało się stworzyć ofertę, która zaspokaja rzeczywiste oczekiwania klienta.

Jaka jest misja Core Fitness i w jaki sposób ją realizujecie? 

Naszym celem jest przekraczanie granic obecnych standardów w zakresie jakości usług, a dowodem na to są klubowicze, którzy każdego dnia przekonają się, że „POZOSTAŃ SOBĄ… PRZEKROCZ SWOJE GRANICE…” to klubowe hasło mające dla nich realną wartość.  W najbliższym czasie planujemy rozszerzyć ofertę o nowe formy zajęć dla dzieci i dorosłych. Chcemy również zwiększyć ilość niektórych istniejących już form, np. jogi i zajęć o charakterze prozdrowotnym, które w naszym klubie cieszą się ogromną popularnością. W przyszłym roku planujemy uruchomić zajęcia biegowe w terenie i nordic walking. Coraz intensywniej włączamy się w organizację imprez nie tylko klubowych, ale i plenerowych, organizowanych przez inne podmioty. Core Fitness to prestiżowy klub fitness oparty na innowacyjnych rozwiązaniach, najwyższej klasy sprzęcie oraz pełnej empatii i pasji do sportu kadrze. Z takim założeniami codziennie realizujemy naszą misję.

Kim jest Wasza grupa docelowa?

Nasza grupa docelowa to przede wszystkim ludzie w wieku 30-55, którzy mają świadomość i biorą odpowiedzialność za swoje zdrowie. To ludzie, którzy szukają miejsca, które nie tylko jest siłownią czy salą fitness, ale daje kompleksowe rozwiązania. Przygotowaliśmy zajęcia dla dzieci, które są naszą odpowiedzią na potrzeby rynku oraz naszą cechą wyróżniającą spośród okolicznej konkurencji. Naszą grupą docelową są całe rodziny, które chcą wspólnie aktywnie spędzać czas; osoby starsze, które szukają klubu przyjaznego seniorom w dobrej cenie oraz ludzie, którzy nie mają czasu na długi trening – wstępują do nas w drodze do lub po pracy.

Core Fitness został nominowany do tegorocznego plebiscytu Fitness Motywatory. Otrzymaliście statuetkę w kategorii najbardziej motywujące miejsce 2017 roku . Czym wyróżniacie się spośród konkurentów? Co zostało docenione?

Nasz klub to przede wszystkim wyjątkowa kadra. Zespół ludzi, którzy kochają to, co robią, oddają się całym sercem swojej pasji i przede wszystkim zarażają nią klubowiczów. Już od pierwszych chwil w naszym klubie, czyli począwszy od recepcji, klient czuje się swobodnie i komfortowo. Nasz klient dobrze wie, że zależy nam na jego dobrym samopoczuciu. Mimo olbrzymiej powierzchni, udaje nam się stworzyć klimat rodzinny jak w małym fitness klubie. Te czynniki wpływają pozytywnie na dawkę motywacji, jaką staramy się codziennie przekazać osobom ćwiczącym u nas. Oprócz tego, działamy w sferze social mediów, gdzie regularnie prezentujemy treści związane z pozytywnymi aspektami aktywnego trybu życia, pokazujemy jak wyglądają poszczególne zajęcia, gdzie prezentujemy postacie naszych instruktorów fitness, trenerów personalnych oraz nauczycieli jogi. Zawsze też staramy się być na bieżąco z osiągnięciami naszych trenerów. Chwalimy się tym i promujemy naszych współpracowników, co bardzo pozytywnie odbierają nasi klubowicze. Zauważyliśmy, że to dla nich dodatkowy bodziec do treningów pod okiem świetnych fachowców. Udało nam się również stworzyć ofertę oraz odpowiednią atmosferę dla osób aktywnych po 50-tym r.ż. Wśród naszych klubowiczów mamy osoby po 70-tym r.ż, które regularnie i aktywnie uczestniczą w życiu klubu. To właśnie od tej grupy dostajemy najwięcej słownych nagród i pochwał i to oni najbardziej utwierdzają nas w słuszności modelu zarządzania, jaki obraliśmy.

Co przyciąga klientów do Core Fitness? Co wyróżnia Was spośród licznej, otaczającej Was konkurencji?

