Przedstawiciel firmy Biofiton był obecny na dwóch najważniejszych targach w Europie – w Genewie i Londynie. Na każdym z nich ponad 1000 stoisk z produktami zdrowotnymi z całego świata. Były tam obecne wszystkie znane marki, wiele innowacji i start-up’ów z nową technologią.Trend wyznaczały produkty naturalne, stanowiące przyszłość.

W ciągu ostatnich 50 lat (30 lat w Polsce) produkty umożliwiające lepsze i wygodniejsze życie (w tym dla sportu) stopniowo zajmowały coraz większą przestrzeń na półkach supermarketów całego świata. Ważnym stało się wydłużenie okresu przydatności do spożycia dzięki konserwantom. Dodawano wspomagacze witaminowe i mineralne tam, gdzie zostały utracone w procesie produkcyjnym. Zintensyfikowano kolor i smak, aby zwiększyć zadowolenie klientów. Poprawiły się również plony rolne dzięki użyciu nawozów chemicznych, środków chwastobójczych i owadobójczych. Dziś rozumiemy, że rewolucja stylu życia i wygoda powodująca zanieczyszczenie środowiska sprawiły, że jesteśmy bardziej podatni na alergie, niedobory, impotencję i choroby psychiczne. Życie miejskie (zanieczyszczenie powietrza i hałas), stres, brak ruchu i cyfrowy/elektroniczny styl życia przyczyniły się do tych problemów zdrowotnych.

Z drugiej strony ulepszenia w procesach chemicznych i ekstrakcji roślin zapewniły leki ratujące życie. Wraz z lepszymi warunkami higienicznymi, dzisiejsze leki zwiększają długość życia. W przypadku lepszego leczenia szpitalnego powrót do zdrowia jest szybszy, a ryzyko niepełnosprawności fizycznej mniejsze. Dlatego to, co robimy dzisiaj, ma istotny wpływ na jakość życia jutro. Medycyna zapobiegawcza nabiera coraz większego znaczenia. Wyeliminowanie słabości naszego ciała stało się poważną nauką. Szybsza regeneracja po chorobie jest teraz możliwa dzięki ulepszonym dietom i suplementom. Produkty, które zapewniają długowieczność i działają przeciw starzeniu i przeciwutleniająco, są ważnymi czynnikami przy sprzedaży.

Naturalne produkty Biofiton to doskonałe uzupełnienie diety w brakujące składniki. Wspomagają proces oczyszczenia organizmu ze szkodliwych substancji występujących w wysoce komercyjnych metodach hodowli i procesach spożywczych. Przeciwdziałają również negatywnym skutkom intensywego sportu. Większość roślin dostarcza korzyści zdrowotne dla naszego organizmu. Jedynym problemem jest biodostępność. Fabryczne procesy ekstrakcji roślin nie są wstanie wydobyć wszystkich substancji potrzebnych człowiekowi do zdrowego życia. Nasz proces produkcji jest prosty, otwieramy wszystkie komórki roślinne; reszta należy do żołądka, który pobiera wszystkie potrzebne składniki i tworzy ekstrakt już w organizmie.

Wiele stoisk na wystawach posiadało innowacje, które były udoskonaleniem tradycyjnych procesów ekstrakcji, jednak nikt nie dysponował opracowaną przez nas technologią. Jedno było pewne. Nikt nie używa technologii Kriomielenia; zamrażania i mielenia roślin w temperaturze minus 196 st. C, w celu uzyskania 100% otwartych komórek. Najmniejsza komórka roślinna ma 30µ, nasza technologia rozdrabnia materiał organiczny na cząstki poniżej 25µ co umożliwia otwarcie 100% komórek. Mielenie w niskiej temperaturze sprawia, że wszystkie komórki poddane procesowi są biodostępne, praktycznie bez utraty witamin, minerałów, olejków eterycznych i substancji aktywnych.

W przypadku sportu otwarcie wszystkich komórek roślinnych to rewolucja i nowa generacja suplementów diety. Nasza nowa technologia jak żadna inna daje 100% dostępność zawartości, która jest ekstrahowana i wchłaniania w żołądku. Produkty Biofiton działają jak koncentrat ze względu na 100% biodostępność.

Intensywna, regularna dieta sportowa powoduje, że organizm jest poddawany obciążeniom, które wpływają na wątrobę, nerki, żołądek i jelita. Nasze unikalne produkty regeneracyjne pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu tych narządów. Przykładem jest Stomach Recovery który umożliwia lepsze funkcjonowanie żołądka, poprawiając trawienie i zmniejszając dyskomfort.

Kolejny produkt to Energy Booster – naturalna energia i koncentracja. Energy Booster działa nie tylko podczas treningu i przed treningiem, ale także doskonale nadaje się po treningu, dając energię, która przeciwdziała wyczerpaniu. Energy Booster jest w 100% naturalny, co pozwala zmniejszyć spożycie innych stymulantów. Energy Booster nie obciąża wątroby, nerek, żołądka i serca. Jest przyjazny dla twoich organów! Energia pochodzi z pyłku kwiatów (propolis) i korzeni roślin. Jest zrównoważona przez inne składniki, aby przynieść korzyści sercu i żołądkowi. Dzięki naturalnej energii serce bije bez stresu związanego z innymi wzmacniaczami energii.

Światowy trend zmierza w kierunku zdrowszego stylu życia. Obejmuje to zrównoważenie diety naturalnymi składnikami, które uwzględniamy w naszych suplementach. Dlatego nasze produkty Biofiton są idealne dla zdrowego, nowoczesnego stylu życia.

Polecamy także:

Istota działań Employer Brandingowych – wywiad z Karoliną Bałaban – Communications Manager CityFit