źródło: informacja prasowa Body Chief

Body Chief, jeden z liderów cateringu dietetycznego w Polsce, mając świadomość wpływu prowadzonego biznesu na środowisko naturalne, podejmuje wyzwanie walki o ograniczenie negatywnych skutków działalności branży cateringu dietetycznego.

8 października do wszystkich Klientów Body Chief trafiły pierwsze ekologiczne, certyfikowane pudełka. Plastikowy pojemnik najczęściej wykorzystywany do zabezpieczenia dostarczanych posiłków został zastąpiony pudełkiem wykonanym z naturalnego, biodegradowalnego materiału – celulozy. Użycie tego pudełka oznacza ograniczenie jednostkowe zużycia plastiku aż o 90%. Jedyny element wykonany z tworzywa sztucznego to wewnętrzna folia zabezpieczająca pudełko, gwarantująca jakość i bezpieczeństwo zapakowanego produktu.

Zmiana opakowań jest jednym z etapów realizowanej strategii ograniczenia wykorzystywania plastiku przez Body Chief, której celem jest maksymalnie ograniczenie wprowadzania do obrotu tworzyw sztucznych.

Początki Body Chief w nurcie low waste:

  • Rezygnacja ze słomek plastikowych na rzecz papierowych,
  • Zamiana plastikowych sztućców na ekologiczne, wykonanych ze skrobi kukurydzianej, które są w 100% biodegradowalne i kompostowalne,
  • Wymiana torby, której proces produkcji jest bardziej przyjazny środowisku.

Firma produkująca i dystrybuująca dietetyczne posiłki jest świadoma, jak wielki i pozytywny wpływ na środowisko wywrze ta zmiana przy obecnej skali działalności (ok. 1 mln rocznie sprzedanych zestawów cateringowych).

Marcin Mazurek, Prezes Zarządu firmy tłumaczy, dlaczego pudełka wymieniane są stopniowo. Aby znaleźć jak najlepsze rozwiązanie przyjazne środowisku, spotkaliśmy się z liderami zmian w branży opakowań i wspólnie opracowaliśmy modele dostosowane do potrzeb cateringu dietetycznego. Po wyborze optymalnego rozwiązania, przystąpiliśmy do etapu szkoleń naszego zespołu, opracowania i wdrażania standardów produkcyjnych, aby zagwarantować jak najwyższą jakość naszych produktów.

Informacja o firmie:

Body Chief to lider cateringu dietetycznego wywodzący się z Poznania. Każdego dnia przygotowuje i dostarcza zdrowe oraz zbilansowane posiłki do Klientów w całej Polsce (w ponad 800 miastach i miejscowościach) i za granicą (w ramach franczyzy m.in. w Berlinie i Londynie) Firma od kilku lat z powodzeniem wyznacza trendy żywieniowe, a także udowadnia, że Lifestyle może być eko

Polecamy także:

Dziesiąty klub sieci Just GYM oficjalnie otwarty