Każdy klub fitness lub siłownia w dużej mierze kojarzy się przede wszystkim z bieżnią. Jest to nieodzowny element wyposażenia. Ogromny sukces tego sprzętu tkwi w tym, że jest to idealne wyposażenie dla typowych i podstawowych rodzajów ćwiczeń, czyli biegania i chodzenia. Jest eksploatowany przez osoby w każdym wieku.

Prostota bieżni jest jej ogromną zaletą, ale niekiedy może być wadą. Przez wielu jest kojarzona z nudnymi, powtarzalnymi treningami. Użytkownicy klubów fitness bowiem coraz częściej korzystają z bardziej wyspecjalizowanych elementów treningowych. Czy zatem właściciele klubów sportowych mają o co się martwić?

    1. Bieżnia zapobiega zjawisku tzw.  „paradoksu wyboru”.

Z punktu widzenia nowych klubowiczów jak również stałych bywalców bieżnia jest stałym i znanym elementem wyposażenia. Złożoność branży fitness i ogrom oferowanych usług, również sprzętowych, może wprowadzać użytkownika w stan zagubienia. Bieżnia jest natomiast wyborem niemalże oczywistym i prostym.

     2. Zajęcia grupowe sprawiają, że bieżnie są zabawne i towarzyskie.

Wiele obiektów sportowych wprowadza również zajęcia grupowe prowadzone w oparciu o bieżnię, które są elementem nowym, innowacyjnym. Takie zajęcia i taki sposób wykorzystania bieżni przeciwdziała i zapobiega negatywnym odczuciom. Zajęcia zespołowe z wykorzystaniem tego sprzętu nie są po prostu nudne.

     3. Bieżnie ułatwiają proces rozwoju nowych klubowiczów.

Bieżnie są świetnym elementem również dla trenera, który nieufnego, potencjalnego członka klubu, poprzez zajęcia na tym sprzęcie, może wprowadzać w coraz bardziej skomplikowane ćwiczenia. Im szybciej klubowicz oswoi się z miejscem, ćwiczeniami, tym szybciej będzie można go poprowadzić w kierunku zajęć bardziej wymagających i trudniejszych.

     4. Współczesne bieżnie jako centra rozrywki i urządzenia do biofeedbacku.

Wiele tych sprzętów obecnie oferuje również podłączenie do aplikacji, które monitorują dane fizjologiczne ćwiczącego, rytm serca, tętno itp. Jest to zabieg, który motywuje do osiągania zamierzonych celów i planów treningowych. Użytkownik na bieżąco może monitorować swoje postępy. Są to maszyny tzw. klasy premium, które zaspokajają potrzeby zarówno przeciętnych klubowiczów jak i elitarnych sportowców. Sprawiają, że teoretycznie trening na podstawowej maszynie może się stać bardziej profesjonalnym i wymagającym.

    5. Bieżnie to bardzo wszechstronne urządzenia.

W dzisiejszych czasach bieżnia to już nie tylko podstawowy sprzęt wykorzystywany w każdej siłowni, w każdym klubie fitness. To również urządzenia, które oferują użytkownikom dostęp do kanałów rozrywkowych, ekranów LCD. Sprawiają, że trening staje się mniej monotonny i profesjonalny.

 

Polecamy również: