artykuł partnerski

Początkiem marca, studenci Akademii Managerów mieli okazję posłuchać doświadczonych przedsiębiorców na Uczelni Biznesowej Asbiro, którzy mają za sobą niejeden kryzys, bankructwa, porażki, ale też kilka sukcesów i przemyśleń z tego tytułu.

“Musimy zerwać z tym instagramowym idealizmem. Biznes to głównie porażki, które weryfikują nasze działania. To oczywiste, że na 10 prób, 9 musi nie wyjść. Biznes jest idealnym odzwierciedleniem życia, gdzie kryzys rodzi progres, a bez tego byśmy nie spojrzeli na daną rzecz z innej strony. To właśnie chcemy pokazać studentom, by uczyli się od tych, którzy mimo, że polegli już kilka razy, stanęli na nogi i odrobili straty – to właśnie tacy ludzie, a nie Ci idealni, mają realną perspektywę na to czym jest biznes, życie, szczęście i jak to naprawdę działa” – podkreśla Michał Kosel, pomysłodawca Akademii.

To właśnie wokół kryzysów skupił się III zjazd #Akademii Managerów Fitness/Dance, który odbył się w ramach Seminarium Uczelni Asbiro. Studenci dowiedzieli się:

  • jaki kryzys się zbliża
  • jak się na niego przygotować
  • jak go wykorzystać
  • co powoduje, że jedni przetrwają, a inni nie

Były też tematy poboczne, jak psychologia w relacjach sprzedażowych, czy organizacja biznesów rodzinnych. To co przykuło największą uwagę, to porady dotyczące tego jak zorganizują się w czasie Ci najwięksi. Od praktyków studenci Akademii dowiedzieli się:

  • jak ogarnąć dobę, mimo, że ma jedynie 24h?
  • jakich aplikacji i narzędzi używać, by się lepiej ogarniać
  • jakie są największe “zapychacze”, które nas jako przedsiębiorcę hamują?

“To co było najważniejsze, to fakt, że mogli porozmawiać zarówno ze starymi wyjadaczami w biznesie i zapytać ich o dowolną rzecz z ich “drogi”. Spotkali się również z osobami na początku swojej drogi. Wszyscy nasi studenci to przedsiębiorcy z większym lub mniejszym stażem, ale mający już jakieś “przejścia”. Z rozmów wynika, że wartością dodaną było spędzenie całego weekendu wśród osób, które chętnie dzielą się wiedzą, zarówno w dzień jak i do późnych godzin porannych” – podkreśla Jadwiga Zajdel, odpowiedzialna za dziekanat Akademii.

Ruszyły już zapisy na II edycję Akademii Managerów MBA FITNESS, zobacz jaki program przygotowali organizatorzy: www.MBA.ZarabiajNaPasji.com

“Zależało nam by Studenci poznali inną perspektywę. Sami są przedsiębiorcami, więc muszą poznawać mniej etatowe podejście do pracy i biznesu, a takich przykładów jest mało. Wiele osób, które idzie na swoje, przechodzi tam prosto z etatu, a to całkiem inny świat. Tutaj mogli poznać przedsiębiorców, środowisko, które często walczy o każdy dzień w swoich firmach. Mogli dowiedzieć się, że porażki, które ponoszą, to dla innych tylko część drogi, która wcale ich nie definiuje, pod warunkiem, że wiedzą jak to wykorzystać” – podkreśla Kosel.

“Był też czas na indywidualną pracę nad ich biznesem, pomiędzy wykładami organizowaliśmy spotkania, by dosłownie przemielić biznes każdego z naszych studentów, a bardziej doświadczeni przedsiębiorcy podpowiadali im rozwiązania z innych branż, które sami mogą aplikować do siebie – nie tylko wykłady są tutaj wartością, to całe środowisko” – zauważa Adrianna Król, Dyrektor Operacyjny w Fundacji ZarabiajNaPasji.com, która organizuje tę Akademię.

Kolejny, 4 zjazd już 28-29.03 – w Łodzi. Tam studenci skupią się na warstwie psychologicznej i mentalnej. Popracują zarówno nad swoim biznesem, swoimi ludźmi, ale przede wszystkim swoją głową. “Kolejne bitwy biznesowe wymagają tego, byśmy znali swoje “ciemne” strony, które w kluczowym momencie mogą posłużyć jako cenny zasób, ale nieumiejętnie używane, mogą pociągnąć nas na dno” – puentuje Adrianna Król

Ruszyły już zapisy na II edycję Akademii Managerów MBA FITNESS, zobacz jaki program przygotowali organizatorzy: www.MBA.ZarabiajNaPasji.com

Polecamy także:

“Nie chce słuchać jak inni BY to zrobili” – Akademia Managerów wywraca postrzeganie branży fitness