fot. Trener Indywidualny Fitness

BF z wizytą w …

Trener Indywidualny Fitness

Trener Indywidualny Fitness to jeden z klubów fitness zlokalizowanych na warszawskim Ursynowie. Klub rozpoczął swoją działalność w 2011 roku, obecnie słynie z profesjonalnej kadry trenerskiej, przyjaznej atmosfery oraz solidnego wyposażenia. Trener Indywidualny Fitness to klub fitness charakteryzujący się szeroką i rozbudowaną ofertą zajęć grupowych, w tym zajęć typu CrossFit i street-workout, sprofilowany na treningi personalne, rehabilitację i przygotowanie motoryczne w treningu różnych dyscyplin sportowych. Powierzchnia 1500 m2 została rozplanowana na kilka zmyślnie zaprojektowanych stref: siłownia ogólna (ok. 400 m2), strefa dedykowana treningom personalnym (ok. 500 m2), sala fitness (170 m2), sala do crosstrainingu i streetworkoutu (90 m2), sterefa rehabilitacji  zawierająca aż cztery gabinety terapeutyczne, jeden gabinet masażu oraz jeden gabinet dietetyczny. W klubie jest także kącik zabaw dla dzieci. Trener Indywidulany Fitness został wyposażony w sprzęt Life Fitness od TOP-GYM, urządzenie pneumatyczne firmy KEISER, klatki wielofunkcyjne firmy SPORT ST oraz DARE, a takze w akcesoria od Training Show Room. O specyfice miejsca rozmawialiśmy z właścicielem klubu.

Jak powstał klub Trener Indywidualny Fitness? Skąd pomysł na rozwój biznesu fitness?

Bogdan Krauss: Byłem pomysłodawcą Trener Indywidualny Fitness, natomiast wcześniej, a dokładnie od 2000 r.  przez okres 10-ciu lat pracowałem jako trener personalny. Jednocześnie prowadziłem działalność naukową jako doktorant Akademii Wychowania Fizycznego i stażysta w Polskiej Akademii Nauk. Po obronie pracy doktorskiej zdecydowałem się przełożyć pozyskaną wiedzę na praktykę, wdrażając ją w mojej pracy z klientami. Dysponując bazą około 50 aktywnych podopiecznych zapragnąłem stworzyć im miejsce dedykowane stricte pod ich potrzeby. Do pomysłu przekonałem moich obecnych wspólników i wspólnie otworzyliśmy klub w lokalu po zamykającym się klubie Gymnasion. Po 3 latach działalność przenieśliśmy się do większego lokalu w galerii KEN CENTER w Warszawie, gdzie działamy do dzisiaj obsługując prawie dwa tysiące osób z czego przynajmniej 15% to klienci korzystający z usług naszych trenerów personalnych

Jaka jest misja Trener Indywidualny Fitness?

Bogdan Krauss: Naszą misją jest przede wszystkim profesjonalizm kształtowany przez wysoko wykwalifikowaną kadrę. Pragniemy zaoferować naszym klientom usługę o jakości znacznie przewyższającej ofertę innych placówek obecnych na rynku. Nasza kadra trenerska to wyłącznie absolwenci bądź studenci ostatnich lat wyższych uczelni kierunkowych (fizjoterapia, wychowanie fizyczne), którzy posiadają liczne certyfikaty renomowanych organizacji szkoleniowych polskich i zagranicznych.

„Oczekuj więcej”… to Wasze hasło, co mamy przez nie rozumieć?

Bogdan Krauss: Niespotykaną, gdzie indziej jakość usługi popartą poziomem merytorycznym naszej Kadry.

Jak według Pana obserwacji kształtuje się obecna sytuacja branży fitness w stolicy? Jakie tendencje obserwujecie?

Bogdan Krauss: Mamy obecnie do czynienia z ekspansją klubów typu low-cost oraz z konsolidacją rynku. Wobec takich zmian jesteśmy zmuszeni oferować klientom produkt lepszy niedostępny w sieciach z większym zapleczem kapitałowym. Dodatkowym utrudnieniem jest swobodny dostęp do zawodu trenera personalnego osób, które często nie posiadają wystarczającej wiedzy i kwalifikacji. Osoby te działają niestety często w tzw. „szarej strefie” korzystając ze swobodnego dostępu do klubów sieciowych, obniżając prestiż zawodu trenera personalnego. Bronimy się przed tym, budując solidny zespół do którego nie mają dostępu osoby bez wystarczającej wiedzy.

Co wyróżnia Trener Indywidualny Fitness spośród konkurencji? Jakie są Wasze mocne strony?

Bogdan Krauss: Wyróżnia nas poziom merytoryczny Kadry, doskonała lokalizacja, profesjonalne, nowoczesne wyposażenie stref klubu pod kątem grupy docelowej oraz komfort treningu, jaki zapewniamy poprzez warunki – nie pozwalamy na przeładowanie klubu. 

Co skłoniło Pana, jako właściciela klubu fitness do wyboru marki Life Fitness?

Bogdan Krauss: Do wyboru marki Life Fitness skłoniła nas tylko i wyłącznie jakość sprzętu. To najlepsze dostępne na rynku maszyny, które charakteryzują się innowacyjnością, trwałością i doskonałą funkcjonalnością.

Duży nacisk położyliście na doświadczoną, wartościową kadrę trenerską. Jakie przesłanki przemawiają za wyborem kandydata do pracy w klubie TI Fitness?

Bogdan Krauss: Kandydat do pracy w TI FITNESS powinien posiadać co najmniej wykształcenie wyższe w zakresie fizjoterapii , bądź być na ostatnim etapie zdobywania takich kwalifikacji. Dodatkowo każdy kandydat bądź osoba już zatrudniona ma ściśle określoną ścieżkę rozwoju zawodowego ze wskazaniem kursów obowiązkowych i zalecanych. W klubie prowadzimy również naszą własną „Akademię Trenerów” gdzie doskonalić swoje umiejętności mogą zarówno nasi trenerzy, jak i osoby z zewnątrz.

Dziękuję za rozmowę,

Magdalena Szmidt

Klub otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 6:30-23:00, natomiast w weekendy 8:00-21:00. Po więcej informacji dotyczących prowadzonych zajęć, treningów oraz szkoleń w ramach Akademii Trenerów zapraszamy na stronę internetową Trener Indywidualny Fitness.

 

Artykuł sponsorowany