Z dumą mogę powiedzieć, że CORE Fitness posiada wiele mocnych stron, które przyciągają do nas klubowiczów. Niezaprzeczalnie jest to duża powierzchnia klubu, 4 sale fitness o powierzchni od 80 do 250 m2, ponad 500 zajęć grupowych miesięcznie, innowacyjne i najwyższej jakości maszyny siłowe znanej na całym świecie marki Hoist oraz Precor, sala zabaw dla dzieci nadzorowana przez wyszkolony zespół animatorów i opiekunek, który nie tylko czuwa nad bezpieczeństwem podopiecznych, ale także stymuluje ich rozwój psychoruchowy poprzez przemyślane gry i zabawy. Ponadto duża, profesjonalna strefa relaksu z trzema saunami oraz strefą wypoczynku z podgrzewanymi leżankami. Komfortowe zaplecze sanitarne z przestronnymi szatniami, odrębna dziecięca szatnia oraz pokój Mamy i Dziecka. Cechuje nas wysoki standard obsługi klienta, profesjonalna kadra oraz przyjazna atmosfera.

 W jaki sposób pozyskaliście swoją profesjonalną kadrę instruktorską? Czym wyróżniacie się, jako pracodawca?

Nasza kadra to zespół wyselekcjonowanych specjalistów w swoich dziedzinach. Wiele osób, z którymi współpracujemy to osoby znane w branży i działające w niej od wielu lat, które miały ogromny wpływ na jej rozwój. W rekrutacji pomagała nam wyspecjalizowana firma consultingowa, w tym Katarzyna Wysocka i Małgorzata Kuchar. Budowanie każdego zespołu składało się z wielu etapów, najważniejsze z nich to rozmowy indywidualne, testy teoretyczne i praktyczne oraz doszkalanie zawodowe zarówno w kompetencjach miękkich, jak i twardych. Zadbaliśmy również o dobre warunki pracy – zaplecze socjalne (oddzielna szatnia, toaleta, kuchnia), pomieszczenia biurowe, przestrzenna recepcja, profesjonalne sale z bezpiecznymi nawierzchniami i urządzeniami wspierającymi pracę. Już sam proces rekrutacji pozytywnie wyróżnił klub, jako profesjonalny pracodawca. Dbamy i kontrolujemy rozwój kadry. Zależy nam na rozwoju naszych pracowników, co pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego klubu. Organizujemy szkolenia zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne, egzaminujemy i monitorujemy postępy w pracy. Osiągnięcia naszego zespołu są dostrzegane i nagradzane.

Jakie są według Pani najważniejsze elementy składające się na interesującą ofertę klubu wyróżniające miejsce spośród konkurencji?

 Jest wiele elementów, które wyróżniają nas spośród oferty okolicznych klubów fitness. Począwszy od składowych samej oferty (cztery sale fitness, sprzęt światowych marek HOIST i PRECOR) po wysoki standard obsługi klienta. Nasi klubowicze wyjątkowo dobrze czują się na naszych salach fitness, które wyróżniają się wysokim poziomem wykończenia (innym na każdej sali) oraz mnogością odpowiednio dobranego sprzętu. Ze wszystkich zalet naszej placówki to właśnie prorodzinny i przyjazny charakter są najczęściej podkreślane jako wyróżnik przez naszych klubowiczów.  

 Jakie macie sposoby na retencję klientów?

Pomimo dużej powierzchni i liczebności klubowiczów udaje nam się podchodzić indywidualnie do każdego z nich. Często rozmawiamy, pytamy o opinię na temat zajęć oraz naszych instruktorów. Badamy poziom satysfakcji i staramy się szybko reagować na pojawiające się potrzeby. Nagradzamy za frekwencję oraz zaangażowanie w życie klubu. Organizujemy wydarzenia oraz konkursy, w których klubowicze mogą wygrać nagrody, dostać wyróżnienie. To wszystko sprawia, że ludzie chętnie do nas wracają i polecają nas swoim znajomym.

Jaki można zostać członkiem Core Fitness? Jaki model członkostwa praktykujecie?

Nasze członkostwa zazwyczaj mają charakter open, a ich rozwiązanie nie stanowi dla klubowicza większego problemu. Nie obligujemy do długich umów i uciążliwych kar. Członkiem klubu można zostać po podpisaniu umowy i oświadczeń oraz po uiszczeniu opłaty wpisowej i pierwszej raty – jej wysokości jest uzależniona od wielu czynników i waha się pomiędzy 99 zł, a 169 zł.

Dziękuję za rozmowę.

Magdalena Szmidt

photo: Dawid Tabor